Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OTV TEC 3661 VE - Co to za odbiornik

herbartnik 26 Mar 2013 19:52 1107 10
  • #1 26 Mar 2013 19:52
    herbartnik
    Poziom 8  

Witam!
    Może ktoś z Kolegów podpowie mi czy OTVC TEC 3661VE ma eurozłącze (scart) a jak nie, to jak podłączyć dekoder dvb-t, i czy opłaca się w ten odbiornik inwestować. Osobiście go nie widziałem, chcę pomóc komuś na odległość. Pozdrawiam

0 10
  • #2 27 Mar 2013 10:15
    1rycho
    Poziom 21  

To może ten ktoś na odległość zrobi zdjęcie tyłu TV albo powie Ci co widzi z tyłu odbiornika. Może być SCART albo RCA. Jeżeli jest tylko wejście antenowe, to nie podłączysz.

0
  • #3 27 Mar 2013 10:34
    egon42
    Poziom 36  

1rycho napisał:
    Jeżeli jest tylko wejście antenowe, to nie podłączysz.
    Tu kolega się myli jeżeli jest tylko wejście antenowe to też się da podłączyć tuner dvb-t tylko trzeba kupić tuner z modulatorem albo do tunera dokupić zewnętrzny modulator.

0
  • #4 27 Mar 2013 11:15
    1rycho
    Poziom 21  

Tak zgadza się. Zastosowałem skrót myślowy i nie dopisałem, że potrzebne są dodatkowe kombinacje (można zastosować też magnetowid)

0
  • #5 27 Mar 2013 16:14
    herbartnik
    Poziom 8  

Dzięki za informację, ale starsza wiekiem właścicielka telewizora nie zrobi z tyłu zdjęcia i raczej mi nie powie, czy jest tam eurozłącze. Chodzi mi o maksymalnie prosty dekoder i jego łatwe podłączenie. Nie wiem kiedy była produkcja tego telewizora, w jakiej technologii wykonany, bo może się okazać, że lepiej kupić jakiś nowy współczesny, niż inwestować w "trupa". Może ktoś z Kolegów miał miał bliższy kontakt z tym odbiornikiem i podpowie co robić. Pozdrawiam

0
  • #6 27 Mar 2013 16:30
    LeDy
    Poziom 43  

herbartnik napisał:
    Dzięki za informację, ale starsza wiekiem właścicielka telewizora nie zrobi z tyłu zdjęcia i raczej mi nie powie, czy jest tam eurozłącze. Chodzi mi o maksymalnie prosty dekoder i jego łatwe podłączenie. Nie wiem kiedy była produkcja tego telewizora, w jakiej technologii wykonany, bo może się okazać, że lepiej kupić jakiś nowy współczesny, niż inwestować w "trupa". Może ktoś z Kolegów miał miał bliższy kontakt z tym odbiornikiem i podpowie co robić. Pozdrawiam
    Ta osoba nie ma kogoś bliżej zamieszkania co by jej doradził i podłączył ?

0
  • #7 27 Mar 2013 20:26
    dybas
    Poziom 37  

1rycho napisał:
    Jeżeli jest tylko wejście antenowe, to nie podłączysz.

Owszem, podłączy się. Potrzebny dodatkowy modulator, można kupić proste, tanie urządzenie, można wykorzystać magnetowid. Warto się tylko zastanowić: koszt dekodera z modulatorem to 150-200 PLN. Nowy odbiornik, powiedzmy 1200, ale za to obsługa prostsza. Dla starszych ludzi posługiwanie się dodatkowym pilotem, przełączanie wejść w telewizorze to nieraz problem. Uczenie na odległość to mrzonka.

0
  • #8 27 Mar 2013 21:35
    herbartnik
    Poziom 8  

Chyba na tym się skończy, że trzeba pojechać i obejrzeć to "ustrojstwo". Ale jak ktoś z Kolegów zna bliżej ten odbiornik chętnie wysłucham opinii. Na razie dzięki za rady. Pozdrawiam

0
  • #10 27 Mar 2013 23:10
    herbartnik
    Poziom 8  

Dzięki, ale tu niewiele widać. Pojadę i zobaczę ten telewizor, tak będzie najlepiej, pozdrawiam

0
  • #11 28 Mar 2013 20:43
    LeDy
    Poziom 43  

Chinch lub BNC. Te drugie prędzej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo