Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aticio 3235 C - Błąd kserokopiarki SC 440 - 02 oraz przesunięte kolory

F4T4L 26 Mar 2013 18:40 1611 3
  • #1 26 Mar 2013 18:40
    F4T4L
    Poziom 14  

Błąd kserokopiarki
    Wyłącz i włącz zasilanie

Jeśli błąd się pojawi skontaktuj się z serwisem

SC 440 - 02

Oto co się pokazuje na wyświetlaczu mojego Aticio 3235 C

Mile widziana pomoc... - wyczytałem, że to może być coś z silnikiem - jeśli tak prosiłbym o informację, którym - albowiem po rozebraniu ukazały mi się cztery.

Jeden - troszeczkę trze - po zdjęciu czarnej plastikowej osłony zaobserwowano iż silniczek trze po takim małym czarnym czymś (obstawiam na jakiś czujnik – położenia albo coś podobnego) X300F 54C, który przylega do brązowej plastikowej „obwolutki” znajdującej się na obracanej obudowie

Wybaczcie moje nazewnictwo - ale jeśli chodzi o ksera - to jestem raczej zielony w tej kwestii...
    Mile widziana każda pomoc
    Ponadto opisałem jak zachowują się silniczki podczas "pchnięcia" ich palcem
    Ricoh Aticio 3235 C - Błąd kserokopiarki SC 440 - 02 oraz przesunięte kolory

0 3
  • Pomocny post
    #2 26 Mar 2013 19:00
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

Masz problem z napędem kolorowych bębnów - właśnie ten silnik który zaznaczyłeś jako zatarty. Na początek to sprawdź czy któryś z bębnów kolorowych nie jest zatarty ponadto może być uszkodzony czujnik obrotu tego silnika lub rozleciały się zębatki w zespole napędu no i uszkodzony sam silnik. Tak więc jest kilka możliwości. Jeżeli nie znasz się na kopiarkach to chyba jednak prościej wezwać serwis bo mozna więcej szkody zrobić niż pożytku. Tym bardziej gdybyś chciał sprawdzić zębatki w zespole napędu to trzeba trochę rozebrać i będziesz miał trudności z poprawnym złożeniem

0
  • #3 29 Mar 2013 10:33
    F4T4L
    Poziom 14  

wymiana silniczka - zatarty - rozwiązała problem SC 440 - 02 Natomiast w tej chwili "kolory się rozjechały" jak drukuję jakiś napis - w kolorze - to mam powielenie literek - tak jakby drukowały się dwie warstwy - dwa kolory wyżej powiedzmy i dwa kolory niżej...

W związku z czym konieczna jest ponowna kalibracja kolorów. Niestety - auto kalibracja (w funkcji maszyny ) - nie pomogła - ktoś wie może jak samemu ręcznie - należałoby dokonać kalibracji maszyny ?? Jakiś opis ?
    W PDF`ie - wydruk testowy automatycznej kalibracji.

Natomiast rejestracja koloru - wywala błąd (nie można dokonać rejestracji koloru)

Przed wymianą silniczka oczywiście wszystko działało poprawnie !

0