Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master 2006 - Poziom paliwa analogowy - czy dostępny?

DamianGPS 26 Mar 2013 11:10 1992 4
    DamianGPS
    Level 9  
    Witam!

Chcę podłączyć w samochodzie Renault Master 2006 urządzenie GPS. Informacja o poziomie paliwa ma być brana analogowo, nie z szyny CAN (urządzenie nie obsługuje CAN'a).
    Czy w ogóle jest możliwość wyciągnięcia poziomu paliwa w postaci analogowej? Gdzie się podłączyć? Czy jedyną opcją jest ciągnięcie przewodu od pływaka?

Ewentualnie może ktoś ma jakiś schemat instalacji do tego samochodu?
    Siwy550
    Level 9  
    Czy rozwiązałeś swój problem? Może znasz wartość napięć dla pustego i pełnego zbiornika? Sygnał analogowy znajdziesz za zegarami.....
    DamianGPS
    Level 9  
    Siwy550 wrote:
    Czy rozwiązałeś swój problem? Może znasz wartość napięć dla pustego i pełnego zbiornika? Sygnał analogowy znajdziesz za zegarami.....

Cześć, w końcu skończyło się na podłączeniu do CAN.
    Zwróć uwagę, że wg. mnie w samochodzie z szyną CAN, sygnał z pływaka jest przesyłany w postaci cyfrowej, nie analogowej.

Jakbyś był zainteresowany lokalizatorem GPS z możliwością czytania danych z CAN zapraszam do kontaktu ze mną.
    Siwy550
    Level 9  
    Również mogę Ci taki lokalizator sprzedać......Pozdrawiam :D

Dodano po 3 [minuty]:

Dzięki za informację..... Ciekawy jestem jak Ci się udało zebrać dane z Cana bo wg dokumentacji ter dane są dostępne w modelach po 2007r...do 2007 nie było możliwości odczytu większości danych z Cana.
    Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam
    DamianGPS
    Level 9  
    Siwy550 wrote:
    Ciekawy jestem jak Ci się udało zebrać dane z Cana bo wg dokumentacji ter dane są dostępne w modelach po 2007r...do 2007 nie było możliwości odczytu większości danych z Cana.

Wszystkie dane z Mastera są już w roczniku 2003, czyli w Masterze II. Oczywiście zależnie od tego jakim sprzętem chcesz je odczytywać. Ja używam modułów pewnej firmy na F.

Pzdr