Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada - Wzrost pinga, dramatyczny spadek prędkości

26 Mar 2013 21:08 1542 8
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam następujący problem:
    Niestety przyszło mi mieszkać w miejscu, gdzie jestem skazany na internet z TP. To problem tymczasowy, podobnie jak pozostali użytkownicy - moja rodzina. Mamy w domu Liveboxa i Neo 6Mb/s. Problem z całą instalacją zaczyna się wtedy, gdy jedna z moich sióstr uruchomi swojego Sony Vaio (są dwie), pingi w grach online wzrastają wtedy kilkukrotnie.
    Pomyślałem, że Ethernet będzie miał wyższy priorytet wykorzystania łącza, niż Wi-Fi, więc dociągnąłem do siebie kabel. Po podłączeniu do Neo przez kabel, mam internet z pełną prędkością przez kilka minut, a potem spada do tak żenującej prędkości, że nie mogę nawet uruchomić speed testa, żeby sprawdzić jak powolny jest.

Moje pytanie:
    Czy jest jakieś rozwiązanie, pomijające niszczenie laptopów moich sióstr, zabijanie moich sióstr, czy dokonywanie jakichkolwiek innych aktów przemocy wobec nich (zmiana WEPa, wyłączenie Wifi też nie wchodzi w grę)? Mam do dyspozycji jeszcze Netgeara wgr614 v6, ale nie wiem jak go podłączyć i jaki miałoby mieć to w ogóle cel.
  • Poziom 39  
    1. Sprawdź, czy wszystkie kompy mają auto-config w kartach sieciowych (LAN i WiFi).
    2. W LB, sprawdź, jakie są parametry łącza (w zakładce Internet).
  • Poziom 37  
    Jedynie rozwiązanie to zakup routera z podziałem pasma nic więcej nie wchodzi w rachubę , żadne ustawienia po prostu kolega pisze wyraźnie
    vanghern napisał:
    Problem z całą instalacją zaczyna się wtedy, gdy jedna z moich sióstr uruchomi swojego Sony Vaio (są dwie), pingi w grach online wzrastają wtedy kilkukrotnie.
  • Poziom 2  
    Ale mogę połączyć się na 2 moje lapki + smartfona + jeszcze starego lapka Lenovo i nie ma różnicy. Vaio zjadają całe łącze (nie wiem dlaczego)
  • Poziom 39  
    wojtek2803 napisał:
    Jedynie rozwiązanie to zakup routera z podziałem pasma nic więcej nie wchodzi w rachubę , żadne ustawienia po prostu kolega pisze wyraźnie
    vanghern napisał:
    Problem z całą instalacją zaczyna się wtedy, gdy jedna z moich sióstr uruchomi swojego Sony Vaio (są dwie), pingi w grach online wzrastają wtedy kilkukrotnie.
    Przy 6Mbps, jeśli jest znacząca utrata na jednym kompie to na SONY musiałby być właczony streaming - i to też nie powinno skutkować tak dużym spowolnieniem w grach...
  • Poziom 2  
    Po samym uruchomieniu VAIO, ping skacze mi o 140 z miejsca. Jak któraś uruchomi torrenta, to 900ms i 21% packet loss
  • Poziom 39  
    Jaki masz speedTest.net
  • Poziom 2  
    6.08 Mb/s
    ping 32 ms

Nikt w tej chwili nie korzysta z komputera, oprócz mnie.
  • Poziom 39  
    voitek1 napisał:
    1. Sprawdź, czy wszystkie kompy mają auto-config w kartach sieciowych (LAN i WiFi).
    2. W LB, sprawdź, jakie są parametry łącza (w zakładce Internet).
    Sprawdziłeś?

Poza tym sprawdź speedTest.net w czasie, gdy SONY są włączone