Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-135C - error 51

25 Mar 2013 19:59 25644 4
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie.

Może zacznę od tego, że mam nieco utrudnione zadanie, tzn. Piszę w czyimś imieniu, z kim mam kontakt tylko przez gg.

Sprawa dotyczy jak w tytule pojawiającego się błędu 51. Nadomiar złego jest o tyle skomplkowana, że ja również ( tak jak osoba prosząca mnie o pomoc ) mam blade pojęcie w temacie drukarek . No ale może coś się uda , mam nadzieje że temat nie poleci do kosza. ( nie wiem jakie konkretnie w tym dziale zasady panują )

Tak więc przechodząc do sedna, może wkleje jak mi mniej więcej sprawa została opisana przedstawiona na gg.

cyt.
    "piszę żeby usunać zacięcie papieru i cos tam jeszcze , w drukarce nic nie ma jest czysta , a błąd się nie chce skasować , i oto właśnie chodzi aby kodem usunać komunikat błędu bo blokuje prace calej drukarki nic nie dziala . kiedyś też to mi wystapilo i ktos mi wysłał sekwencje skasowania błędu ale nie pamietam kto a i tej sekwencii nie moge znalezć. pomoc i usowanie bledow do tej drukarki nie jest w formie papierowej tylko online ale tam pisza otym co pisalam wsczesniej czyli ze skrawek papieru gdzies utkna"

...teraz dalej ...

ona zaczyna dzialać , ale po zrobieniu kilku kopii chce sie czyscić i znowu wyskakuje błąd ,

odłącze od zasilania i podlacze to znowu działa.

----------------------------------------------

Co było robione do tej pory w związku z kasowaniem błędu = działania według tej instrukcji:

cyt.
    Czasami drukarki Brother i wielofunkcyjny pokazuje błąd 46 50 51 33
    w stanie usunąć błąd 51Resetowanie czystkę wykonując poniższą procedurą, wytyczne:wyciągnąć wtyczkę zasilacza - umieścić z powrotem wtyczkę zasilania przytrzymując przycisk "menu" i trzymaj go (15 sek)- teraz wchodzimy w tryb konserwacji i "ERROR 46" pojawia się na wyświetlaczu- wybierz 8 za pomocą przycisków strzałek, naciśnij OK i wybierz 0 i wciśnij OK- 00:00 00:01 OK (wyświetlacz pokazuje ten komunikat)- teraz wcisnąć przycisk Mono 25 razy, aż zobaczysz PURGE: xxxxx- Wybierz 2, wciśnij OK, wybierz 7, wciśnij ok, wybierz 8, wciśnij OK, wybierz 3, wciśnij ok- licznik purge wskazuje teraz: purge: 00000- Wybierz 9, wciśnij ok, wybierz 9, wciśnij ok- będzie ponownie automatycznie- gotowy do wydruku"

Podsumowując na tyle co ja rozumiem , drukarka po odłączniu od prądu i ponownym podłączeniu, jest w stanie wydrukować kilka kopii pojawia się błąd 51 (cyt. " no cały czas to samo wydrukuje 3 , 4 strony , uruchamia sie czyszczenie i wyskakuje blad51i na tym koniec jej działania. ) plus cyt "teraz wyswietla sie dokladnie taki komunikat : NIE MOZNA CZYSCIC BLĄD 51"
  • Poziom 13  
    Witam, odgrzeję temat by dodać jeszcze jedną metodę pozbycia się błędu jak w temacie(może komuś uratuję drukarkę).
    U mnie niestety nie pomogło ani resetowanie pampersa, anie czyszczenie głowicy gdyż głowica po prostu nie chciała się czyścić co sygnalizował błąd 51.

Więc zabrałem się za rozebranie pacjenta na części, główną częścią jakiej szukamy jest mechanizm czyszczący znajdujący się z tyłu po prawej stronie drukarki za pampersem. Po zlokalizowaniu wykręcamy kilka śrubek i wyjmujemy delikatnie mechanizm. Wszystko polega na wyczyszczeniu zaschniętego tuszu z trybików i bolca zaznaczonego na zdjęciu co spowoduje iż mechanizm z trybikiem będzie luźno wskakiwał na duży tryb mechanizmu czyszczącego.

Następnie wyciągamy taką łopatkę z gumką czyszczącą i usuwamy atrament z jej prowadzenia tak aby luźno się poruszała:

Ja osobiście jeszcze przedmuchałem wszystkie przewody w mechanizmie aby nie było zaschniętego tuszu, oraz udrożniłem głowicę mocząc ją w gorącej wodzie (oczywiście sam spód), po czym wszystko składamy.

Teraz stosujemy 2x sposób na czyszczenie głowicy:

Czyszczenie głowicy DCP
    - Wyciągnąć wtyczkę kabla zasilającego z urządzenia
    - Nacisnąć przycisk MENU
    - Z naciśniętym przyciskiem MENU podłączyć wtyczkę
    - Na wyświetlaczu LCD pojawi się napis: >>Maintenance<<
    Naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 7,
    następnie nacisnąć przycisk "OK".
    Ponownie naciskać przycisk Strzałkę do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się
    cyfra 6, następnie nacisnąć przycisk "OK".
    Na wyświetlaczu LCD pojawi się komunikat "Cleaning All".
    Proszę naciskać przycisk Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się
    cyfra 4, następnie nacisnąć przycisk "OK".
    żeby rozpocząć czyszczenie proszę nacisnąć przycisk "Start".
    Gdy na wyświetlaczu LCD pojawi się znów: >>Maintenance<<, proszę naciskać przycisk
    Strzałka do góry tak długo, aż na wyświetlaczu LCD pojawi się cyfra 9, i jeszcze raz 9 następnie nacisnąć przycisk "OK" i powtórzyć jeszcze raz.

U mnie po tym zabiegu drukarka jest jak nowa. Powodzenia i pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Temat stary, ale może się komuś przyda. U mnie powodem błędu 51 była zębatka napędowa stacji serwisowej (zaznaczona na zdjęciu). Nie wyglądała na zniszczoną, ale była pęknięta i obracała się bezwładnie na wałku.
  • Poziom 9  
    kamil_84 napisał:
    Temat stary, ale może się komuś przyda. U mnie powodem błędu 51 była zębatka napędowa stacji serwisowej (zaznaczona na zdjęciu). Nie wyglądała na zniszczoną, ale była pęknięta i obracała się bezwładnie na wałku.

Czy da się gdzieś dokupić taką zębatkę bardzo bym był wdzięczny za podpowiedzi
  • Poziom 9  
    witam,bardzo pomocny temat-dzięki temu uratowałem drukarkę przed niechybną śmiercią przemysłową