Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S II I9100 Bateria, się nie ładuje.

DyDy 26 Mar 2013 17:54 9741 4
  • #1 26 Mar 2013 17:54
    DyDy
    Poziom 12  

Witam ma problem, a mianowicie od paru dni bateria ładuje mi się do pewnego momentu tj. 9 %, nie kiedy przejdzie tą bariere, ale to rzadko(dziś maksimum to było 43%, podczas ładowania włączyłem nagrywanie filmiku, a potem poziom naładowania baterii zaczął spadać). Na początku myślałem że to ładowarka(z kabla zeszła trochę izolacja, więc myślałem, że coś może nie stykać. Kabel był przelutowany przeze mnie. Jednak nadal coś nie stykało tzn. mam program bateria i tam pokazywało co chwile, że jest odłączony lub podłączony. Również system to pokazywał. No ale jakoś wtedy ładowało. Aż do pewnego momentu tj. wczoraj. Naładowało do 50 % i koniec co bym nie ruszył kablem to nie działa. Więc pomyślałem, że padła ładowarka. Wziąłem ładowarkę od taty, ponieważ ma BB i kabel jest taki sam. I ładuje niby ale do tych 9 %, rzadko kiedy przejdzie dalej. Macie jakieś pomysły? Odpada wejście micro usb, ponieważ po podłączeniu do ładowarki telefonu, miernikiem sprawdziłem napięcie na + i - jest 0.35~0.40. A na tych dwóch pozostałych jest 2.30 bodajże. Odpada również teraz ładowarka z BB bo jak widać po testach działa. Ja myślę że nagłe skoki napięcia, które powodowała stara ładowarka mogły zrobić coś z baterią, ale posłucham również waszych pomysłów. Soft to Miui 3.2.8. System wgrywany dziś na nowo z formatem Wipe data, wipe cache, format system, wipe battery stats i wipe dalvik cache. Więc na pewno wykluczył bym jakąś aplikacje, która by obciążała telefon.

Edit:---> Po zmianie ładowarki na tą z BB telefon o dziwo się ładuje ale tak wolno że... Myślałem, że powinno się szybciej ładować na ładowarce z 0,7A, niż na ładowarce 0,15A.

0 4
  • #2 26 Mar 2013 23:40
    arem
    Poziom 39  

Podejdź do jakiegoś serwisu niech sprawdzą czy jest faktycznie ładowanie. Jeśli jest , to zmień baterie i wtedy zobacz.

1
  • #3 27 Mar 2013 08:44
    DyDy
    Poziom 12  

No nic chyba tak zrobię. Będzie to najlepsze wyjście w tym przypadku. Dzięki, że w ogóle ktoś się znalazł i coś polecił :)

0
  • #4 27 Mar 2013 11:37
    arem
    Poziom 39  

Chyba ze dysponujesz zasilaczem z możliwością ustawienia i zobaczenia parametrów ładowania , to sprawdzisz telefon czy ładuje.

0
  • #5 27 Mar 2013 12:18
    DyDy
    Poziom 12  

Bardziej tata bym czymś takim dysponował... No ale jak sprawdziłem miernikiem czy na piny wychodzi napięcie podczas ładowania i wychodzi to chyba ładuje ? :x
    To jest dziwne, może ja nie kumam, ale są 4 piny dwa od + i -... Od czego były by pozostałe 2? Na nich jest dość wysoki prąd w sumie bo napięcie to to nie jest, chyba...

Jakby ktoś potrzebował to zamieszczam zdjęcie pinów:

Samsung Galaxy S II I9100 Bateria, się nie ładuje.

0