Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta główna AsRock K7S41GX - wymiana na P4XFCU

karek82 26 Mar 2013 23:30 2772 26
    karek82
    Level 11  
    Witam. Posiadam 2 komputery z czego w jednym padła płyta główna ( P4XFCU ). Mam inną płytę ASROCK AGP8X i moje pytanie chce zamienić procesory z jednej do drugiej ale nie wiem czy będą pasowały? Chodzi o sokiety a ja nie bardzo wiem gdzie szukać.
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Podaj to co masz. Jaki procesor?
    I nie sokiet tylko Socket.:)

I podaj model tego asrocka porządnie.
    Możesz zrobić zdjęcie i wstawić.

Jaki zasilacz masz do tego? Od czego padła płyta? Co się stało?
    karek82
    Level 11  
    W tym spalonym to intel 1.7 i czy podejdzie do płyty ASROCK AGP8X ?
    swiercm
    swiercm wrote:
    Podaj to co masz. Jaki procesor?
    I nie sokiet tylko Socket.:)

I podaj model tego asrocka porządnie.
    Możesz zrobić zdjęcie i wstawić.

Jaki zasilacz masz do tego? Od czego padła płyta? Co się stało?

Prosiłem - podaj PEŁNĄ nazwę tego Asrocka. AGPx8 nic nie mówi w tym przypadku. Jesli nie wiesz jak - zrób fotkę.

Na procesorze masz napisane parametry - spisz dokładnie wszystkie.

Wtedy coś poradzimy. Na razie nic nie wiadomo (Poza tym, że to może byc Pentium 4 lub Celeron)
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    karek82 wrote:
    do płyty ASROCK AGP8X ?

Nie ma płyty o takiej nazwie.
    karek82
    Level 11  
    Dziś już nie dam rady foty. Czy te dwie płyty mają te same Sockety ? W sumie mam go parę lat i ostatnio padła płyta. Po zdjęciu obudowy od razu było widać uszkodzone kondensatory wyglądały jak rozsadzone od środka chyba 7 szt wokół procesora. Nie wiem co mogło to spowodować ??? Zasilacz ???
    Jetway
    Level 18  
    Uszkodzone kondensatory- taki urok tej płyty P4XFCU, użyte zostały słabej jakości elementy w tym przypadku kondensatory. Miałem tą samą płytę i problem (po włączeniu komputera pracowały wyłącznie wentylatory, po kilku minutach system zaczynał się ładować i zawieszał się), wymieniłem kondensatory i służyła ona mi jeszcze parę ładnych lat. Przyczyn uszkodzonych kondensatorów jest wiele, wadliwa partia kondensatorów, zła wentylacja w obudowie, słabej jakości zasilacz. Nie wiem jak u Ciebie problem wygląda, czy w ogóle komputer "wstaje". Co do procesora: ja natomiast stawiam że to Celeron 1.7, z własnej autopsji powiem ze często się spotyka takie połączenie p4xfb/cu + Celeron 1.7. ;)
    karek82
    Level 11  
    Co do wymiany kondensatorów to sobie poradzę, może ruszy. W tym spalonym mam CELERON 1,7 KOLEDZY TRAFILI. ASROCK K7S41GX mój błąd. Ale z tego co się dowiedziałem to ASROCK ma Socket A a P4XFCU Socket 478 Jak coś pokręciłem to sorry
    jankolo
    Jedna płyta jest dla procesorow Intela a druga dla procesorów AMD. Procesorów nie przełożysz.
    karek82
    Level 11  
    Z moim szczęściem to jakoś mnie to nie dziwi.

Dodano po 8 [minuty]:

Jak by po wymianie nie zadziałał to może ktoś poleci inną płytę ?
    jankolo
    karek82 wrote:
    Po zdjęciu obudowy od razu było widać uszkodzone kondensatory wyglądały jak rozsadzone od środka chyba 7 szt wokół procesora.

Nie wróży to nic dobrego, więc nie obiecuj sobie za wiele po naprawie. Jeżeli będziesz wymieniał kondensatory to pamiętaj, że wymieniasz uszkodzone i wszystkie te, ktore są połączone z nimi biegunem dodatnim (tzw. gałąź).

karek82 wrote:
    Nie wiem co mogło to spowodować ??? Zasilacz ???

