Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC/Cerberus - Niska prędkość łącza UPC przez WiFi

25 Mar 2013 21:48 2076 7
  • Poziom 9  
    Witam,

potrzebuję pomocy, bo już tracę cierpliwość do tego zestawu:) Posiadam internet 60Mb/s z UPC oraz własny router Pentagram Cerberus P6391. Czy ten router nadaje się do rozdzielenia netu z pełną prędkością? Gdy podłącze tenże router do urządzenia od UPC (Thomson) to przez kabel mam 60Mb/s, ale przez WiFi tylko 20Mb/s. Nie znam się za bardzo na konfiguracji, więc moje próby to raczej zabawa na chybił-trafił. Czy ktoś mógłby udzielić mi jakiś wskazówek gdzie może leżeć przyczyna? Czy może to być spowodowane ilością podpiętych pod WiFi urządzeń? Mam podpięte 2 komputery i 2 telefony.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 37  
    Ten router ma standard pracy G i dlatego masz WiFi tylko 20Mb/s .Zakup routera ze standardem N rozwiąże problem np .TP link WR 740N lub TP Link TL-WR1043ND .
  • Poziom 9  
    Nie... on obługuje N... mam ustawione 108Mbs (Dynamic). Próbowałem też 108Mbs (Static), ale tak w ogóle nie mam internetu.
  • Poziom 37  
    Poczytaj Instrukcje niż zaprzeczysz temu co napisałem. Link
  • Poziom 9  
    Ok. Zwracam honor... faktycznie jest 108Mbs, ale jakieś Super G, a nie N. Pewnie w tym problem:(
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Tak tylko i wyłącznie w tym tkwi problem router z trybem N i po kłopocie . Oczywiście jeśli karta wifi twoja w laptopie wspiera standard N .
  • Poziom 9  
    Laptop na pewno da radę... jest w miarę nowy i akurat na nim nie oszczędzałem:) Dzięki za pomoc.