Witam wszystkich.
Do you prefer the English version of the page elektroda?
No, thank you Send me over therejack63 wrote:A następnie kończący sie defrost przechodzi w normalne grzanie generując kolejny stan nieustalony. I prawdopodobnie wtedy objawia się błąd LP.
jack63 wrote:Zaobserwuj jak działa automatyka, czyli trzeba "złapać defrost" i obserwować jak urządzenie działa. Tzn kiedy zatrzymuje się sprężarka. Kiedy przełączany jest 4D. Kiedy znów start sprężarki. Co słychać "w rurach". Najlepszy byłby film z komentarzami gdy na nagraniu nie słychać przełączania 4D czy startu sprężarki czy nie widać szronienia jakiś rurek itp "zjawisk" jakie są temp i najlepiej CIŚNIENIA. Brak pomiarów ciśnień uważam za gruby błąd w takich eksperymentach jak przerabianie klimatyzatora na PC powietrze-woda.
Janusz_kk wrote:da się? da się na on/off-ie zrobić PC
Wlodek22 wrote:Może daikin robi takie defrosty, cała rzesza różnych klim robi defrost na wyłączonej turbinie, tylko grawitacia.
jack63 wrote:EEV jest też mocno otwary, co mnie trochę dziwi. Prawdopodobnie chodzi maksymalne skrócenie czasu defrostu.
nusku wrote:Polutowane, uruchomione. Działa jak natura chciała. Podczas defrostu czynnik idzie na jednostki powietrzne czyli tak jak chciałem.
![]()
rsv6 wrote:wymiennik się rozszczelnił wewnętrznie woda gaz.
berthold61 wrote:dałem wymiennik rurowy swojskiej roboty mimo że zakupiłem płytkowy promaga 62 płyty pow wym 1,6 gaz/ woda teraz leży tysiak ale mam pewnośc że rurowego mi żadna siła nie rozszczelni .
rsv6 wrote:Sprężarka zasała wodę i w całym agregacie jest woda.
rsv6 wrote:Czy da się to jeszcze uratować? W jaki sposób pozbyć się wody z układu.
rsv6 wrote:Czy olej w sprężarce zmiesza się z wodą ?
rsv6 wrote:Jaki termostat bimetaliczny polecacie do zamontowania na wymienniku aby zabezpieczył wymiennik przed temperwturą poniżej zera.??
kmarkot wrote:Moim zdaniem to najlepszy sposób na Zabezpieczenie wymiennika przed zamarznięciem.
niuniekpcb wrote:A lokalnych zamarznięć, żadnym czujnikiem temperatury nie wykryjesz. Podstawa to wysoki przepływ. A wymiennik "cienki i długi". Rx 22, a nie Rx 15
jack63 wrote:Do tego 1/2" przelot przepływomierza jest też zabawny, wręcz.
berthold61 wrote:Brnięcie w kasę i wydziwianie
berthold61 wrote:siup do rury p4 połączyć drujnikami zakończyć złączką zaciskową i żadne siła ani defrost i inne tego typu bzdety nic nie uszkodzą ba nawet obiegu wody nie będzie i nic się nie stanie
jack63 wrote:berthold61 wrote:Brnięcie w kasę i wydziwianie
Nie wiem o jakim wydziwianiu piszesz, ale twoje pomysły to dopiero wydziwianie:berthold61 wrote:siup do rury p4 połączyć drujnikami zakończyć złączką zaciskową i żadne siła ani defrost i inne tego typu bzdety nic nie uszkodzą ba nawet obiegu wody nie będzie i nic się nie stanie
Nie wiem co to jest "rura p4" ani tym bardziej " drujnik", ale na 100% złączki zaciskowe nie zapewnią szczelności czynnikowi( domyślam się, że w tej 15m rurze będzie czynnik?).
Do tego w skraplaczach płaszczowo-rurowych czynnik ma się skraplać w płaszczu a nie w rurach.
Przydał by się dokładniejszy opis tej "genialnej" konstrukcji odpornej, wg ciebie, prawie na wybuch bomby i pewnie na trzęsienie ziemi....
Z tym wybuchem to nie jest żart, bo niektórzy mogą do tego wspaniałego wymiennika użyć ...R290.
jack63 wrote:Jak zwykle na YT. "Genialni konstruktorzy"