Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla E12 - Zawór Turbiny

kryner 27 Mar 2013 11:54 5499 7
  • #1 27 Mar 2013 11:54
    kryner
    Poziom 8  

Witam. Czy ktoś wie do czego służy zaznaczona część na rysunku element zaworu turbiny w E12 1,4 d4d. W swoim autku zauważyłem że niemam tego elementu bo został ułamany. Samochód chodzi normalnie i zastanawiam sie czy mam wymieniać go czy jeździć dalej. Toyota Corolla E12 - Zawór Turbiny

0 7
  • Pomocny post
    #2 27 Mar 2013 13:07
    misiek-888
    Poziom 34  

Ułamany króciec służy do wyrównywania ciśnienia (zaciąga powietrze) . W tym plastiku jest siatka filtrująca przed zanieczyszczeniami.

0
  • #4 27 Mar 2013 14:01
    misiek-888
    Poziom 34  

Nie czyste powietrze spowoduje jego szybsze zużycie.

0
  • #5 27 Mar 2013 14:15
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

W takim przypadku, wystarczy zastosować kawałek wkładu np z filtru powietrza lub przeciwpyłowego, odpowiednio przymocować i będzie to zaworek z wymiennym filterkiem. Takiego prawie nikt nie ma.

0
  • #6 27 Mar 2013 14:18
    kryner
    Poziom 8  

A czy oriętujesz się czy może to być wina tego że jak przyśpieszam i przy załączeniu turbiny nie czuje tego "szarpnięcia" mocy. Turbinka napewno działa bo przyśpiesza dobrze z tym że nieczuć tego skoku jak w innych dislach którymi jeździłem. Fakt że to jest 1,4 wiec mały silnik temu myślałem że jest to tym spowodowane. Bo gdyby czujnik już nie działał to zapewne zaświeciła by się kontrolka silnika?

0
  • #7 27 Mar 2013 15:55
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

W tym aucie turbo ładuje płynnie i stąd brak typowego szarpnięcia. Tylko się cieszyć. Gdyby zaworek był zepsuty, silnik wchodziłby w tryb awaryjny i sygnalizował kontrolką.

0