Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba C660-1DX - Windows z recovery toshiby a czysty

26 Mar 2013 00:14 1650 5
  • Poziom 14  
    Witam, chciałbym zapytać czy jeśli mam laptopa z oryginalnym systemem windows 7, i mam na 2 płytach recovery, to czy jeśli sciągne z internetu taki sam windows 7 i wpiszę klucz z naklejki pod laptopem będzie on chodził czy nie?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ciężko wyczuć co Ty tam ściągniesz... ale powinien.
  • Poziom 31  
    Tylko pod warunkiem, że będzie to ta sama dystrybucja czyli jak masz Win 7 Home Premium PL to taki musisz ściągnąć bo klucz od innego nie zadziała.
  • Poziom 31  
    Masz specjalną wersję instalacyjną OEM dla danego producenta jakim w twoim przypadku jest Toshiba. W samej instalacji Win7 jest mała różnica w plikach. Dodany jest specjalny plik certyfikatu Toshiby. Po tym twój komputer rozpoznaje, że jest to jego legalny system na podstawie porównania cyfrowej sygnatury zawartej w BIOSie z certyfikatem instalacji. Dodam, że przy odrobinie wysiłku można sobie taką płytkę instalacyjną wykonać samemu, posiadając oryginalną instalację Win7 i certyfikat sczytany ze swojego komputera.
  • Poziom 14  
    A mógłbyś mi powiedzieć, jak to sczytać albo zrobić? Z góry wielkie dzięki.

Na naklejce jest napisane Windows 7 Home Premium OA, a ściągam Windows 7 Home Premium. Więc powinno działać?
  • Poziom 43  
    1. Po co? - To jest pytanie retoryczne.
    2. Tak. - To jest powtórzenie tego co WojtasJD, jako odpowiedź, napisał.

Zamykam (kolejny temat o tym samym).