Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car audio do 1000zł czy to dobry sprzęt?

chomik1243 26 Mar 2013 20:21 6315 7
  • #1 26 Mar 2013 20:21
    chomik1243
    Poziom 6  

Witam upatrzyłem sobie nie wielki zestaw i chciałbym usłyszeć wasze opinie jak by to grało czy warto by coś zmienić lub odjąć

Radio -PIONEER DEH-X3500UI
    Tuba - Blaupunkt GTT 1200
    Wzmacniacz - Magnat Edition Two
    2 głośniki Alpine (w półkę) SXE-1725S 160mm
    No i wiadomo jakieś kabelki żeby to podłączyć czy to dobry zestaw?

0 7
  • #2 26 Mar 2013 20:35
    powalla
    Moderator CarAudio

Radio zagra jak każde w tej cenie , tuba to tragedia , wzmacniacz taki sobie i od bidy ujdzie , no i głośniki w półkę kup sobie cokolwiek , bo i tak grania nie będzie . Dlaczego? Poczytaj forum ...

0
  • #4 07 Kwi 2013 14:38
    pawlikadam
    Poziom 8  

Ten wzmacniacz sobie daruj. Miałem taki to dobrze, ze go sprzedałem.. Mój jbl cs 1214 dużo ładniej gra pod samym radiem - kenwood kdc-4047ug (tymczasowo, bo szukam nowego wzmacniacza), fakt, ze głośno to nie gra ale zdecydowanie lepiej niż ze wzmacniaczem magnata.

A na glośniki w półce wg. mnie szkoda pięniedzy.

0
  • #5 07 Kwi 2013 19:42
    djrobus1
    Poziom 13  

Witka
    Posłuchaj moderatora, konkretnie i na temat kliknął.
    Radia z tego przedziału cenowego grają podobnie wiec wybierz takie, które się bardziej podoba.
    Głośniki na półce to najgorsze co można zrobić, zainwestuj w lepszy zestaw na przód np. GMS-y.
    Od suba typu "tuba" z daleka- to dudni i buczy a nie gra. Tutaj poszukaj dobrych i tanich STX-ów.
    Co do wzmacniacza to magnat też ujdzie przy tym przedziale jakościowym ale poszukałbym używanych Sony, JBL, Hifonics- na pewno zagra to lepiej.
    W okolicy 1tyś. się zmieścisz.

0
  • #6 07 Kwi 2013 19:45
    goodninja
    Poziom 10  

Panowie to musi być półka bo Stanisław z Pogwizdowa tak ma w golfie i sobie chwalił ;DD

Na poważnie - daruj sobie półkę, a jak jest to auto bez miejsc na głośniki w drzwiach - kup głośniki freeair. Do tego jakikolwiek wzmacniacz i radio pierwsze które Ci się spodoba.

A jak chcesz to zrobić zgodnie ze sztuką, wyklej drzwi matami akustycznymi, puść sensowne kabelki w drzwi. Do tego na początek radio z przedziału cenowego do 300zł.
    (ostatnio widziałem np Pioneera deh1300mp którego można mieć już za 200zł, a fajnie gra. Do tego wzmacniacz - polecam Kenwooda z serii KAC, ostatnio 2 kanałówkę mogłem mieć za 99zł. Do tego głośniki - tutaj już zaczynają się schody, bo każdy lubi co innego. Ja Ci polecę Morel Tempo 6 - za 500zł znajdziesz dobre używki na pewno. Zostają 3 stówki, 100-150 wydasz na kable, do 100zł porządnie wykleisz sobie drzwi i zamontujesz dystanse z mdf. A jak pokombinujesz dobrze to możesz to wszystko mieć jeszcze taniej.

Pamiętaj - to że nie ma tuby w bagażniku nie znaczy że w aucie nie ma basu, z dobrej instalacji z przodu (jak np. ta którą Ci podałem) wyciągniesz więcej czystego basu jak z walcowej tuby peYnga :)

0
  • #7 27 Kwi 2013 13:07
    L300
    Poziom 1  

Witajcie. Podłącze się pod ten temat.

Szykuje się do wykonania pierwszego Car audio.
    Przygotowanie auta to nie problem, niestety nie znam się na sprzęcie.

Rodzaj muzyki słuchanej w aucie to Rock.
    Posiadam radio Pioneer deh 5500.
    Możliwość zabudowy głośników tylko w drzwiach przednich i tylnych, brak miejsca na subwoofer / tubę.
    Wzmacniacz ze względu na zabudowę o kształcie prostokątu długi i wąski najlepiej z dodatkowym chłodzeniem.

W sklepach proponowali mi zestaw Hertz dsk 165.3 przód, Hertz ev 165.4 do tego wzmacniacz Peiyng PY-B4C110R .
    Co sądzicie o takim zestawie?

Czy inna konfiguracja np. na przód: hsk 165.4 lub zaproponowane wyżej Morel Tempo 6.
    Co na tył jako uzupełnienie sceny.
    Chciałbym zamknąć się w cenie 1000 -1200 zł za głośniki i wzmacniacz.

1
  • #8 27 Kwi 2013 14:39
    nightrunner
    Poziom 21  

L300 Morel Tempo 6 nie nadają się do Rocka nawet odrobinę, mają dobrą średnicę, ale dół to tragedia.
    Morele mają dziurę gdzieś w okolicy 100-200Hz przez co brakuje im kicka i żaden EQ na to nić nie poradzi.
    Hertze znowu potrafią kopnąć, ale mają problem ze środkiem i trochę "ściskają" scenę.
    Dobrze rockowo sprawują się Dego Powerline, ale to już wydatek 700zł.
    Do tego kupisz dobry używany wzmacniacz za 400-500zł np. JL Audio Slash i masz naprawdę dobry sprzęt ;)
    Tył sobie odpuść, tak samo wzmacniacz Peiyng PY-B4C110R, no chyba że lubisz się bawić i za rok albo pół zmieniać sprzęt na coś lepszego.
    Tyłem sceny się nie uzupełnia, bo siedzi się przed sceną a nie na środku sceny ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo