Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powietrzna pompa ciepła - z klimatyzatora LG s30aw

Mlynekg 26 Lis 2017 15:14 73566 572
    manitou
    Poziom 19  
    Policz ile ciepla dostarczysz struminiem ciepla o znanej ci objetosci w jednostce czasu i temperaturze. Gdzies widziałem cykl Defrost pochłonął ok 0.2 kWh pradu czyli ok 0.6 kWh ciepla. Po prostu policz jak dlugo będziesz musiał podawać cieplo z wentylacji aby nim uzyskać taki wynik. Podajesz znany wydatek powietrza o znanej delcie temp. I masz wynik. Czyli np. Na wylocie Masz +3 na dworze -4 a temp. Wymiennika? Zaraz po pracy pewnie z -8. Ale ok po 30 minutach wymiennik dojdzie do tych -4 czyli masz delte 7 stopni. Resztę policz sobie sam. Oczywiście żart. Myślę ssrreg zamiennych wpływa jeszcze na to w tym fakt, ze pow. Z wyoltu went wymiesza się z zew. Zanin dotrze do wymiennika klimy.
  • Relpol przekaźniki
    romano78
    Poziom 16  
    Zrobię tak że się nie wymiesza czyli odpowiednio zabuduje i pokierujie w odpowiednie miejsce powietrze z wyrzutni i tak teraz ucieka bezpowrotnie w atmosferę a tym sposobem mamy jeszcze rozwiązany problem zimnego oleju a dodatkowo mogę jeszcze zrobić dodatkową nagrzewnice sprężynę z alupexa w rurze wyrzutni zaraz przed agregatem mam takie coś na przeciwzamarzanie wymiennika w reku i sprawdza się świetnie i całkowity kosz takiego ustrojstwo wyszedł mnie ok 100zl
    Doctor Cars
    Poziom 2  
    Witam. Przejrzałem cały wątek i widzę że panowie są zorientowani w temacie. Chciałbym nawiązać kontakt z osobą której chciałbym zlecić przerobienie klimatyzatora na pompę ciepła lub podanie dokładnych instrukcji. Jestem tu nowy i mam nadzieję że nie narusza regulaminu forum.
    Pozdrawiam.
    kkk6969
    Poziom 14  
    A jak chcesz to połaczyć? Moja klima wypluwa 800-900m3 na godzinę. Reku 100-200m3 na godzinę. Wyrzut z reku rura 20cm. klima parownik skraplacz 50x70cm.
    jak tego szczelnie nie połączysz to w życiu defrost nie nastąpi. A jak szczelnie to klima troszku ci z wentyli zrobi przeciąg. Defrost - wiatrak staje i następuje odwrócenie systemu, z klimy do wymiennika idzie czynnik o temperaturze około -5 stopni. Gorącym czynnik napływa równomiernie do parownika. Ciepłym powietrzem z reku tego nie zrobisz.
    romano78
    Poziom 16  
    Powietrzna pompa ciepła - z klimatyzatora LG s30aw
    kkk6969 napisał:
    A jak chcesz to połaczyć? Moja klima wypluwa 800-900m3 na godzinę. Reku 100-200m3 na godzinę. Wyrzut z reku rura 20cm. klima parownik skraplacz 50x70cm.
    jak tego szczelnie nie połączysz to w życiu defrost nie nastąpi. A jak szczelnie to klima troszku ci z wentyli zrobi przeciąg. Defrost - wiatrak staje i następuje odwrócenie systemu, z klimy do wymiennika idzie czynnik o temperaturze około -5 stopni. Gorącym czynnik napływa równomiernie do parownika. Ciepłym powietrzem z reku tego nie zrobisz.

