Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

8level wtr300 - Po podłączeniu routera internet radiowy przestał działać

silance 26 Mar 2013 22:57 1764 3
    silance
    Level 9  
    Mam oto taki problem...
    Zdecydowałem się na internet radiowy i wczoraj został założony. Panowie zamocowali antenę na kominie, poprowadzili kable i otrzymałem końcówkę j45. Po w pięciu w laptopa wszystko ładnie działało.... ale na kablu. Kupiłem router 8level wtr300, aby mieć w domu Wi-Fi. Podłączyłem kablel z anteny do gniazdka WAN w routerze, potem kabel LAN do kompa, po czym uruchomiłem urządzenia. Udało mi się połączyć przez przeglądarkę z routerem, ale nie mogłem uzyskać połączenia z siecią. Kontrolka WAN się świeciła, ale na ikonie na pasku zadań był wykrzyknik i brak dostępu do sieci. Router ustawiony był na DHCP(tak miało ponoć być). Nie mogłem sobie z tym poradzić, więc podłączyłem z powrotem kabel z anteny do laptopa. Niestety komputer teraz nie może rozpoznać sieci...teraz jest napisane "sieć niezidyfikowana" czy poprzez konfigurację routera mogło coś się po zmieniać w antenie?
    Proszę o wszelkie wskazówki...
  • Helpful post
    voitek1
    Level 39  
    Więc podłączasz się z powrotem bezpośrednio kablem (bez routera) i w kompie wpisujesz w cmd IPconfig/all.
    Spisujesz IP, bramę/gateway, DNSy.
    Odpinasz się i wpinasz się do swojego WTRa. W WAN wybierasz dynamicze przypisanie IP, ew. dodajesz mu bramę i DNSy spisane wyżej. W LAN pewnie masz już ustawienia automatyczne.
    Robisz save routera i obydwa roouterki restartujesz prądowo. Jeśli nie załapie, to wprowadzasz mu statyczne IP z w/w IPconfig

Ewentualnie dodatkowo...
    Pozostaje pytanie, czy nie masz przypisanego MAC kompa do swojego modemu z anteny, jeśli tak to musisz również go wpisać w ustawienia WAN WTRa
    silance
    Level 9  
    Dynamiczne pozyskiwanie adresu IP nie chce działać.... po wpisaniu statycznych ustawień z "ipconfig" też nie działa. Mam antenę do radiówki na mikrotik, więc elektronika jest na dachu. Doszedłem do tego że internet przestał działać po odłączeniu zasilania anteny (musiałem router postawić w innym miejscu), gdyż "monterzy" podpięli mi kabel na szybkiego do laptopa, który leżał sobie na stole. Ale mam obowiązek wyjmować zasilacz z gniazdka w przypadku np. burzy .... W końcu doprosiłem się aby ktoś do mnie przyjechał, najpierw chcieli mnie winą obarczyć że niby coś "pokręciłem". Przedstawiłem i jasno sprawę co zrobiłem i wtedy powiedzieli że to nie moja wina i że pewnie coś z tym Mikrotik-iem się stało. Niestety ten Pan co mnie odwiedził nie posiadał takich umiejętności aby rozwiązać ten problem i powiedział, że jego kolega zajmuje się "softem". Mieli to najpierw spróbować naprawić zdalnie, a jeśli się nie da to podpiąć się bezpośrednio do anteny. Z tego co wiem to ponoć "system" mógł się wysypać(zgubić ustawienia, itp.). Więc naprawiają to od czasu zamieszczenia mojego pierwszego posta.... i do tej pory nic nie zrobili(dzwoniłem do nich już kilka razy i zawsze mówią że tego dnia to będzie działać) ;( Obawiam się że nawet gdy to naprawią to po ponownym braku zasilania( Kilka razy w roku elektrownia u nas potrafi wyłączyć prąd) z nów będę się z tym wzmagał od początku... a firma która ma tą "radiówkę" to support techniczny ma tragiczny....

Dziękuje za odpowiedź, choć nie rozwiązałem swojego problemu to trochę się nauczyłem:)

Ta antena to SXT 5HPnD ....
    voitek1
    Level 39  
    Jeśli nie masz ustawień LAN od operatora, to znaczy, że łączy Ci się automatycznie (karty w kompie na auto-config).
    Skoro nie chce się połączyć, to - tak jak mówił technik - router do ponownego ustawienia lub do wymiany. Bombarduj ich telefonami 3 razy dziennie. Skoro obiecali, że "dziś będzie działać" to naciskaj...

Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Spróbuj statyczne (po próbie zmień z powrotem na auto-config!):
    IP 192.168.88.2
    Brama/Gateway: 192.168.88.1
    subnet 255.255.255.0

Spróbuj zalogować się do routera po adresie bramy 192.168.88.1 (UID: admin, z pustym hasłęm)