Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie PC do TV, obraz czarno-biały.

PandaKiller 26 Mar 2013 13:50 2727 10
  • #1 26 Mar 2013 13:50
    PandaKiller
    Poziom 7  

Witam serdecznie,
    Wiem, że ten problem się pojawiał już na wielu forach ale żadne z tamtych podpowiedzi nie dały skutku. Otóż po podłączeniu PC do TV ekran telewizora wyświetla co trzeba ale bez kolorów. Ten sam kabel podłączony do drugiego komputera daje kolory, więc nie w kablu problem, ani nie w tv, chyba.
    Rozważałem już wszystkie problemy, przeinstalowałem wszystkie sterowniki karty graficznej, próbowałem szukać pomocy na zagranicznych forach, testowałem różne konfiguracje kabli i nic to nie dało. Zainstalowałem nawet TvTool i mimo tego, że jest dedykowany dla kart nVidii działał u mnie, ale nie pomógł mi znaleźć przyczyny.

Sprzęt który posiadam posiadam:
    Notebooka Dell Inspiron 700m
    karta graficzna: Intel 82852/855GM
    sterownik: Intel Extreme Graphics 82852/82855 (aktualizowany dzisiaj
    do najnowszej wersji)
    system: XP Professional Service Pack 3
    TV: Panasonic Viera tx-p42c10y

Połączenie: S-Video + adapter na component (trzy chinche)

Proszę o pomoc.

0 10
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 26 Mar 2013 14:09
    Jingiel
    Poziom 21  

Jaki konkretnie TV? Ma wejście s-VHS? Jeśli nie ma, to we wtyczce s-VHS od strony laptopa trzeba wlutować kondensator 470pF.

0
  • #5 27 Mar 2013 09:25
    Jingiel
    Poziom 21  

Po pierwsze na takim kablu nie uzyskasz w tym laptopie koloru. Potrzebna jest przeróbka. Po drugie przejściówka jaką teraz masz nie jest na component, tylko na composite, a to zasadnicza różnica. Powtarzam, dopóki nie wlutujesz kondensatora to będziesz miał na czarno-biało. Zleć to jakiemuś fachowcowi.

0
  • #6 27 Mar 2013 09:47
    Polon_us
    Poziom 41  

Tak na wszelki wypadek - sprawdź w ustawieniach karty graficznej, czy masz ustawiony prawidłowy system telewizyjny dla opcji Telewizor. W twoim przypadku powinien był to być system PAL - być może masz ustawione NTSC w tym momencie.

Lub inaczej - tak jak masz połączone, przestaw telewizor w standard NTSC przy podłączonym notebooku i sprawdź, czy obraz będzie w kolorze. Jeśli tak, to masz dwie drogi: 1 - ustawić wybór systemu TV w telewizorze na AUTO lub zmienić ustawienia karty graficznej dla opcji Telewizor - ustawić system PAL.

0
  • #7 28 Mar 2013 11:34
    PandaKiller
    Poziom 7  

Jingiel napisał:
    Po pierwsze na takim kablu nie uzyskasz w tym laptopie koloru. Potrzebna jest przeróbka. Po drugie przejściówka jaką teraz masz nie jest na component, tylko na composite, a to zasadnicza różnica. Powtarzam, dopóki nie wlutujesz kondensatora to będziesz miał na czarno-biało. Zleć to jakiemuś fachowcowi.

Drugi laptop ma dokładnie to samo gniazdo i ten sam silnik graficzny, a kolor jest. Nie jestem specem w tej materii, ale wydaje mi się, że przyczyna leży w budowie karty albo adaptera i znalezienie rozwiązania będzie wymagało kupienia innego kabla albo co.

Polon_us napisał:

Lub inaczej - tak jak masz połączone, przestaw telewizor w standard NTSC przy podłączonym notebooku i sprawdź, czy obraz będzie w kolorze. Jeśli tak, to masz dwie drogi: 1 - ustawić wybór systemu TV w telewizorze na AUTO lub zmienić ustawienia karty graficznej dla opcji Telewizor - ustawić system PAL.

W telewizorze nie mam opcji zmiany standardu. Karta graficzna ustawiona na PAL. Wciąż nic.

0
  • #8 30 Mar 2013 03:10
    Polon_us
    Poziom 41  

PandaKiller napisał:
    W telewizorze nie mam opcji zmiany standardu. Karta graficzna ustawiona na PAL. Wciąż nic.

Za instrukcją tego telewizora :

Wybierz Ustawienia -> Inne ustawienia -> System koloru AV

System kolor AV -> Wybór dodatkowego systemu koloru na podstawie sygnałów wideo w trybie AV
    (Auto / PAL / SECAM / M. NTSC / NTSC)

Instrukcja telewizora Panasonic Viera tx-p42c10y

Hyh ...

0
  • #9 30 Mar 2013 18:37
    PandaKiller
    Poziom 7  

Polon_us napisał:
    PandaKiller napisał:

Za instrukcją tego telewizora :

Wybierz Ustawienia -> Inne ustawienia -> System koloru AV

System kolor AV -> Wybór dodatkowego systemu koloru na podstawie sygnałów wideo w trybie AV
    (Auto / PAL / SECAM / M. NTSC / NTSC)

Instrukcja telewizora Panasonic Viera tx-p42c10y

Hyh ...

Niestety, nie ta instrukcja chyba. Po wejściu w inne ustawienia nie ma nic o systemie kolorów AV. Mogę zrobić zdjęcie, ale chyba nie ma sensu.

0
  • #10 30 Mar 2013 19:25
    Polon_us
    Poziom 41  

Zaczynam powoli wyczerpywać się w pomysłach :(

Ta opcja powinna tam być - sądzę, że istnienie tej opcji powinno być sprawdzone w sytuacji, kiedy do danego wejścia A/V jest podłączony komputer i te wejście jest wybrane pilotem telewizora.

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz:

PandaKiller napisał:
    Połączenie: S-Video + adapter na component (trzy chinche)

To jak właściwie podłączasz ten netbook do telewizora? Jakimś adapterem S-VHS? Pogubiłem się tutaj.
    To byłoby dziwne, bo twój TV ma wejście S-VHS (wejście AV3) - a jeśli masz połączenie bezpośrednie kablem S-VHS to pamiętaj, że w Tv musisz wybrać z menu wejście S-VHS.

:)

0
  • #11 30 Mar 2013 22:18
    PandaKiller
    Poziom 7  

Telewizor ma jeszcze coś takiego jak COMPONENT. Na czym to dokładnie polega nie wiem, ale wejście component tworzą te trzy chinche z oznaczeniem Pr, Pb, Y.

Chyba zostawię tę sprawę. Nie wiem co jest grane, ale jestem przekonany, że to leży po stronie laptopa. Zrobię format niedługo, może coś się zmieni :)

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, Panowie i (ewentualne) Panie! :)

0