Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini wzmacniacz gitarowy - moja przeróbka MS-2 1W

26 Mar 2013 16:59 3321 1
  • Poziom 1  
    Witajcie!

Ostatnio w mojej głowie pojawiła się koncepcja zrobienia mini wzmacniacza gitarowego. Wybór padł na Marshall MS-2(Schemat). Jednakże jestem człowiekiem kapryśnym i musiałem narobić w tym schemacie zamieszania. Postanowiłem podmienić kanał przesterowany efektem Guv'nor Marshalla (Schemat), regulację Tone equalizerem z tego właśnie efektu(oddzielną dla kanału czystego) i dodać potencjometr Master Volume.
    Przerobiony schemat: Mini wzmacniacz gitarowy - moja przeróbka MS-2 1W

I tutaj chciałbym zapytać, czy wszystko zrobiłem poprawnie i czy ma to w ogóle prawo zaistnieć. Jeśli nie, to jakie proponowalibyście zmiany? Na schemacie oznaczyłem moją wątpliwość co do regulacji głośności na kanale czystym, ponieważ w EQ z Guv'nora nieco się różni od tej, która była w samym MS-2 i wydaje mi się, że jednak powinienem podmienić tamten potencjometr, rezystor i kondensator potencjometrem z kółka.

Na koniec powiem że zdaję sobie sprawę, że trochę głupio tak rozbudowywać głupi wzmacniacz 1W, ale taki już mam kaprys, lubię dostosowywać to co robię pod siebie, aby pasowało mi w 200% :)

Z góry dziękuję za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Po pierwsze to ta końcówka mocy ma moc 0,7W. Nie bardzo rozumiem jaki jest sens robić wzmacniacz o takiej mocy(zwłaszcza gitarowy) który tym ma zasilić głośnik(to chyba że będzie tylko do słuchawek. Druga sprawa to chcesz sygnał z przetwornika gitarowego puścić bezpośrednio na końcówkę mocy, jeszcze dodatkowo sygnał ten osłabisz przez układ barwy tonu.
    Przynajmniej byś dał jakiś przedwzmacniacz dla czystego kanału a dopiero później układ barwy tonu. Dlaczego akurat wybrałeś taki układ przesteru(czy go wogule słyszałeś jak brzmi na dobrym wzmacniaczu gitarowym?)
    Od początku projekt nie jest dobrze zrobiony,moim zdaniem lepiej jak chcesz zrobić coś fajnego to na początek skopiuj coś co już fajnie działa i ewentualnie zrób dodatkowe modyfikacje.