Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2006 - Poziom paliwa analogowy - czy dostępny?

26 Mar 2013 11:10 1836 4
  • Poziom 8  
    Witam!

Chcę podłączyć w samochodzie Renault Master 2006 urządzenie GPS. Informacja o poziomie paliwa ma być brana analogowo, nie z szyny CAN (urządzenie nie obsługuje CAN'a).
    Czy w ogóle jest możliwość wyciągnięcia poziomu paliwa w postaci analogowej? Gdzie się podłączyć? Czy jedyną opcją jest ciągnięcie przewodu od pływaka?

Ewentualnie może ktoś ma jakiś schemat instalacji do tego samochodu?
  • Poziom 9  
    Czy rozwiązałeś swój problem? Może znasz wartość napięć dla pustego i pełnego zbiornika? Sygnał analogowy znajdziesz za zegarami.....
  • Poziom 8  
    Siwy550 napisał:
    Czy rozwiązałeś swój problem? Może znasz wartość napięć dla pustego i pełnego zbiornika? Sygnał analogowy znajdziesz za zegarami.....

Cześć, w końcu skończyło się na podłączeniu do CAN.
    Zwróć uwagę, że wg. mnie w samochodzie z szyną CAN, sygnał z pływaka jest przesyłany w postaci cyfrowej, nie analogowej.

Jakbyś był zainteresowany lokalizatorem GPS z możliwością czytania danych z CAN zapraszam do kontaktu ze mną.
  • Poziom 9  
    Również mogę Ci taki lokalizator sprzedać......Pozdrawiam :D

Dodano po 3 [minuty]:

Dzięki za informację..... Ciekawy jestem jak Ci się udało zebrać dane z Cana bo wg dokumentacji ter dane są dostępne w modelach po 2007r...do 2007 nie było możliwości odczytu większości danych z Cana.
    Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Siwy550 napisał:
    Ciekawy jestem jak Ci się udało zebrać dane z Cana bo wg dokumentacji ter dane są dostępne w modelach po 2007r...do 2007 nie było możliwości odczytu większości danych z Cana.

Wszystkie dane z Mastera są już w roczniku 2003, czyli w Masterze II. Oczywiście zależnie od tego jakim sprzętem chcesz je odczytywać. Ja używam modułów pewnej firmy na F.

Pzdr