Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FujiFilm FinePix XP200 Ultra - wzmocniony aparat z poczwórną obudową i WiFi

piokrza 27 Mar 2013 00:13 2433 0
 • FujiFilm FinePix XP200 Ultra - wzmocniony aparat z poczwórną obudową i WiFiFujiFilm zaktualizował serię wzmocnionych aparatów XP o nowy model FinePix XP200, wyposażony w WiFi. Jako następca zeszłorocznego XP170, model XP200 uzyskał bardziej solidną obudowę, dzięki której jest wodoszczelny do głębokości 50 stóp/15 metrów (10 metrów dla XP170), odporny na upadki z wysokości do 6.6 stóp/2 metrów, niską temperaturę do 14°F (-10°C) i kurz. Posiada też nową konstrukcję z przeprojektowaną klapką baterii o podwójnym uszczelnieniu, dla wzmocnionej ochrony. Z kolei profilowany uchwyt, pozwala stabilnie utrzymywać aparat w ręce, nawet w rękawiczkach.

  16-megapikselowy XP200 wyposażono w 5x zoom optyczny FUJINON oraz stabilizację CMOS. Dzięki Intelligent Digital Zoom, zakres zoom może być podwojony do 10x. Jako aparat dla entuzjastów pleneru i użytkowników aktywnie spędzających czas, XP200 obsługuje tryb ciągłego nagrywania 10kl./s w pełnej rozdzielczości lub do 60kl./s w niższej rozdzielczości. Co więcej, dedykowana temu modelowi funkcja Burst Mode, umożliwi natychmiastowe nagrywanie - za jednym naciśnięciem przycisku.

  Wzmocniony kompakt może nagrywać wideo w trybie Full HD, a następnie edycję na wbudowanym wyświetlaczu. Funkcja High-speed Movie pozwoli natomiast nagrywać przy prędkości 360kl./s. Aby ułatwić fotografowanie, dołączono tez inne funkcje wśród których znalazł się tryb Scene Recognition Auto, wykrywający scenę i automatycznie wybierający najlepsze ustawienia; Motion Panorama 360 do przechwytywania widoków panoramicznych; tryb HDR, a także 7 Zaawansowanych Filtrów. Do dyspozycji jest też funkcja Individual Shutter 3D, która łącząc dwa ujęcia wykonane pod innym kątem, pozwoli stworzyć zdjęcia z efektem 3D.

  Tak jak XP170, również nowy XP200 posiada wbudowany moduł WiFi, pozwalający na bezprzewodowy transfer zdjęć do iPhone, iPad lub smartfonów i tabletów z systemem Android. Pomóc w tym ma darmowa aplikacja FujiFilm. Z jej pomocą można m.in. przeglądać zdjęcia i filmy na aparacie. Aby utworzyć kopię zapasową bezprzewodowo na PC, trzeba zainstalować darmowe oprogramowanie FujiFilm PC AutoSave. Aparat posiada 3-calowy wyświetlacz LCD oraz wyjście HDMI.

  Wchodząc na rynek w maju, FinePix XP200 będzie dostępny w kolorach czarnym, żółtym, niebieskim i czerwonym. Aparat ma kosztować 299.95 dolarów amerykańskich.

  Źródło: http://www.fujifilmusa.com/products/digital_cameras/xp/finepix_xp200/