Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CS2 105 - Pralka nie grzeje wody wyłącza się po kilku minutach

przemo0411 26 Mar 2013 18:35 3111 6
  • #1 26 Mar 2013 18:35
    przemo0411
    Poziom 2  

Witam .
    Mam dziwny problem z pralką Candy CS2 105.
    Pralka normalnie pobiera wodę zaczyna wirować i po kilku minutach się zatrzymuje.
    Zauważyłem że nie grzeje wody.
    Sprawdziłem wszystkie podzespoły hydrostat , grzałka , czujnik temperatury-wymiana na nowy .Wszystko OK.Wymieniłem nawet przekaźnik odpowiadający za grzałkę .Zauwazyłem że nie dochodzi napięcie do cewki przekaźnika.
    Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem.
    Płyta sterująca SELCO PFSC-2052B00 41013996.
    Koszt nowej płyty to podobno 400zł.
    Czy ktos moze wiedzieć co w module się zepsulo???

0 6
  • #2 26 Mar 2013 19:21
    opamp
    Użytkownik obserwowany

tranzystor sprawny?

0
  • #3 26 Mar 2013 22:42
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

przemo0411 napisał:

Pralka normalnie pobiera wodę zaczyna wirować

Jak to zaczyna wirować ? Nie ma wolnych , rewersyjnych obrotów bębna ?

0
  • #4 27 Mar 2013 14:28
    egon42
    Poziom 37  

Trzeba dobrze posprawdzać wszystkie triaki i tranzystory na module miałem kiedyś takie uszkodzenie że całkiem inny triak powodował że nie działa grzałka.

0
  • #5 27 Mar 2013 17:36
    przemo0411
    Poziom 2  

Pisząc o wirowaniu miałem na myśli normalną pracę .Pralka normalnie działa przez pierwsze minuty.
    Jutro postaram się ponownie wyjąć płytkę i sprawdzić tranzystory.

0
  • #6 02 Kwi 2013 22:15
    przemo0411
    Poziom 2  

Witam.
    Sprawa się rozwiązała.Uszkodzona płytka sterująca. Prawdopodobnie tranzystor.
    Zdobyłem drugą płytkę od kolegi jednak od pralki z załadunkiem z góry. Płytka ma inny symbol.Z wygladu niczym się nie różni. Chciałem przelutować tranzystor ten koło przekaźnika od grzałki jednak najpierw podłączyłem nową płytkę od innej pralki . Ku mojemu zdziwieniu pralka zaczęła normalnie działąć.Grzeje wodę normalnie kończy pranie. programy na pokrętle programatora były takie same także nie dziwi mnie że działa .Nadal chcę przelutować ten tranzystor ale jak pralka normalnie działa to zastanawiam się czy jest sens???

0
  • #7 27 Wrz 2014 14:56
    mrarek
    Poziom 12  

ja jeszcze taką pralkę mam. :)

prawdopodobnie jest do wymiany grzałka, bo coś syczało w bębnie (dosyć głośno), sprawdziłem, oblookałem - nic nie znalazłem.
    teraz się okazuje, że nie grzeje po nastawieniu na 90*, a przy nastawieniu na 60* grzeje ale na pewno nie ma 60*...
    znalazłem numer na grzałce 9120138, znalazłem grzałkę nową oraz używaną.

piszecie tutaj o przekaźniku od grzałki - gdzie go szukać?
    drugie pytanie - jak się zmienia taką grzałkę? na co uważać? czy silikon do uszczelnienia jest niezbędny?

0