Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo/DWD-MU1051A - Pralka - Rzuca, tańczy podczas wirowania - nowa

Voytu$ 26 Mar 2013 22:55 5991 4
    Voytu$
    Level 19  
    Potrzebuję Waszej opinii. Bo nie wiem czy powinienem oddać pralkę do reklamacji / serwisu czy "ten typ tak ma". Poniżej zamieszczę film z nagraniem. Pralka wypoziomowana, mocno nią rzuca, potrafi przesunąć się 15 cm podczas pracy.

Pralka jest 2 dzień u mnie, nówka sztuka. Poprzednia stara mimo wielu usterek i wywalonych łożysk nie skakała. Oczywiście zabezpieczenia bębna zostały usunięte.
    Kręcąc bębnem, ręką - widać, że bęben jest raz bliżej drzwiczek, w innym miejscu nieco głębiej ~ ok. 5mm. Zastanawiam się czy feler jest w bębnie, zawieszeniu czy po prostu ten typ tak ma. Proszę o opinie, mam 2 tygodnie chyba na zwrot, choć targać do auta mebla mi się nie widzi, może lepiej wezwać serwis gwarancyjny?

Co sądzicie? Co może być powodem? Dziękuję za każdą opinię i poradę.

Na portalu "cokupic.pl" spotkałem taką opinię: "Strasznie głośno wiruje i lata po całej łazience choć jest dobrze ustawiona :( Ogólnie dobrze pierze. Szczerze nie polecam pod względem wirowania, prawdopodobnie jest za lekka i dlatego lata!!!"

Na innych portalach połowa ocen mówi o "głośnym" wirowaniu. Ale czy aż tak można uznać za normę?

update dnia następnego:
    - ściągnąłem pokrywę górną, sprężyny ok, oglądałem od dołu, amortyzatory ok. Wszystkie elementy zawieszenia w porządku. Pralką trzepie nawet przy wirowaniu na sucho. Choć mniej niż gdy jest załadowana to oczywiste. Mimo pustego bębna, tańczy na zawieszeniu przy takim "suchym wirowaniu". Bęben wydaje się być fabrycznie źle wyważony według mnie na 99%. Zatem chyba pozostała mi walka ze sklepem o reklamację bądź walki z serwisami gwarancyjnymi...

Ma ktoś lepszy pomysł? Proszę jeszcze raz o wszelkie opinie.. nawet tylko subiektywne.
    przemek5w
    Level 2  
    Witam. Mam podobny problem. Nie mogę jej ustawić. Byłem w sklepie, kazali mi reklamować w serwisie. Mówili coś o masówce, hehe. Jeśli będzie to bardzo poważna wada obiecali zwrócić pieniądze w sklepie. Na razie czekam na przyjazd serwisanta Deawoo. Zobaczymy co powie. Pralkę kupiłem tydzień temu. Widocznie chyba mamy do czynienia z wadliwą serią. Krzywa piasta bębna???
    Voytu$
    Level 19  
    Prawdopodobnie wszystko co gorsza jest w porządku. Patrzyłem na pracę bębna w nowych pralkach Amica i Beko, podobnie się zachowuje. Jakby "nierówne" obracanie bębnem jest chyba zrobione celowo.

Tak samo trzęsie zarówno Amicą jak i Beko. Nowe pralki są po prostu robione po kosztach. Straszne badziewia i tyle. Ciekawy jestem co Ci serwisant powie, bo ja chyba pogodziłem się już z taką pracą pralki.

Jak coś jest 2 lata na gwarancji. Obawiam się, że "ten typ tak ma". Po wypoziomowaniu poziomicą i dobrym ustawieniu, prawie się nie przestawia sama, tylko trzęsie.
    Złe obciążenie pralki jest a właściwie to jest obciążenie bębna, w 2 miejscach sprawdzałem. Wszystko po kosztach i to jest efekt.
    przemek5w
    Level 2  
    Witam. Tyle to trwało, ale się wyjaśniło. Zwrócili mi pieniądze. Miesiąc oczekiwania w serwisie, serwis na decyzję Deawoo, no i okazało się iz cała seria 6000 szt. jest wadliwa. Z tym że mój model to DWD1052MU, taka jak Twoja tylko z srebrnymi drzwiczkami.
    Voytu$
    Level 19  
    No, też podjąłem męską decyzję i gdy znów zaczęło mi przesuwać po raz kolejny pralką nie wytrzymałem i zacząłem dzwonić po serwisach. Okazało się, że u nas w Krakowie firmy wycofały się z gwarancyjnego i czekam na serwis tydzień temu zamówiony z Katowic... Mam nadzieję, że też uznają wadę fabryczną i kupię coś innego.

A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany.. "tani sprzęt często bywa drogi", licząc czas, nerwy, telefony itd.

UPDATE: serwis był, orzekł wadę fabryczną, odesłał dokumenty do producenta, jak wrócą, prześlą je do mnie, ja wrócę do sklepu (Carrefour) i pralkę mają zabrać z powrotem. Straszna papierologia. Wniosek - nie kupujcie Daewoo ;] a na pewno nic z tej serii.