Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prądnica jako silnik do pompy hydraulicznej

27 Mar 2013 10:38 3666 9
  • Poziom 8  
    Witam
    Robię sobie przyczepkę z wywrotem. I tak jak w temacie chcę napędzić sporawą pompę hydrauliczną, (od jakiejś koparki nie wiem ile litrów na minutę) prądnicą od ursusa 330 ale ktoś mi powiedział że prądnica jako silnik ma za duży pobór prądu i to nie zda egzaminu. Dodam że to będzie chodziło przy samochodzie osobowym na chodzącym silniku akumulator ok 70aha i minitraktorku Kubota aku. ok 30aha. Wiem że ludzie robili napęd z rozrusznika który wydaje mi się ma większy pobór prądu i to działało tylko że rozrusznik nie ma łożysk i szybko pada. Proszę was o pomoc. :D
  • Poziom 43  
    Do napędu pomy hydraulicznej wywrotu potrzeba minimum 800- 1000W.
    Inaczej będziesz 5 minut kiprował. :) .

Oczywiście żadna ciągnikowa prądnica nie zda egzaminu.
  • Poziom 28  
    Prądnica od C330 ma 150W, a więc o rząd wielkości za mało.
    Rozejrzyj się za silnikiem do skutera elektrycznego, musisz znać wydatek pompy przynajmniej w przybliżeniu, aby dobrać moc.
  • Poziom 43  
    W cenie ok 300-500zł kupisz bez poblemu taki silnik.
    Wiele ofert jest.

A jak byś postarał i kupił rozrusznik planetarny na łożyskach , to może coś byś wymłodził sensownego.
    Np , isuzu, daewoo... głównie azjatyckie.
  • Poziom 35  
    Ja też doradzam zastosować rozrusznik. Kolega ma w "Lublinie" (przerobionym na wywrotkę) zastosowany rozrusznik i wszystko śmiga już kilka lat tj. poprawnie kipruje różne materiały. Nie jestem jednak pewien, czy ma on rozrusznik przerobiony tj. ułożyskowany, być może że zastosował jedno łożysko tj. od strony pompy. Kolega wspominał, iż częściej musi zmieniać akumulator, gdyż bardziej się zużywa od kiprowania, ale może to być następstwem częstego przeładowania auta.
  • Poziom 10  
    a jakiej mocy musiał by być rozrusznik do pompy z t25 lewostronnej ??
    Bardzo proszę o podpowiedz ponieważ buduje taka wywrotkę co by 1,5 tony podnosiła

zamieszczam link takiej co zaczełem budować

http://www.youtube.com/watch?v=SZIRk7Olk_U
  • Poziom 35  
    Rozpytałem właściciela wspomnianego Lublina ustalając, iż jako napęd pompy zastosował rozrusznik z Lublina. Ponadto fachowiec przerobił ułożyskowanie rozrusznika tj. zamiast panewki zastosował łożysko, ale tylko po stronie zębatki. Pompę natomiast zastosował od ciągnika 30-tki, w każdym razie kipruje mu lekko 2 tony ładunku.
  • Poziom 43  
    Staszek49 napisał:
    jako napęd pompy zastosował rozrusznik z Lublina

Większość japońskich rozruszników ma ułożyskowane wirniki.
  • Poziom 35  
    Zgoda, wiem o tym, ale mój znajomy przy wyborze rozrusznika kierował się ceną nabycia, mocą, solidną budową rozrusznika i łatwością dostosowania do pompy hydraulicznej. Współczesne rozruszniki, szczególnie japońskie, to takie małe "zabawki" z przekładnią i raczej mają zastosowanie w autach osobowych, m.in. ze względu na swe gabaryty. Przy tak dużym przeciążeniu (podnosi 2 a nieraz i więcej ton) chyba nie wytrzymałby zbyt długo, a "Lublin" służy znajomemu do zarobkowego transportu węgla.
  • Poziom 43  
    Na allegro jest od groma zestawów hydraulicznych , za grosze.
    A co do rozrusznika to widziałem takie cudo że do wirnika pompy przymocowano koło zamachowe z samochodu i to koło napędzał właśnie rozrusznik.