Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez truck 1.9D '01 - układ paliwowy

26 Mar 2013 23:07 1812 2
  • Poziom 38  
    Kupiłem samochód w sobotę bez przeglądu w dość dobrym stanie. Na mrozie pali po jednym obrocie wału. Podczas jazdy czasami czuć paliwo. Dzisiaj pojechałem na przegląd (auto nie miało go od 6 miesięcy) stało w stodole. Okazało się że wycieka paliwo na ziemię. Po powrocie do domu i zdjęciu kolektora ssącego okazało się że paliwo ucieka z 4 wtryskiwacza z powrotu. Ktoś przekombinował instalację.

Jest tak filtr paliwa został całkowicie odcięty chyba że jest coś za bakiem. Będę zmieniał zabudowę więc zobaczę co tam jest. W komorze silnika na rurce zasilania z baku zamontowano elektryczną pompkę paliwa która załącza się po przekręceniu kluczyka za nią jest trójnik z jednego końca idzie wężyk do zasilania pompy wtryskowej a drugi koniec ? - Napiszę dalej.

Na wyjściu powrotu pompy wtryskowej jest trójnik i tam wchodzi przelew z wtryskiwaczy potem jest kolejny trójnik do jednego końca jest podłączony wężyk z zasilania pompy wtryskowej opisany kilka linijek wyżej i z drugiego końca trójnika paliwo wędruje do baku.

Przyczyną wycieku z wężyków przelewowych jest zbyt duże ciśnienie wytwarzane przez pompę a nie ma możliwości założenia na wtryskiwaczu na wyjściach przelewów opasek zaciskowych. Po odłączeniu pompy silnik po jakiś 10 minutach gaśnie traci moc. Co zrobić aby doprowadzić to do jakiegoś stanu? Pompka elektryczna mi nie przeszkadza jednak dlaczego ona tam jest? Za słaba pompka zasilająca w pompie wtryskowej a może była tam w oryginale przy baku ?
  • HELUPOWER
  • Poziom 35  
    Może ktoś zmienił zbiornik paliwa od benzyniaka???
  • HELUPOWER
  • Poziom 31  
    Oryginalnie pompy elektrycznej w 1.9 nie było.Trzeba uważać ,ponieważ duże ciś. paliwa może rozszczelnić pompę wtryskową.Gdyby pompa sama nie ciągła paliwa trzeba by na zasilaniu dołożyć trójnik i zrobić cieńszym przewodem przelew.