Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba L300 Satellite - Aktywacja gniazda Expresscard

Piotr Pijanowski 25 Mar 2013 16:55 2721 4
    Piotr Pijanowski
    Level 9  
    Witam! Zwracam się o pomoc z następującym problemem: zakupiłem niedawno przejściówkę rs232 na expresscard 34 firmy Unitek, jest mi ona potrzebna do diagnostyki samochodowej gdyż w mojej L300 nie posiadam fizycznego portu COM. Niestety gdy wsadzam kartę do gniazda laptop wogóle jej nie znajduje, sterowniki sa zainstalowane, w menedżerze urządzeń nic się nie pojawia, opcja "wyszukaj urządzenie" nie przynosi rezultatów. myślałem że jest to może wina systemu (Win 7 32 bit) lub uszkodzonego gniazda expresscard jednak na takiej samej Toshibie jak moja z Winxp, jest to samo. Szukając rozwiązania mojego problemu natknąłem się na post w którym opisany jest podobny problem tyle że na AcerAspire 5535 i pisze tam o fabrycznym programie (Acer ePower, Empowering Technology) przez który aktywuje się gniazdo expresscard, gdyż może być ono sprawne lecz po prostu nieaktywne. Stąd moje pytanie czy w Toshibie postępuje się podobnie i trzeba "aktywować" gniazdo expresscard czy mogę śmiało wysłać kartę do reklamacji?
    kasiunia7777
    Level 39  
    W menadżerze urządzeń widać port rs-232?
    Zobacz też czy w opcjach zasilania masz włączone zasilanie dla express card, też u siebie mam win7 32bit i express card (tylko nigdy nie używałam) ale taka opcja w zasilaniu jest.

Dodano po 9 [minuty]:

A co chcesz do diagnostyki samochodowej podłączać przez rs? bo przez express card nie wszystko ci pójdzie.
    Z tymi kartami express card większość rzeczy nie będzie sżło, albo będą problemy, musi być normalny rs232 wbudowany w płytę główną - najlepiej stary laptop na windows xp. Mój mąż jest mechanikiem i trochę się bawi w podłączanie różnych interface samochodowych i musiał szukać starego laptopa inni znajomi mu odradzili laptopa z express card bo mieli z tym doświadczenie, złe doświadczenie.
    Możesz też tutaj poczytać:
    http://forum.lanciapolska.org/viewtopic.php?f=14&t=36778&view=print
    Piotr Pijanowski
    Level 9  
    Jak już wcześniej pisałem ani port rs-232, ani pcmcia ani expresscard mi się nie pojawia, sprawdzałem tez czy czasami sytem nie przypisał tego jako usb i nic :cry: w opcjach zasilania nie znalazłem funkcji o której piszesz... Ta przejściówka jest mi potrzebna do diagnozy BMW za pomocą programów INPA i Carsoft 6.5 jak wyczytałem niezbędny do ich prawidłowego działania jest port rs-232 niestety mój laptop posiada jedynie expresscard i dlatego postanowiłem sprawdzić bo spotkałem się z różnymi opiniami na temat ich działania w takich sytuacjach, tym bardziej że nie chcę zmieniać laptopa bo ogólnie służy dobrze, a kiedyś miałem właśnie Mediona z portem COM, który był strasznym "szczerupem" i z wielu powodów diagnostyka na nim nie była możliwa.
    kasiunia7777
    Level 39  
    Piotr Pijanowski wrote:
    w opcjach zasilania nie znalazłem funkcji o której piszesz

Sorry to mój błąd dzisiaj sprawdziłam, rzeczywiście tego nie ma. Jest ale o magistraci PCI express.

Kiedyś miałam laptopa gdzie było PCMCIA (starsze złącze niż express card) i miałam kartę PCMCIA z portami USB, nic nie było trzeba aktywować po włożeniu karty porty usb były odrazu widoczne w menadżerze urządzeń i wszystko działało. Myślę że ta twoja karta jest uszkodzona.
    Teraz w laptopie mam express card lecz nic do niego nie podłączałam a w menadżerze urządzeń nie widać u mnie złącza express card - możliwe że widać dopiero po włożeniu karty.
    Piotr Pijanowski
    Level 9  
    Zapomniałem dodać że w moim laptopie jest gniazdo expresscard 54 a ta przejściówka to 34 ale z tego co mi wiadomo nie powinno to mieć wpływu na znajdowanie karty gdyż slot jako taki jest taki sam?