Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

makita - iskrzenie na wirniku.

26 Mar 2013 22:53 3171 7
  • Poziom 2  
    Witam.Mam Problem z strugiem.Po dluzszym czasie nie uzywania pojawil sie problem z iskrzeniem wirnika.Sprawdzilem omomierzem opor miedzy lamelami i wynosi okolo 0,18 ohm.Jest wszedzie taki sam.sprawdzalem rowniez pradem wielkosci 2 amper i napieciu okolo 30 v i moim zdaniem jest wszystko w porzadku.Gdzie mam jeszcze szukac ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Moderator Elektrotechnika
    Łożyska,stojan
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 27  
    Jakie iskrzenie??
    Białe cienkie ciągnące się iskry czy ogień na całości i spadek obrotów ??
  • Poziom 2  
    Sa to cienki smugi ognia na calym kolektorze bez straty mocy i obrotow.
  • Poziom 27  
    Na 90% przerwa na uzwojeniu wirnika, ale bez pomiarów można tylko strzelać.
    Zrób zdjęcia wirnika, i podaj dokładny model maszyny.
  • Poziom 14  
    Spróbuj pomierzyć rezystancję pomiędzy sąsiednimi lamelkami komutatora. Miałem przypadek , że "odmeldował" się jeden z dwóch drucików. Po zlutowaniu ich razem sprzęt śmiga aż miło. Jeżeli to nie to to może brudny,/ nierówny komutator lub szczotka ma za ciasno.
  • Poziom 14  
    Kolego Topolski Mirosław jakby była przerwa na stojanie to maszynka nie ruszy.
    Wg. mnie to chińska szczotka się kończy. jak kolega wyżej pisał możnaby przetoczyć komutator. U mnie w pracy majster przy załączonej maszynie czyści węglikiem po komutatorze jeżeli oczywiście jest taka możliwość. Zależy od zabudowy elektronarzędzia.
  • Moderator Elektrotechnika
    nothed napisał:
    Kolego Topolski Mirosław jakby była przerwa na stojanie to maszynka nie ruszy.

Może wskażesz mi gdzie pisałem o przerwie na stojanie?
    Czytając post włóż trochę wysiłku a jeśli czegoś nie wiesz to spytaj a nie twórz z wyobrażni.
    Sprawdzenie stojana według Ciebie to polega tylko na wykryciu przerwy?