Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A200 - Obciążenie procesora podczas oglądania filmów HD

27 Mar 2013 15:19 1143 4
  • Poziom 33  
    Witam,
    Mam małe pytanie dlaczego programy do odtwarzania filmów głównie chodzi mi o WMP 12 i Allplayer pożerają różne zasoby systemu. Podczas oglądania filmu w kodeku x264 MPC 720p w WMP średnie obciążenie procesora to jakieś 10-15% to dosyć mało jak na mój leciwy już lapek, a w Allplayer x2 tyle jakieś 30%. Nie powiem bo mi to specjalnie nie przeszkadza ale dlaczego Allplayer potrzebuje prawie dwukrotnej mocy obliczeniowej do dekodowania filmu. Czy może podczas dekodowania filmu w WMP zajmuje sie tym w jakimś procencie karta graficzna? Czy może Allplayer korzysta z innych kodeków. Moja konfiguracja:

Win 7 32-Bit
    Core2Duo T5750 2x2.0 Ghz
    Ati Radeon HD2600
    3GB Ram
  • Poziom 43  
    Argennto_1 napisał:
    Czy może podczas dekodowania filmu w WMP zajmuje sie tym w jakimś procencie karta graficzna?

Na pewno.

Argennto_1 napisał:
    zy może Allplayer korzysta z innych kodeków.

Możliwe. Może także inaczej zarządzać wykorzystaniem CPU i GPU.

Argennto_1 napisał:
    Nie powiem bo mi to specjalnie nie przeszkadza

Wiec nie widzę problemu jeżeli materiał HD jest poprawnie odtwarzany.
  • Poziom 33  
    Więc czy możliwym jest że grafika dekoduje film tylko podczas odtwarzania w WMP? a w innych playerach nie?
  • Poziom 43  
    Sprawdź jakie obciążenie będziesz miał w MPC-HC.

Sprawdź w jakim stopniu wykorzystywany jest układ GPU w konkretnych programach - GPU-Z -> zakładka Sensors.
  • Poziom 33  
    Poniżej wyniki testów jakie przeprowadziłem na tym samym materiale filmowym x264 720p bez napisów:

Media Player Classic Home Cinema:

GPU Load 14%
    CPU Load 23%

Windows Media Player 12:

GPU Load 4%
    CPU Load 17%

All Player:

GPU Load 10%
    CPU Load 30%

Wygląda na to że WMP jest najbardziej zoptymalizowany do oglądania filmów jeżeli chodzi o zużycie CPU i GPU. Z tego co widzę GPU zajmuje się dekodowaniem materiału filmowego niezależne jakiego programu byśmy używali. Dodam że jakość obrazu jest identyczna w każdym playerze a % to wartości średnie.