Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 97r. - 2.4 Kodowanie pilota centralnego zamka

25 Mar 2013 20:54 8496 7
 • Poziom 22  
  Witam mam pewien problem. Po wymianie modułu komfortu w autku jak w temacie nie działa pilot centralnego. Przed awarią samego modułu podobno działał bez zarzutu.

  Komfort 4B0 962 258 B, wymieniony na identyczny nr. W nowym (używanym) delikatnie różniło się kodowanie 04814, w tym co był na samochodzie 04618. Więc nowy przekodowałem, żeby wszystko grało.

  Wszystko praktycznie działa, ale nie mogę zakodować starego pilota. Kanały w komforcie nr 01 i 21 są niedostępne, próbowałem wcześniej resetować moduł w kanale 00. Ręczne kodowanie też nie działa:
  Włączyć zapłon, kluczyk w zamek drzwi, zamknąć ręcznie (próbowałem z przytrzymaniem w pozycji zamknij i bez przytrzymywania), w ciągu nie więcej jak 5s. nacisnąć unlock, odczekać ok. 5 i nacisnąć ponownie unlock, żeby potwierdzić. Próbowałem też kasować ręcznie klucze (po zamknięciu naciskać 5 razy) też to nie działa.
  Generalnie po zamknięciu ręcznie i naciśnięciu unlock w pilocie powinny chyba błysnąć kierunki, u mnie nic się nie dzieje.

  W kanale 007 w 3 okienku jest wartość 1100. w drugim okienku cztery lub pięć zer, dokłądnie nie pamiętam.
  Przy naciskaniu pilotem, zera w drugim okienku, w 007, zamieniają się na 1. Raz pierwsze zero raz drugie, odpowiednio dla przycisku zamknij/otwórz. Więc pilot chyba jest widoczny i przyciski też działają.

  Co trzeba zrobić żeby pilot ożył. Próbować wymieniać baterie, chociaż jeśli w 007 reaguje na zamknij otwórz, to chyba wymiana baterii raczej nie ma sensu?
  Ktoś miał kiedyś taką sytuacje?

  Pilot jest taki:
  Audi A6 97r. - 2.4 Kodowanie pilota centralnego zamka
  Pozdrawiam
 • Poziom 35  
  Jeden klucz musi być w stacyjce, a drugi z pilotem w drzwiach
 • Poziom 22  
  Jeden zostaje w stacyjce. Samochód cały czas jest na zapłonie. Zamykam drzwi kierowcy itd. jak pisałem w pierwszym poście. Dokładnie tak robię, ale coś nie chce zaskoczyć. Próbowałem też dodatkowo na wyłączonym zapłonie i nic.
 • Poziom 16  
  Czujniki w drzwiach pozamykane.
 • Poziom 22  
  Tak sprawdzałem w blokach. Wszystkie drzwi widzi jako zamknięte (zatrzaśnięte). W momencie zamykania centralnym, też widać w blokach, że komfort widzi jak się zamyka/otwiera centralny.

  W którym elemencie zapisane są piloty?:
  Audi A6 97r. - 2.4 Kodowanie pilota centralnego zamka
 • Poziom 16  
  Chyba w procesorze ale do końca nie jestem pewien. A jak znajdziesz pamięć też przerzuć .
 • Poziom 15  
  Witam odgrzeję kotleta ,gdzie są zapisane piloty w tym module,w Motoroli czy w rym drugim układzie.Pozdrawiam!!!