Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8level wtr300 - Po podłączeniu routera internet radiowy przestał działać

silance 26 Mar 2013 22:57 1569 3
  • #1 26 Mar 2013 22:57
    silance
    Poziom 8  

Mam oto taki problem...
    Zdecydowałem się na internet radiowy i wczoraj został założony. Panowie zamocowali antenę na kominie, poprowadzili kable i otrzymałem końcówkę j45. Po w pięciu w laptopa wszystko ładnie działało.... ale na kablu. Kupiłem router 8level wtr300, aby mieć w domu Wi-Fi. Podłączyłem kablel z anteny do gniazdka WAN w routerze, potem kabel LAN do kompa, po czym uruchomiłem urządzenia. Udało mi się połączyć przez przeglądarkę z routerem, ale nie mogłem uzyskać połączenia z siecią. Kontrolka WAN się świeciła, ale na ikonie na pasku zadań był wykrzyknik i brak dostępu do sieci. Router ustawiony był na DHCP(tak miało ponoć być). Nie mogłem sobie z tym poradzić, więc podłączyłem z powrotem kabel z anteny do laptopa. Niestety komputer teraz nie może rozpoznać sieci...teraz jest napisane "sieć niezidyfikowana" czy poprzez konfigurację routera mogło coś się po zmieniać w antenie?
    Proszę o wszelkie wskazówki...

0 3
  • Pomocny post
    #2 26 Mar 2013 23:47
    voitek1
    Poziom 39  

Więc podłączasz się z powrotem bezpośrednio kablem (bez routera) i w kompie wpisujesz w cmd IPconfig/all.
    Spisujesz IP, bramę/gateway, DNSy.
    Odpinasz się i wpinasz się do swojego WTRa. W WAN wybierasz dynamicze przypisanie IP, ew. dodajesz mu bramę i DNSy spisane wyżej. W LAN pewnie masz już ustawienia automatyczne.
    Robisz save routera i obydwa roouterki restartujesz prądowo. Jeśli nie załapie, to wprowadzasz mu statyczne IP z w/w IPconfig

Ewentualnie dodatkowo...
    Pozostaje pytanie, czy nie masz przypisanego MAC kompa do swojego modemu z anteny, jeśli tak to musisz również go wpisać w ustawienia WAN WTRa

0
  • #3 30 Mar 2013 11:39
    silance
    Poziom 8  

Dynamiczne pozyskiwanie adresu IP nie chce działać.... po wpisaniu statycznych ustawień z "ipconfig" też nie działa. Mam antenę do radiówki na mikrotik, więc elektronika jest na dachu. Doszedłem do tego że internet przestał działać po odłączeniu zasilania anteny (musiałem router postawić w innym miejscu), gdyż "monterzy" podpięli mi kabel na szybkiego do laptopa, który leżał sobie na stole. Ale mam obowiązek wyjmować zasilacz z gniazdka w przypadku np. burzy .... W końcu doprosiłem się aby ktoś do mnie przyjechał, najpierw chcieli mnie winą obarczyć że niby coś "pokręciłem". Przedstawiłem i jasno sprawę co zrobiłem i wtedy powiedzieli że to nie moja wina i że pewnie coś z tym Mikrotik-iem się stało. Niestety ten Pan co mnie odwiedził nie posiadał takich umiejętności aby rozwiązać ten problem i powiedział, że jego kolega zajmuje się "softem". Mieli to najpierw spróbować naprawić zdalnie, a jeśli się nie da to podpiąć się bezpośrednio do anteny. Z tego co wiem to ponoć "system" mógł się wysypać(zgubić ustawienia, itp.). Więc naprawiają to od czasu zamieszczenia mojego pierwszego posta.... i do tej pory nic nie zrobili(dzwoniłem do nich już kilka razy i zawsze mówią że tego dnia to będzie działać) ;( Obawiam się że nawet gdy to naprawią to po ponownym braku zasilania( Kilka razy w roku elektrownia u nas potrafi wyłączyć prąd) z nów będę się z tym wzmagał od początku... a firma która ma tą "radiówkę" to support techniczny ma tragiczny....

Dziękuje za odpowiedź, choć nie rozwiązałem swojego problemu to trochę się nauczyłem:)

Ta antena to SXT 5HPnD ....

0
  • #4 30 Mar 2013 11:59
    voitek1
    Poziom 39  

Jeśli nie masz ustawień LAN od operatora, to znaczy, że łączy Ci się automatycznie (karty w kompie na auto-config).
    Skoro nie chce się połączyć, to - tak jak mówił technik - router do ponownego ustawienia lub do wymiany. Bombarduj ich telefonami 3 razy dziennie. Skoro obiecali, że "dziś będzie działać" to naciskaj...

Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Spróbuj statyczne (po próbie zmień z powrotem na auto-config!):
    IP 192.168.88.2
    Brama/Gateway: 192.168.88.1
    subnet 255.255.255.0

Spróbuj zalogować się do routera po adresie bramy 192.168.88.1 (UID: admin, z pustym hasłęm)

0