Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ursus c330 - olej do pompy wtryskowej

26 Mar 2013 21:48 41130 18
  • Poziom 7  
    witam
    -jaki najlepiej olej wlać do do pompy wtryskowej?
    Z góry dziękuje za odpowiedz :D
  • Poziom 25  
    do pompy wtryskowej leje się silnikowy. Turdus w zupełności wystarczy ;p
  • Poziom 7  
    A co może się stać jeżeli wleję za dużo oleju do pąpy???
  • Poziom 29  
    Do pąpy to nie wiem, ale jeżeli wlejesz za dużo do pompy to nadmiar wypłynie z rurki za pompą. :D Jakieś 0,25 l.
  • Poziom 29  
    Może spowodować złą pracę regulatora obrotów.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Do pompy idzie 0,6 l oleju. Jego nadmiar wyleci rurką z tylu pompy. Przy dużej ilości będzie falowanie niskich obrotów na zimnym silniku.
  • Poziom 7  
    raz na 3 miesiące sprawdzam olej dlaczego on co te 3 miesiące znika.tak szybko się zużywa czy trzeba szukać awarii w pompie
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Przeciek na wałku pompy. Profilaktycznie wymienić uszczelniacz.
    A nie ma w niej paliwa?
  • Poziom 29  
    A oleju nie przybywa w silniku?
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Przy takiej ilości oleju jak jest w pompie może nie zauważyć czy przybywa w silniku.
  • Poziom 29  
    Nie zauważy jeśli silnik w tym czasie zjada olej to stan się nie zmieni.
    Grunt żeby w tym czasie nie puszczała paliwa.
  • Poziom 7  
    tak jak kolega powiedział wyżej nie da się zauważyć czy oleju przybywa w silniku.
    A jeżeli to ten uszczelniacz to jak go wymienić?
  • Poziom 25  
    Odkręcasz maskę, chłodnicę. Później przewody paliwowe, dźwignie od gazu. Następnie odkręcasz dekiel na pokrywie rozrządu, 3 śruby od koła zębatego. Następnie chyba 4 śruby mocujące pompę do korpusu silnika. Wyjmujesz pompę. Nie jestem pewien czy trzeba ściągać kołnierz mocujący. Śrubokrętem wydłubujesz simmering(inaczej nie wyjmiesz). Zakładasz nowy. Wszystko skręcasz po kolei. Musisz się zaopatrzyć w nowe uszczelki pod pompę i dekiel. Teraz zostaje założenie pompy i ustawienie zapłonu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    olej w pompie wtrysowej wymienia sie przy zmianie oleju silnikowego i do pompy leje sie ten olej co do silnika ja mam 1cm nad minimum na miarce
  • Poziom 21  
    O ile mi wiadomo, również z praktycznego punktu widzenia, nie ma żadnej miarki oleju w pompie wtryskowej w 30, nadmiar jaki wlejesz wycieknie rurką na zewnątrz, tak więc nie ma obawy ,że oleju będzie za dużo.
  • Poziom 21  
    Hm, nie będę się sprzeczał, są różne typy pomp wtryskowych wiem ,że c-328 była miarka, może ty właśnie masz od c-328 pompę wtryskową. :D