Ok.to pewnie poszukam jeszcze jakiegoś i nwertera ale samo wyrzucanie powietrza z reku na agregat chyba nie jest głupim pomysłem? Chyba ze wilgoć z tego powietrza może bardziej szronic ,z tej tabliczki chyba wynika ze ma tylko chłodzenie?
  • Relpol przekaźniki
    kkk6969
    Poziom 14  
    Wklepujesz w google M5LC025C i wypluwa np wynik http://www.tworek.pl/include/artykul_druk.php?id=175.
    Tak z doświadczenia to lepiej spokojnie poszukać niż na chybcika kupować - to nie łapanie pcheł - później zostajesz ze złomem.
    Szukajcie z elektronicznym zaworem rozprężnym nie z kapilarą.Zanim kupicie to wklepcie w neta symbole tak by cop był jakiś sensowny. Nie kupujcie samej jed zew bo nie ruszy bez wewnętrznej (inverter). Lepiej troszkę za duża niż za mała.
    romano78
    Poziom 16  
    kkk6969 napisał:
    Wklepujesz w google M5LC025C i wypluwa np wynik http://www.tworek.pl/include/artykul_druk.php?id=175.
    Tak z doświadczenia to lepiej spokojnie poszukać niż na chybcika kupować - to nie łapanie pcheł - później zostajesz ze złomem.
    Szukajcie z elektronicznym zaworem rozprężnym nie z kapilarą.Zanim kupicie to wklepcie w neta symbole tak by cop był jakiś sensowny. Nie kupujcie samej jed zew bo nie ruszy bez wewnętrznej (inverter). Lepiej troszkę za duża niż za mała.

Dużą znaleźć to graniczy z cudem co to wogole znaczy duża 8kw w granicach 1500zl idzie dostać, powyżej to już tysiace moze lepiej taka 6-8kw przy buforze może da radę a ewentualnie resztę brakujaca dogrzać grzalka a tak wogole to moj zlom chyba jest wart tych 100zl sam gaz chyba jest wiecej wart.
    morzedzungli
    Poziom 14  
    Panowie doradźcie,

Co lepiej kupić, LG czy GREE oba takiej samej mocy i cenowo podobne.

Karol
    morzedzungli
    Poziom 14  
    Nie czytałem,

Klimatyzator gree to GWH24QE link do producenta http://gree.pl/Katalog-produktow,c,1,pid,596

LG to lg p24en link dodanych: http://klima-sklep.pl/klimatyzacja/8364-klimatyzator-scienny-lg-standard-p24en.html

Lg ma sprężarkę dwurotacyjna ( niby cicha) natomiast gee ma wifi oraz 600g czynnika więcej , dlaczego jest taka różnica w ilości czynnika lg 1300g gree 1900 skoro oba są o mocy 24000 btu?

Obie klimatyzacje mają zawory rozprężne.
    Karol
    jack63
    Poziom 42  
    morzedzungli napisał:
    sprężarkę dwurotacyjna

A cio to???
    morzedzungli napisał:
    dlaczego jest taka różnica w ilości czynnika lg 1300g gree 1900 ?

Decyduje objętość wymienników, czyli z reguły ich wielkość. Ja bym wolał to 1900g, ale nie wiadomo jaki jest przepływ powietrza przez wymiennik JZ dla Gree. Ktoś coś popierdzielił i w ulotce są takie same wartości przepływu powietrza dla JW i JZ.
    morzedzungli napisał:
    Obie klimatyzacje mają zawory rozprężne

Nie klimatyzacje tylko klimatyzatory i skąd wiesz że mają EER??? Takie rzeczy podawane są z reguły tylko w serwisówkach a szczególnie LG ciężko się w w tym zakresie "doi", tzn brak dostępności dokumentacji serwisowej. Dla mnie jest to kolejny powód aby nie kupować LG.
    kkk6969
    Poziom 14  
    Przy tych złomach ( nie zawsze) co oferują na olx cena Gree 24 za kwote 3.300 zł wydaje się zachęcająca i zadowalająca :)
    romano78
    Poziom 16  
    Rozmawiałem dzisiaj z chłodnikiem odnośnie tego mojego klimatyzatora on of odnosnie odmrazania gosc wywalil oczy i pyta jakie szronienie i ze takie zjawisko nie ma prawa wystapic jak jest odpowiednia ilosc gazu.czy gość się niezna czy szronienie występuje tylko przy tych naszych przerobkach a on z takim czymś może nie miał do czynienia.
    kkk6969
    Poziom 14  
    romano78 napisał:
    Rozmawiałem dzisiaj z chłodnikiem odnośnie tego mojego klimatyzatora on of odnosnie odmrazania gosc wywalil oczy i pyta jakie szronienie i ze takie zjawisko nie ma prawa wystapic jak jest odpowiednia ilosc gazu.czy gość się niezna czy szronienie występuje tylko przy tych naszych przerobkach a on z takim czymś może nie miał do czynienia.

