Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie miksera Behringer UB1622 FX PRO do końcówki t.amp 1050 mk-x

djdymek 27 Mar 2013 15:16 3678 15
  • #1 27 Mar 2013 15:16
    djdymek
    Poziom 8  

Witam. Jakim kablem mam podłączyć ten mikser do końcówki mocy? Mam dwa kable jack mono --> XLR tylko nie wiem czy są symetryczne czy nie i czy można nimi podłączyć. Poniżej schemat kabla który posiadam. Czy może lepiej odlutować jacka mono i przylutować stereo? Podłączenie miksera Behringer UB1622 FX PRO do końcówki t.amp 1050 mk-x

0 15
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 27 Mar 2013 20:43
    djdymek
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź tylko, że mi właśnie chodzi o przyłączenie przez gniazda jack --> XLR ponieważ jedna końcówka idzie przez XLR-->XLR a drugą chce podłączyć jack-->XLR tylko nie wiem czy muszą być jacki mono czy stereo i czy kabel symetryczny czy nie. Cały czas chodzi o kabel jack --> XLR

-1
  • #5 28 Mar 2013 07:13
    djdymek
    Poziom 8  

Czyli jeśli dobrze rozumie to jedną końcówkę podłączam kablem XLR-->XLR a drugą kablem jack stereo-->XLR wszystko symetryczne?

0
  • Pomocny post
    #6 28 Mar 2013 09:03
    adambyw
    Moderator Akustyka

Tak, dobrze rozumiesz.
    Zasada jest taka że najlepiej wszystko łączyć symetrycznie, kablami symetrycznymi. Jak urządzenia z jackami nie mają wejścia/wyjścia symetrycznego to przewód żyły zimnej w gniazdach łączą do masy. Oczywiście sporadycznie zdarzają się urządzenia z odstępstwem od tego.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Mar 2013 11:02
    Shadowix
    Poziom 26  

Jeśli te końcówki nie mają być oddzielnie regulowane, to nie łatwiej wyjść z jednej końcówki na drugą?

0
  • Pomocny post
    #9 28 Mar 2013 14:16
    Shadowix
    Poziom 26  

Wiem, że połączenie to samo.
    Ale kabelki krótsze ;]

0
  • #10 29 Mar 2013 07:22
    djdymek
    Poziom 8  

Dzięki Panowie za odpowiedź. Podłącze jedną końcówkę za pomocą kabli XLR-->XLR symetryczne a drugą Jack stereo-->XLR również symetryczne. Jeszcze raz dzięki

Jeszcze jedno. znalazłem instrukcję obsługi i w niej pisze tak:
    Podłączenie miksera Behringer UB1622 FX PRO do końcówki t.amp 1050 mk-x

Więc w moim mikserze czyli ub1622 wyjścia xlr z tyłu są symetryczne natomiast te na górze jacki niesymetryczne?

0
  • #12 29 Mar 2013 10:20
    djdymek
    Poziom 8  

Dzięki. A mam jeszcze jedno pytanie. Nie chcę zakładać nowego tematu, żeby nie zaśmiecać forum. Mam w tym mikserze 2 wyjścia sub. Jakim kablem mam przyłączyć subwoofer aktywny do tych gniazd? Subwoofer to RHsound RHBA 15/400. Czy te wyjścia z miksera są stereo, tzn. czy sub będzie miał przekazany prawy i lewy kanał?

0
  • #13 29 Mar 2013 14:33
    Shadowix
    Poziom 26  

Wyjścia SUB, to są wyjścia podgrup miksera, a nie wyjścia na subwoofer.
    Ten subwoofer podłącz równolegle do końcówek mocy symetrycznym kablem XLR.
    Będziesz wtedy jednym wyjściem z miksera sterował głośnością całego zestawu.
    Proporcje ustawiasz pokrętłami głośności końcówek i suba.

0
  • #14 02 Kwi 2013 12:27
    adambyw
    Moderator Akustyka

Shadowix - a dlaczego nie można go tak użyć?
    Oczywiście możesz podłączyć subwoofer do podgrup - SUB, powiem więcej to dobre rozwiązanie.
    Na grupie uzyskasz sygnał stereo, podobnie jak na sumie, grupa 1 kanał lewy, grupa 2 kanał prawy. Proporcje masz tak samo jak na main sterowane tym samym potencjometrem panoramy i suwakiem głośności sumy. Przyciski przydzielania grupy do szyny main muszą być w tedy wyłączone (opisane left i right). Przy kanałach na których ma grać subwoofer ma być wciśnięty przycisk SUB. I tu możesz rozważyć czy każdy kanał musi, bo np nie ma sensu dawać na suba wokal, skrzypce czy blachy w perkusji a stopę czy gitary już tak.
    Dodatkowo masz sterowanie poziomem głośności subwoofera z miksera. Musisz tylko wziąć pod uwagę że kolumny szerokopasmowe powinny być podcięte od dołu, żeby nie grały z subwooferem.

Jak masz 1 subwoofer, i chcesz mieć mono, to zamiast podgupy możesz użyć aux post.

0
  • Pomocny post
    #15 02 Kwi 2013 20:01
    Shadowix
    Poziom 26  

Nie powiedziałem, że nie wolno użyć go w ten sposób. Zaproponowałem takie połączenie, dlatego, że posuwając (bez podtekstów proszę) suwak sumy, będzie ściszał nie tylko nadstawki, ale też subwoofer. Ustawiasz tylko raz proporcje między subem, a nadstawkami i nie ruszasz. Pozostają wtedy subgrupy do odsłuchów ;)

0
  • #16 05 Kwi 2013 10:38
    djdymek
    Poziom 8  

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.

0