Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever Navio 705V plus - brak wyświetlania sygnału video z wejścia av-in

25 Mar 2013 15:55 4263 5
  • Poziom 10  
    Witajcie,

Kupiłem niedawno nawigację Goclever Navio 705v plus jako monitorek do odbiornika video, gdyż to urządzenie posiada gniazdo video-in. Zrobiłem kabelek przejściówkę chinch video na micro-jack 2,5 gdyż takie jest wejście w nawigacji. Po wpięciu sygnału video nic się nie dzieje. Czy potrzebny jest dodatkowy soft to tego urządzenia? Pytałem w serwisie goclever, ale pani z infolini nie potrafiła mi pomóc, a serwisant kontaktuje się tylko mailem (jeszcze nie odpisał).
  • Poziom 39  
    Jako wejście masz gniazdo minijack 4pin. Nie wiem, jak w tym modelu, ale ja spotkałem sie z dwoma rodzajami kabli. Jeden do kamery cofania (nawigacja pokazuje obraz po podaniu na jeden z pinow napięcia), drugi zwykły av, w którym urządzenie pokazuje obraz po podaniu sygnału video na wejściu av.
  • Poziom 10  
    koala, znalazłem schemat u jednego ze sprzedawców. Zrobiłem kabelek podłączając tylko sygnał video czyli masę i pierwszy pin od masy. Niestety nie działa na tym kabelku...
  • Poziom 10  
    Niestety, z serwisu Goclever dostałem schemat kabelka (taki jak zrobiłem) i info, że po włączeniu zasilania kamerki (impuls od światła cofania) nawigacja przełącza się na video. Tyle, że faktycznie kamerka musi podawać innymi pinami impuls czy stałe napięcie, a ja podłączyłem tylko obraz i masę. Może jakiś programik softowy zainstalowany na nawigacji jest w stanie uruchomić to wejście?
    Kabel jest dobry, źródło sygnału video na video grabberze analogowym podłączonym do laptopa też chodzi.
  • Poziom 1  
    U mnie ta nawigacja działa z kamerą cofania. Z kamery mam kabel zakończony wtykiem cinch. Znalazłem kabel z czteropolowym wtykiem jak na powyższym rysunku, przylutowałem gniazdo cinch na styk video i poszło bez problemu. A czytając ten wątek myślałem, że będę musiał zwrócić nawigację.
  • Poziom 10  
    Już wszystko ok, nawigacja przełącza się w tryb video automatycznie po podaniu sygnału video od nadajnika. Jak jest pusty sygnał czyli szum, to nie działa mimo że jest podane napięcie, to sygnał video aktywuje. Ja używam do bezprzewodowego transmitera video. Jak transmiter był włączony ale bez źródła obrazu to nie chciało działać. Po pojawieniu się sygnału przełącza się na podgląd.