Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Mastercook ID64ES, nie chce sią włączać

27 Mar 2013 14:56 4959 3
 • Poziom 9  
  Witam,

  Jestem w posiadaniu płyty jak w temacie od 2009 roku (model ID64ES2), płyta ma problemy z załączeniem, zarówno lewej strony jak i prawej strony, należy się "naklikać" by w końcu zaskoczyła (charakterystyczny "klik" przekaźnika), czasami się załączy lewa, czasami prawa a czasami obie strony.
  Jak już się uruchomi to działa bez zarzutów.
  Wcześniej miało to miejsce lecz z rzadka.
  Nadmienię iż przycisk blokady działa jak powinien a po wyłączeniu i włączeniu zasilania nie wyświetlają się symbole serwisowe (czasami jedna strona ale rzadko).

  Płytę otwierałem lecz żadnych nadpaleń czy innych niepokojących rzeczy nie zauważyłem (choć radiatorów z modułu mocy nie zdejmowałem).

  Prosze o poradę, czy można naprawić we własnym zakresie bez wymiany modułu mocy.

  Pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 9  
  Witam,

  Wymieniłem kondensatory przy przekaźniku w lewym module mocy (680uF i 470uF lecz na napięcie 400V bo innych nie dostałem), jak to było napisane na innym poście dotyczącym płyty ID622S lecz mającym bliźniaczy moduł mocy:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10620907#10620907

  po wymianie płyta chodzi załącza się lewa strona i czasami prawa, jak prawa się nie załączy należy wpierw załączyć lewą i wtedy prawa też się daje załączyć.
  Spróbuje wymienić kondensatory lecz w prawym module i zobaczę czy to pomoże.

  Ponadto jest mały problem, otóż po lewej stronie (górny palnik) płyta nie wykrywa garnka (jak nie ma garnka wyświetlacz miga z nastawą, jak nasunie się garnek słychać cykanie lecz wyświetlacz nadal miga i nie grzeje garnka), czy ktoś wie co mogłem uszkodzić ??
 • Poziom 9  
  Udało się,

  Wymontowałem lewy modół, poprawiłem luty (czytałerm że są z nimi problemy), na styku tranzystory-radiator usunąłem stare izolatory i wmontowałem silikonowe, po czym lewa strona działała bez zarzutu.
  To samo zrobiłem z prawym modułem mocy (nowe kondensatory, poprawa lutów, przekładki silikonowe) i płyta działa jak nowa.