Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TENSOMETRY - szukam informacji. Układy połączeń i pomiarowe, rysunki, przykłady.

smokuss 21 Feb 2005 22:10 5548 6
Wago
    smokuss
    Level 14  
    Człowieki wszelakiej maści potrzbuje wiadomośc o tensometrach
    Tzn. co to, układy połączeń, układy pomiarowe, rysunki, przykłady, jak to wygląda :)

Dajcie linki w wielkiej ilości bo mój profesor ma paść na kolana po moim referacie.

Dostaniecie punktów ile chcecie - każda pomoc zostanie nagrodzona.

Dzięki z góry.
    Pozdrawiam
  • Wago
  • Helpful post
    baildon
    Level 11  
    to rezystory ktore pod wplywem odkształcenia zmieniaja swoją rezystancje,
    uklad pomiarowy sklada sie z odpowiedniego polaczenia w mostek, ktory zasila sie napieciem stalym na wejsciu, na wyjsciu w zaleznosci od tensometrow i przylozonej sily mierzy sie napiecie wyjsciowe odpowiednio wyskalowane w N Nm badz w kg....
  • Wago
    smokuss
    Level 14  
    Więcej danych - mase danych potrzebuje

Żeby mi sie komp zwiesił od nadmiaru :)

Pozdawiam
  • Helpful post
    Blondasek4
    Level 11  
    ich zmiana rezystancji na skutek odkształceń znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w kopalniach gdzie ważenie urobku odbywa się w sposób dynamiczny (przez cały czas), w kilku miejscach pod taśmą zamieszczone są siłowniki i tam są przymocowane właśnie tensometry, które w wyznaczony miejscach ważą wartość urobku => to jest takie główne zastosowanie tego rezystora

Dodano po 9 [minuty]:

A to tak na podsumowanie:
    tensometr - rezystor czuły na naprężenia mechaniczne, w zależności od ściśnięcia, bądź naprężenia zmienia swoją rezystancję. Tensometr pomiarowy to cztery rezystory w układzie mostkowym. Do jednego z ramion mostka doprowadza się zasilanie, a do drugiego wyjście. Stosuje się tensometry o nominale 1 tony. Tensometry zasilane są napięciem od 5 do 20 V. Tensometry kopalniane zasilanie są napięciem od 30 do 40V. Jak napisałem wcześniej wykorzystuje się je głównie w kopalniach, ale znajdują także zastosowanie jako wagi cyfrowe w sklepie.
    Mam jeszcze uproszczony schemat tensometru. Postaram się go niebawem zamieścić. Niestety pogubiłem oznaczenia do schematu.
    nebo
    Level 16  
    nowiecie co tyle punktów z 3 skany .... z małą zawartością wiedzy...

ale nie o tym poważnie nikt niema żadnych informacji na temat tensometrów i przetworników siły... ja szukałem w internecie i znalazłem tylko do kupienia ... i dwie strony w książce do pracowni technicznej...

dgzieś napewno musi być więcej.... prosze pomóżcie