Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spalona wtyczka przy silniku (polar ptl 100)

sebo_18s 25 Mar 2013 16:52 1575 4
  • #1 25 Mar 2013 16:52
    sebo_18s
    Poziom 7  

Proszę o pomoc. Po wymianie 1 szczotki która była jakby przegrzana, bo nie była zużyta tylko sprezyna przestala ja dociskać i była lekko przebarwiona pralka działała. (jakieś 10 prań). Teraz poczuliśmy smród i z pralki wylatywal dym. Okazało się że jeden styk we wtyczce przy silniku spalił się. Co mogło być przyczyną? Myślę, że sama wymiana wtyczki może nie pomóc. Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 4
  • #2 25 Mar 2013 21:04
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Mar 2013 21:07
    Adik C
    Poziom 25  

sebo_18s napisał:
    Myślę, że sama wymiana wtyczki może nie pomóc. Z góry dziękuję za odpowiedź.

A właśnie może pomóc :D bo jedną z przyczyn wypalenia się konektora w złączach silnika jest słaby styk, więc należy po prostu na sam początek iść w tym kierunku, czasem wtyczki palą sie gdy dostanie się do nich woda, ale to raczej można wykluczyć , bo kolega nic o wyciekach niw wspomina, lub sama wilgoć jeśli pralka stoi w łazience, ale radze sobie popatrzeć czy gdzieś niema na bębnie siwego nalotu, po wycieku z pralki,pozdrawiam.

0
  • #4 25 Mar 2013 21:30
    sebo_18s
    Poziom 7  

Dzięki za pomoc. Jutro sprawdzę.

0
  • #5 02 Kwi 2013 17:06
    sebo_18s
    Poziom 7  

Zapomniałem napisać:D Wtyczki nie mogłem nigdzie dostać więc uciąłem spaloną, zarobiłem kable i zaizolowałem termokurczliwką. Działa i wszystko jest ok. Teraz czekać do kolejnej awarii bo z tego co czytałem na internecie to to sztrucel. Dzięki za pomoc

0