Nie urażając nikogo chłodnik to gość który zajmuje się chłodziarkami i zamrażarkami tymi małymi i dużymi i jak w środku zimno to na zewnątrz gorąco ( i gdzie szronienie), w klimie jak chłodzi to tak samo w środku zimno w na zewnątrz gorąco i znów nie szroni. Tylko tacy jacyś dziwni jak my włączają te urządzenia jakość odwrotnie i nam szroni i defrości :). A tak na poważnie to temat kumają dobrzy fachowcy i ci co zajmują się pompami ciepła na poważnie.
    Ja tez na początku zachodziłem w głowę jak to możliwe ze to grzeje jak nie ma ognia jak w piecu a na dworze zimno (podobnie jak nasi politycy co walczą ze smogiem proponują wymianę piecu węglowych na nowsze lub na gazowe. Pójdźcie do um miasta lub gminy i zapytajcie o dotacje na pompę ciepła ( to dopiero zobaczycie duże gały :) ).
    jack63
    Poziom 42  
    romano78 napisał:

Chłodnik to jest litewska zupa, a chłodnictwem zajmuje sie chłodniarz/chłodziarz.
    .
    Ten ćwok nie ma pojęcia o chłodnictwie jak większość fohofców...
    Odszranianie JZ to trudny temat. Radzę poszukać w sieci serwisówek klimatyzatorów i dokładnie przeczytać jakie strategie są stosowane. Niestety angielski obowiązkowy.
    Najważniejszy i najtrudniejszy do określenia jest stan zaszronienia, który już wymaga defrostu. Ponieważ za wczesny defrost jest czystą stratą energii po stronie odbioru, a za późny stratą energii elektrycznej i mocy grzewczej. Sprawa na prawdę trudna i najczęciej metoda jest kompromisem możliwości pomiarowych, kosztów i umiejętności napisania odpowiedniego programu.
    romano78
    Poziom 16  
    [quote="jack63"]
    romano78 napisał:

Chłodnik to jest litewska zupa, a chłodnictwem zajmuje sie chłodniarz/chłodziarz.
    . Ten ćwok nie ma pojęcia o chłodnictwie jak większość fohofców...

To w takim razie dobrze go okresliłem bardziej z niego chłodnik jak chłodniarz :roll:
    riu
    Poziom 14  
    Witam jestem na etapie budowy swojego domu i tak sobie pomyślałem czy można by było przerobić klimatyzator inverter na pompe ciepła woda woda dac z dwóch stron wymienniki płytowe ( albo jeszcze lepiej orginalne wymienniki zamontować w uspawanych z nierdzewki pojemnikach przez które krązyła by woda CO i glikol DZnajtańszy wariant :))
    kkk6969
    Poziom 14  
    No i przy niższych temp problem powrócił - bąble na wzierniku przed jednostką zewnętrzną i sprawność leci na ryj.
    Wstawiłem zbiornik cieczy za skraplaczem i dupa dalej na wzierniku się pieni przez jednostką zewnętrzną. Myślałem co dalej i wstawiłem drugi wziernik za zbiornikiem cieczy i tu czynnik klar. Coś jest nie teges na linii czynnika ciekłego – chyba za cienka rurka ta 6mm ¼ – bo co innego? ( wcześniej sprawdzałem drożna, brak zagięć) – chyba ją wymienię na 9mm 3/8 i obaczę czy dalej się pieni.
    Co wy na to?
    Pozdro
    Krzysztof
    romano78
    Poziom 16  
    Był fajny daikin 16kw z 2015 roku za 3tys. mialem na niego chrapke ale bardzo szybko poszedl i teraz jest taki za 8tys albo to inna centrala albo jakis handlarz niezle probuje zarabiac
    manitou
    Poziom 19  
    @kkk6969 zobacz jak potrafi się zmieniać cop w zależności od obciążenia agregatu na przykładzie fabrycznej estii 8kW. Ta sama temp zew. i zasilania a różne cop w zależności od obciążenia. Może zbyt mocno zwracasz uwage na cop chwilowy. Przy inwerterze niewiele on mówi.Powietrzna pompa ciepła - z klimatyzatora LG s30awPowietrzna pompa ciepła - z klimatyzatora LG s30aw
    kkk6969
    Poziom 14  
    manitou napisał:
    @kkk6969 zobacz jak potrafi się zmieniać cop w zależności od obciążenia agregatu na przykładzie fabrycznej estii 8kW. Ta sama temp zew. i zasilania a różne cop w zależności od obciążenia. Może zbyt mocno zwracasz uwage na cop chwilowy. Przy inwerterze niewiele on mówi.Powietrzna pompa ciepła - z klimatyzatora LG s30awPowietrzna pompa ciepła - z klimatyzatora LG s30aw

