Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nexia - Centralny zamek sam otwiera drzwi po pewnym czasie.

tokarz 25 Mar 2013 22:16 1926 3
  • #1 25 Mar 2013 22:16
    tokarz
    Poziom 18  

Witam,

niedawno zakupiłem auto Daewoo Nexia z centralnym zamkiem, który ktoś chyba sam montował. Siłowniki wyglądają mniej więcej tak, jak na zdjęciu z załączonego linku:
    http://www.alarmy-krakow.net/dzialy/images/centralny_zamek.jpg
    Zamek działa tylko z kluczyka, nie mam pilota, mimo że w aucie są jakieś pozostałości autoalarmu (syrenka, etc.). Mój problem polega na tym, że po zamknięciu drzwi z kluczyka, po pewnym czasie (kilkanaście - kilkadziesiąt minut) wszystkie drzwi samoczynnie się otwierają. Dzisiaj zdjąłem boczek drzwi kierowcy i namierzyłem brak styku w miejscu "skręcania" kabli przy siłowniku z pięcioma przewodami. Ich poruszanie powodowało losowe otwieranie zamków. Polutowałem te przewody, zabezpieczyłem. Obecnie poruszanie przewodów nic nie powoduje, ale drzwi w dalszym ciągu samoczynnie się otwierają po pewnym czasie. Przewody w złączu elastycznym między drzwiami a karoserią wydają się być ok. Dodatkowo otworzyłem siłownik i sprawdziłem mikroswitch - wszystko wygląda zupełnie poprawnie.
    Co może być przyczyną ? Sterownik ? Dodam, że zamykanie / otwieranie odbywa się płynnie i bez zastrzeżeń. Nie wiem gdzie jest zainstalowany sterownik, więc jeszcze do niego nie zaglądałem.

Pozdrawiam,

tokarz

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Mar 2013 22:29
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Siłowniki dobrze wyregulowane? Odepnij sterowanie z siłownika/ów i sprawdź, czy centralny nadal będzie wariować. Siłowniki są raczej nierozbieralne. Ani ich konstrukcja, ani ich cena nie skłaniają do reanimacji.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Mar 2013 08:23
    tokarz
    Poziom 18  

Wyregulowane są raczej dobrze, bo przy zamykaniu i otwieraniu wszystkie końcówki w drzwiach opuszczają się i podnoszą płynnie, bez jakichś zacięć. Druga sprawa jest taka, że gdyby były źle wyregulowane, to wydaje mi się, że drzwi otwierałyby się od razu po próbie zamknięcia, gdyby tylko któryś siłownik nie zadziałał jak potrzeba (przynajmniej ten pięcioprzewodowy, bo domyślam się, że dwuprzewodowe nie są poddawane sprawdzeniu poprawności zamknięcia / otwarcia). A tutaj trzeba odczekać nieraz ponad godzinę, żeby nastąpiło otwarcie.

Siłowniki są jak najbardziej rozbieralne ;) Cena owszem, nie skłania do tego, ale czas już i owszem.

Dzisiaj odłączę sterowanie i sprawdzę jak się zachowa. Mam tylko jeden sterownik master - tylko drzwi kierowcy sterują wszystkimi czterema zamkami. Niemniej, jaka jest dokładnie rola i konstrukcja sterownika ? Posiada ktoś może schemat ?

0
  • #4 28 Mar 2013 07:41
    tokarz
    Poziom 18  

Witam,

problem rozwiązany. Sprawa była dość trywialna. Poza brakiem kontaktu na przewodach od sterownika master, winowajczynią okazała się centralka autoalarmu. Losowo otwierała zamki w drzwiach. Wyłączenie centralki rozwiązało problem. I tak nie posiadam pilota, więc nie jest mi do niczego potrzebna. Wydaje mi się, że problemem jest wilgoć w złączu centralki, ale to sprawdzę po wysuszeniu.

Pozdrawiam,

tokarz

0