Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B8 2010 - Podłączanie xenon skrętnych zamiast nieskrętnych + PDC + szyba

JaCh0o 27 Mar 2013 02:30 9921 10
  • #1 27 Mar 2013 02:30
    JaCh0o
    Poziom 8  

Witam,
    Jestem tu dość świeży, wiec proszę o wyrozumiałość...
    Tak wiec mój problem podzielę na trzy, w wyniku uszkodzenia auta muszę wymienić niektóre elementy w tym zderzak, reflektory i szybę przednią.
    1. Reflektory, zamontowane fabrycznie led z xenonem nieskrętnym.
    Fabrycznie z poziomowaniem i spryskiwaczami.
    Chciałbym wymienić na skrętne (doświetlanie zakrętów), nie wiem jednak czy muszę zmienić coś poza reflektorami (udało mi się odratować 1 moduł od led i 1 przetwornice, czy mogę je użyć??)
    Czy coś trzeba kodować?
    2. Parktronic (PDC?) fabrycznie mam tylko z tyłu,.
    Zainteresowany jestem wmontowaniem z przodu również, czy ktoś orientuje się jakie elementy będę potrzebował? Czy jest to w ogóle możliwe? Czy trzeba coś kodować?
    3. Szyba przednia, że pękła to trzeba wymienić, tylko na którą z czujnikiem czy bez ? Co ten sensor sprawdza ? Jak sprawdzić jaka jest teraz ?
    4.* zapatruje się na wymianę z RSN-E 2010 na MMI 3G
    Czy ten komplet wystarczy?

Code:
    http://allegro.pl/nawigacja-mmi-3g-audi-a4-b8-8k-q5-a5-komplet-i3098467241.html

Czy jest ktoś kto byłby w stanie przeprowadzić mnie przez to wkrótce? Postaram się jakoś odwdzięczyć. ;)
    Tp jest RSN-E 2010 ??
    Audi A4 B8 2010 - Podłączanie xenon skrętnych zamiast nieskrętnych + PDC + szyba

Z góry dziękuję za pomoc jeśli ktoś się zna na tym i wie jak to zrobić.

0 10
  • #3 27 Mar 2013 08:48
    JaCh0o
    Poziom 8  

misiek-888 napisał:
    Do skretnych będzie brakować ci przewodów ,kodować napewno trzeba. Do parktronica prosze link http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-audi-...de-czujnikow-przod-automat-zalaczanie-193699/ Sam musisz wiedzieć czy masz czujnik zmierzchowy .

1. Masz albo wiesz skąd mogę wziąć schemat elektryczny do skrętnych, albo jakich dokładniej kabli ? Czyli do upgrade potrzebne jest:
    Ksenony skrętne kompletne
    Dodatkowe wiązki kabli (?)
    Kodowanie (jakie gdzie?)

2. Dziękuję za linka co do PDC, jeśli ktoś mógłby potwierdzić dokładniej jaki mam MMI u siebie, bo tam przy PDC piszą tylko o MMI 2g.

3. Czyli na szybie jest czujnik zmierzchu (nie czujnik deszczu??) ?

0
  • #4 27 Mar 2013 09:25
    misiek-888
    Poziom 33  

JaCh0o napisał:
    szybie jest czujnik zmierzchu
    w okolicy lusterka

0
  • #5 27 Mar 2013 10:44
    JaCh0o
    Poziom 8  

misiek-888 napisał:
    JaCh0o napisał:
    szybie jest czujnik zmierzchu
    w okolicy lusterka

A czujnik deszczu ??

0
  • #9 27 Mar 2013 19:33
    JaCh0o
    Poziom 8  

misiek-888 napisał:
    Tak

Czy to to samo dotyczy xenonów skrętnych, czy mogę wstawić żeby działały a "skętność" zrobić później?

0
  • #10 07 Lip 2013 15:11
    wrclaguna
    Poziom 12  

Trzeba ztroszke zmienić instalacje oraz sterownik 55 xenon .

1
  • #11 11 Maj 2014 15:15
    marcinw191
    Poziom 5  

Mam pewnien problem nie działa poziomowanie lamp, do auta a4 b8 auto po wypadku kupiłem gołe lampy skretne bez osprzętu poprzednio miałem nieskrętne. Cały osprzęt przełożyłem ze starych lamp przetwornice, wiązke kabli.
    Po przełożeniu wszystkiego i po podłączniu do auta wyświetla się błąd że nie można wypoziomować lamp. Co zrobić?

3