Masz rację ale taki jestem - przy regulacji pc też działam za szybko nie po czekając na efekty chociaż z 1 godz (chciałbym od razu) a jak oświadczyłem na własnej skórze tak się nie da. Teraz wprowadzam jedna jakąś zmianę i czekam dzionek na efekt.
    Prowadzę taki dziennik w exelu i widzę jak moc i copy się zmieniają przy obciążeniu i temp zew. Tylko jak u mnie małe obciążenie sprężarki to cop spada jak chodzi na 70% to cop rośnie o około 20-30%.
    Aktualnie na dworze -1. zasilanie co 42 stopnie cop 2,2.
    Od początku uruchomienia maszyny 48 dni.
    Dom 180m 2 90% kalafiory ściany 12 styro, dach 30 wełna, okna dwuszybowe, wentylacja grawitacyjna, temperatura w srodku 22-23 stopnie , zużył:
    885,5kw
    wyprodukowano 2.297 kw
    cop za 48 dni 2,6
    koszt prądu 274 zł ( w weekendy dogrzewam także wodę cwu do wartości co i powyżej gazem),
    średni koszt dzienny sezon 5,71 zł
    średnio dziennie sezon kw 47
    średnia moc grzewcza sezon 1,9 kw
    średnia moc sezon na m2 26,6w
    obaczymy po sezonie ile wyjdzie.

Patrząc na temperatury freonu na wejściu około 42-44 stopnie i na wyjściu ze skraplacza 39, z tych 39 można by coś jeszcze odzyskać.
    Powrót z domu co mam 30 stopni pompa co miele 0,6 m3. Mam zamiar podłączyć tym razem dochładzacz do powrotu co i zbić temp freonu do 30 co powinno dać około chyba minimum 0,5 - 0,6 kw, co w skali sezonu grzewczego dać około 2000 kw czyli przy cenie 1kw z pc ok 12 groszy da minimum 240 zł mniej za prąd.
    Grzeje na razie tylko w 2 taryfie - ale widzę, ze bufor 1500 l nie starczy na okienka pierwszej taryfy. na razie dobrzeje drewnem i gazem tak by nie wejść w strefę drogiego abonamentu gazowego.
    Ogólnie dla tych co nie maja gazu a mają szczególnie podłogówkę w domu polecam.
    romano78
    Poziom 16  
    Zastanawiam się nad przeróbka tego mojego klimatyzatora dodanie zaworu czterodroznego do niego i połączenie za pomocą zlaczek to chyba nie jest jakas filozofia a sterowanie cewka to jakiś niezależny sterownik i tu może być problem bo jeszcze nie wiem jak tym sterować za pomocą czujnika na parowniku ?muszę tylko jeszcze odpalić go bo jestem ciekaw czy głośno chodzi bo mam bardzo blisko sąsiada za płotem ,czy wogole można włączyć na chwilę jednostkę zewnętrzną z gazem w srodku dla sprawdzenia czy chodzi i jak?