Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ - Zmiana nazwy pliku na ciąg znaków w pliku.

Vampire1984 26 Mar 2013 11:04 1293 2
  • #1 26 Mar 2013 11:04
    Vampire1984
    Poziom 7  

Witam.
    Mam bardzo dużo plików tekstowych w których potrzebuje zmienić nazwę na taka jaka znajduje się w każdym z nich w ich pierwszej linii
    Dla przykładu mam plik:
    file.txt
    W nim jego pierwsza linia to:
    X_1_1.1.X_1_X
    Chce by program odczytywał ta pierwsza linie i zmieniał ja z file.txt na X_1_1.1.X_1_X.txt
    Napisałem pomagając sobie innymi przykładowymi programami ale niżej napisany program zmienia nazwę pliku na jakieś losowe znaki. Gdzie tkwi błąd i jak go naprawić? Przy okazji co zmienić by program odczytał wszystkie pliki w danym katalogu oraz ich podkatalogach bo mam ustawiona na sztywno ścieżkę.

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Z góry dziękuje za sugestie i pomoc.

0 2
  • #2 26 Mar 2013 11:47
    Dżyszla
    Poziom 42  

Nie masz przypisania wartości do zmiennej newname. W ogóle niepotrzebna jest też pętla, która czyta cały plik - miałeś czytać tylko pierwszą linijkę. Czyli cały kod z numer_linii i while jest zbędny. Tylko getline i zamykasz plik.

0
  • #3 26 Mar 2013 11:52
    Vampire1984
    Poziom 7  

Poszukalem z innego portalu ktos mi pomogl i zmienilem kod programu na prostszy i krotszy:

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Teraz chcialbym by odczytywal mi pliki z danym rozszerzeniem ale nie widzi mi wszystkich plikow tekstowych w danych katalogu, jakby *.txt nie bylo przez niego zczytywane tak jak w windowsie.

0