Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes R350 -skrzynia 722.9 jaki numer oleju?

27 Mar 2013 10:34 5907 11
  • Poziom 18  
    Skrzynia jak w temacie.

Czy ktoś się orientuje jaki olej mercedes zaleca do tej skrzyni?

Interesuje mnie olej mercedesa nie zamiennik. Potrzebuje numer mercedesowski tego oleju. Nie mogę znaleźć na necie. Zadzwoniłem do serwisu to mi powiedział z wielką łaską i zgubiłem cholera tą kartkę teraz co zapisałem numer. Nie chcę dzwonić znowu. Ma ktoś wgląd do dokumentacji technicznej tej skrzyni?
  • Poziom 18  
    Ciężko się na tej stronie połapać bo trzeba szprechać ale jeśli dobrze rozumiem to wychodzi z tej specyfikacji że ten będzie:

Getriebeöl A 001 989 85 03

Ze strony 236.21 go wziąłem a nie 236.14 i 236.15 jak piszesz, bo z wyszukiwarki po haśle "7G" tak wybrało.
    Według stron które podajesz to inny wychodzi ale mi się wydaje, że to ten co napisałem wyżej będzie.
    Jak znajdziesz chwilę to rzuć okiem
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Tobie sie tylko wydaje, a ja jestem pewien. Do skrzyni 722 906 producent dopuszcza tylko te oleje które podalem.
  • Poziom 18  
    Kupilem olej A 001 989 68 03 13 (236.14)

Ile zostaje oleju w konwerterze po spuszczeniu wszystkiego z miski?

To prawda ze 9litrów oleju ma ta skrzynia normalnie?
  • Spec od Mercedesów
    Dlaczego zadajesz takie dziwne pytania? Prowadzisz jakieś badania naukowe? Znajdź kogoś, kto zrobi dynamiczną wymianę oleju i będziesz miał po problemie.
  • Poziom 18  
    Gerri napisał:
    Dlaczego zadajesz takie dziwne pytania?.

Bo mieszkam w dziwnym kraju, ale to historia na inną okazję. Nie mam możliwości przeprowadzenia dynamicznej wymiany.
    Chcę odświerzyć olej poprzez zlanie starego z miski i dolanie nowego w jego miejsce. Gdyby nie to że skrzynia już była conajmniej raz otwarta to bym wlał tyle ile zlałem ale nie mam gwarancji że poziom oleju który się znajduje teraz w skrzyni jest właściwy. Dlatego chce wiedzieć jaka jest normalna ilość oleju w tej skrzyni i ile pozostaje w konwerterze po zlaniu oleju z miski
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Skrzynka 722.9 to skrzynia 7 biegowa. W starszych jej odmianach idzie zwykły atf czerwony w nowszych specjal produkt. Wchodzi tam 6L w konwerterze zostaje 3L. Jeżeli po zdjęciu miski plastik na korku wlewu jest biały to znaczy że idzie tam atf jeżeli plastik jest zielony idzie specjalny olej, ale teraz nie pamiętam nr.
  • Poziom 18  
    Wlałem 6litrów oleju. Podczas ustalania poziomu wyciekło około 0,75l. Poziom ustalałem MB starem przy temperaturze 45stopni (biały przelew). Wniosek że chyba jednak 4litry wchodzi w konwerter bo mi się tak około 0,2l wylało jeszcze wcześniej ze skrzyni podczas napełniania jak mi adapter wypadł na chwilę przez przypadek z wylotu.

Także moja osobista konkluzja: konwerter ma 4 litry, reszta 5 litrów, gdyby to kiedyś było komuś potrzebne do czegoś.....

Pozdrawiam
  • Spec od Mercedesów
    car centre napisał:
    Bo mieszkam w dziwnym kraju

Zaintrygowałeś mnie - jedyne Lome w "google maps" jest w Togo. Czy to prawda ? :silly: :silly: :silly:

Oczywiście sorry za OT. :D
  • Poziom 18  
    Gerri napisał:
    jedyne Lome w "google maps" jest w Togo. Czy to prawda ?

Niestety to prawda. Jednych zsyłali na sybir, innych pod równik.....

Pozdrowienia :D