Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken MA 110C CHASSIS TX807

21 Feb 2005 21:02 1546 12
  • Level 16  
    Mam TV tak jak w tytule, przy próbie włączenia dioda sygnalizacyjna na pulpicie mruga. Przetwornica OK., jedyne, co mnie martwi to procesor TMP47P1637 nie chce wystartować standby, jest zasilany prawidłowo, wymieniłem oscylator 6 MHz a on tylko mruga kursorem i tyle tego.
  • Level 16  
    Mruganie świadczy o przeciążeniu. Sprawdź cały tor wys. nap. - układ protect.
  • Level 12  
    Wymień pamięć IR02.Jak nie pomoże napisz jak pulsuje dioda/diody.
  • Level 16  
    Niestety nie mam chiba takiej pamięci jednak po jej wylutowaniu dioda świeci ciągle jednak telerizor dalej nie startuje ze stanby

Dodano po 16 [minuty]:

Wstawiłem 24w16 i cisza dioda świeci ciągle nie mruga czy to wina pamięci?
  • Level 12  
    A telewizor startujesz z pilota czy klawiatury? Powinien wystartować z pilota .
  • Level 16  
    Nie mam pilota i zostaje mi tylko klawiatura P+
    PS czy ktoś ma sprawdzony wsad do tej pamięci? Jeśli tak to bardzo proszę.
  • Level 12  
    I tu jest pies pogrzebany.Pierwszy start po wymianie pamięci musi się odbyć z pilota.Wsad ci niepotrzebny tylko pilot.
    Pzdr.
  • Level 18  
    Aparat ma przypuszczalnie wlaczona blokade rodzicielska i wymiana pamieci byla chyba zbedna. Musisz pierw wystartowac go z pilota.
    Janusz
  • Level 16  
    Jeśli dostanę pilota to wystarczy normalne ON.
  • Level 12  
    Tak.Powinien normalnie wystartować.Co do blokady rodzicielskiej: jest to najczęstsza przyczyna tego objawu,ale miałem identyczny przy uszkodzonej pamięci (sprawdziłem ją testerem-dwie komórki uszkodzone),dlatego doradziłem jej wymianę.
    Pzdr.

Dodano po 6 [minuty]:

A pilota na pewno dostaniesz tu: www.north.com.pl/sklep/ (możesz wejść bez logowania,nie będziesz widział cen). Mają tam też fajnego pilota COMGENIUS którego programuje się z kompa do telewizora jakiego chcesz.Przydaje się w serwisie.
    Pzdr.
  • Level 16  
    Panowie pożyczyłem pilota uniwersalnego i dalej kicha nie łapie na żadnym kodzie PILOT JEST NAPEWNO SPRAWNY więc może coś dalej z TV nie tak
  • Level 12  
    Na temat pilotów uniwersalnych mam swoje (negatywne) zdanie.
  • Level 16  
    no cóż tylko taki mam, niestety ja też mam przykre doświadczenia. KURCZ co dalej