Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz WG12864B1 łączenie tekstu z grafiką w BASCOM-ie

Krzysztof_lolek 26 Mar 2013 08:12 1143 1
  • #1 26 Mar 2013 08:12
    Krzysztof_lolek
    Poziom 11  

Witam!
    Jeśli umieściłem ten temat w złym miejscu to proszę o przeniesienie, następnym razem już nie popełnię tego błędu. Mój problem dotyczy wyświetlacza graficznego WB12864B1 (sterownik Ks108), a dokładniej wyświetlania na nim tekstu i grafiki. Obecnie jestem w trakcie realizacji projektu solar track-a, który dane dotyczące natężenia światła godziny, daty oraz wschodu i zachodu słońca wyświetla na tym właśnie wyświetlaczu. Wymienione informacje już są wyświetlanie poprawnie ale gdy dodam do programu obrazek o rozmiarze 8x8 w lewym górnym rogu to na początku wszystko jest ok ale po kilku minutach część obrazka wyświetlana się w innym miejscu wyświetlacza lub też całość przeskakuje o linię wyżej tzn. obrazek wtedy przechodzi do lewego dolnego rogu a to co było w tym miejscu jest o 8 "punktów" wyżej. Program jest napisany w Bascom na atmega32. Reset jest podłączony wszystko inne też. Co może być przyczyną tych problemów proszę o pomoc sugestie? Dodam jeszcze, że nawet użycie funkcji INITLCD tuz przed wywołanie obrazka nie pomaga. Zastosowanie funkcji CLS powoduje migotanie i nic nie widać, jeśli zrobię CLS co sekundę to też nic nie pomaga po kilku minutach krzaczki z obrazka pojawiają się w innych miejscach. Jeśli ktoś miał podobnym problem łączenia tekstu z grafika na tym wyświetlaczu proszę o pomoc. Na koniec dodam jeszcze to, że jeśli chcę narysować okrąg poleceniem Circle to już kompletna wariacja. Dziękuję i pozdrawiam!

0 1
  • #2 12 Kwi 2013 08:10
    Krzysztof_lolek
    Poziom 11  

Po kliku próbach zmieniłem rozmiar stosu sprzętowego i programowego, a także rozmiar ramki i problem ustąpił. Tak więc zamykam temat. Pozdrawiam!

0