Oczywiście! Podaj model zasilacza a także otwórz go i zajrzyj do jego wnętrza przyglądając się również kondensatorom elektrolitycznym.
    karek82
    Level 11  
    Wiem i się nie nastawiam pozytywnie. Zasilacz CODEGEN 300W model 300X. Zna ktoś wartości kondensatorów praktycznie wszystkie obok procesora ? Chodzi o płytę P4XFCU oczywiście

Dodano po 2 [minuty]:

Działają tylko wentylatory nawet monitor nie startuje.
    jankolo
    karek82 wrote:
    Zasilacz CODEGEN 300W model 300X.

Jesteś moim bohaterem!
    Co widzisz wewnątrz tego "zasilacza"?
    karek82
    Level 11  
    na pierwszy rzut oka wygląda ok przynajmniej kondensatory
    karek82
    Level 11  
    No tak ale nic nie jest na wieki dzięki temu mam laptop ale żona go zajęła więc muszę coś wymyślić

Dodano po 13 [minuty]:

A jeszcze jedno w ASROCK AGP8X padł mi dysk twardy 60 uszkodzone sektory, podmieniłem z tego P4XFCU 80 i nie działa. Próbowałem odpalić z płytki i nic monitor czarny ???
    jankolo
    karek82 wrote:
    w ASROCK AGP8X

Nie bądź uparty jak muł!

karek82 wrote:
    podmieniłem z tego P4XFCU 80 i nie działa.

Jak na dysku był system i próbujesz ten system podnieść, to nie zadziała.

karek82 wrote:
    Próbowałem odpalić z płytki i nic monitor czarny ???

Nas pytasz?
    karek82
    Level 11  
    Kupiłem kondensatory 85 gr szt wymieniłem wszystkie 9 sztuk i działa jak " nowy "
    karek82
    Level 11  
    Mam płytę P4XFCU Procek Celeron 1,7 1 GB RAM zasilacz CODEGEN 300W model 300X i chciałbym wymienić kartę grafiki na najlepszą jaką można zapiąć do tego ( mam GeForce4MX440)
    User removed account
    User removed account  
    swiercm
    karek82 wrote:
    Mam płytę P4XFCU Procek Celeron 1,7 1 GB RAM zasilacz CODEGEN 300W model 300X i chciałbym wymienić kartę grafiki na najlepszą jaką można zapiąć do tego ( mam GeForce4MX440)

Do tego tak:
    - Zasilacz fortron 350W
    - Karta grafiki myślę że GF 6600GT lub droższy któryś z 7300/7600GS DDR3. NIc innego nie opłaca się kupować, o ile jest sens pakować w ten komputer finanse. Musiałbyś zamienić tego Celerona na pełnego Pentiuma 4 i wtedy jako tako moznaby cos z tego zrobić. Do internetu (flash, YT - to jest mało, ale w gry pokroju GTA SA możnaby spokojnie popykać)

Dodano po 1 [minuty]:

informatyczek wrote:
    Jaki jest dokładny model tej płyty głównej firmy Asrock?

karek82 wrote:
    Co do wymiany kondensatorów to sobie poradzę, może ruszy. W tym spalonym mam CELERON 1,7 KOLEDZY TRAFILI. ASROCK K7S41GX mój błąd. Ale z tego co się dowiedziałem to ASROCK ma Socket A a P4XFCU Socket 478 Jak coś pokręciłem to sorry
    karek82
    Level 11  
    swiercm wrote:
    Musiałbyś zamienić tego Celerona na pełnego Pentiuma 4

Nie bardzo wiem o co chodzi ?
    kaido2
    Level 16  
    I845D powiedzmy z Nortwoodem już mp4 po sieci( w tym YT) pociągnie, ale via w tej P4XFCU może nie dać rady nawet jakby wsadzić Prescotta który pomimo że zejdzie na 533 to może mieć problemy z płynnością w/w działania. Osobiście zaraz za Codegenem wywalił bym tą płytę i zakupiłbym coś nowszego na Intelu (i845G w z wyż) wraz z procem( p4 HT na Prescott). tego typu podzespoły można już tanio nabyć i szczerze w P4XFCU nie opłaca się inwestować. Do tego na start wspomniany 6600 lub nowszy i żyć nie umierać pod warunkiem że system to xp ;)

Dodano po 2 [minuty]:

karek82 wrote:
    swiercm wrote:
    Musiałbyś zamienić tego Celerona na pełnego Pentiuma 4

Nie bardzo wiem o co chodzi ?

Chodzi o wymianę procka

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Płyta z pierwszej aukcji jest bodajże od Della z tego co kojarzę. Z płytami dla Della mam dobre relacje a więc ta mogę polecić .Drugą płytę akurat bardzo dobrze znam, i jej nie polecam.
    karek82
    Level 11  
    Dzięki wszystkim za pomoc