Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WAG200G - Konflikt Ip - konfiguracja.

26 Mar 2013 14:20 2283 8
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Zakładam nowy wątek z uwagi na fakt, iż nigdzie nie mogę odszukać podobnych problemów.
    Jestem posiadaczem routera Linksys wag200g, który wykorzystywałem do sieci wifi na łączu netii. Niedawno zmieniłem operatora i teraz mam modem z multimedia polska. Obawiałem się że będę musiał zmienic router z uwagi na fakt że linksys wag200g "ponoć" nie ma WANU natomiast w jego pracy nic się nie zmieniło. Wifi dzielone było na 2 a nawet 3 laptopy plus telefony. Sytuacja zmieniła się kiedy do wifi chciałem podłączyć HP pavillon dv6700 - starszy sprzęt ale jest na konkretnych parametrach jak na ten model.
    Wszystkie pozostałe urządzenia łączyły się bezproblemowo natomiast HP miał ciągle ograniczony dostęp. Po restecie soft sytuacja sie niezmianiała a po hard łaczy się albo hp albo 2 laptop w zależności który będzie pierwszy.
    Prosze o pomoc bo mnie już brak pomysłów na rozwiązanie tego problemu jak poprawnie skonfigurować router. Probowalem już na Bridge / na routing wszelki typ / na włączonych i wylaczonych dhcp. Wystepuje konflikt ip i kaplica.
    Dziwi mnie tylko fakt - apropos braku wanu - że wszelkie inne urządzenia - laptopy i telefony się łączą bez problemu i konfliktu nie ma a z tym nieszczęsnym hp-kiem jest taka ciężka sprawa.
    Ja obstawiam kartę sieciową w hp broadcom 802 multi adapter ale nie mam pewności choś zawsze nawet w blokowj sieci był problem tylko z tym hp- przypisywanie ip i dns, ale jak wsześniej wspomniałem nie mam pewności i wiedzy .
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 30  
    woytec_ napisał:
    Sytuacja zmieniła się kiedy do wifi chciałem podłączyć HP pavillon dv6700

Mógł być konflikt adresów ip.
    Ustaw inne ip na karcie sieciowej. Np. było 192.168.1.3 ustaw 192.168.1.13
  • PCBway
  • Poziom 2  
    Po przypisaniu ip z puli dostępnych czyli 192,168.1.100 - 149 hp odnajduje jedynie sieć linksys i nie jest to już sieć niezidentyfikowana ale nadal połączenie jest ograniczone :(
  • Poziom 30  
    Ta pula adresów jest sterowana przez dhcp
    Daj dla hp adres statyczny, poniżej 100
    Dopisz bramę, maskę, dns.
  • Poziom 2  
    Niestety i to nie pomogło - ale nie sprawdzałem tych ustawień względem routera - jakie jego ustawienie Twoim zdaniem będzie odpowiednie Brigde czy wersja rutowania - mnie zależy w zasadzie tylko na switch wifi niec więcej

Dodano po 1 [minuty]:

a jeszcze jedno - ważne jest to że hp po klablu idzie bez problemu - krzaki wychodzą jedynie na wifi
  • Poziom 30  
    HP może mieć problem z szyfrowaniem wifi.
  • Poziom 2  
    bodom napisał:
    HP może mieć problem z szyfrowaniem wifi.

Tzn nie wiem czy o to chodzi ale testowałem również na otwartej - niezabezpieczonej sieci wifi i to samo występowało. Działa jedynie na automatycznym ip i gdy łączy się jako 1 komputer - inne opcje nie pomogają ip konflikt i tyle-
    Widziałem na forach podobne w wątkach problemy ale u mnie to wszystko naraz się poskładało i nie mam pojecia jak z tego wyjść nie kupując routera WAN - choć i tak nie mam pewności czy zadziała
  • Poziom 15  
    Sprawdź czy możesz włączyć/wyłączyć we właściwościach sieciówki usługę QoS (u mnie na starym realteku z czasów twojego HP jest - chipset 8187B)
    Jaki masz system na tym HP?
    Właśnie leżał u mnie w szafce taki sam linksys i z ciekawości teraz w nim grzebie. Czy próbowałeś w ruterze w zakładce Access Restrictions 'włączyć kontrolę' i na sztywno w List of Pc's wpisać MACa oraz IP i na sztywno go wpisać u siebie w aplecie właściwości Broadcoma? Sprawdź, też czy we właściwościach swoje sieciówki nie masz wpisanego adresu ip jakiegoś(nie jest ustawione na auto) gdy na ruterze masz włączone dhcp. Miałem już taką sytuację nieraz.
  • Poziom 39  
    1. Ustaw WSZYSTKIE karty WiFi i LAN w kompach z powrotem na auto-config.
    2. Jeśli twój router jest podłączony do modemu LAN-LAN, to znaczy że DHCP rozdaje inny router/modem do którego LinkSys jest podłączony - wtedy DHCP pewnie jest wyłączone. POTWIERDŹ!
    3. W takim przypadku w LAN Linksys powinieneś mieć jak poniżej (Network Setup):
    Linksys WAG200G - Konflikt Ip - konfiguracja.
    4. Save i reboot LinkSys.
    5. Odłącz kabel LAN od kompa.
    6. Zrestartuj kompa.