Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozeta kominowa, czy jest wymagana ?

27 Mar 2013 16:57 4023 4
 • Poziom 10  
  Witam, zamierzam wymienić rurę łączącą piecyk przepływowy z kominem, a niestety wejście do komina mam takie, że ciężko zastosować rozetę, więc mam pytanie, czy mogę dalej w kominie mieć tą rurę szczelnie zagipsowaną (może trzeba zastosować silikon odporny na wysoką temperaturę) i czy to będzie OK jeśli chodzi o przepisy kominiarskie. Proszę o odpowiedz.
 • Poziom 36  
  Kominarz może się doczepić a nie musi. Rozeta pełni rolę rewizji i ewentualnej wyczystki. Dobrze było by ją dać. Jeśli nie masz jak to zamontuj poniżej rewizję kominową a spiro podłącz bezpośrednio na zaprawie.
 • Poziom 10  
  Dziękuję bardzo za odpowiedz. Blok czteropiętrowy z 1969 roku, ja mieszkam na czwartym piętrze i rura wlotowa z pieca do komina cały czas jest tak zamontowana, ze względu na to, że wlot jest na rogu komina i nie ma miejsca na zmianę lokalizacji. Rewizja kominowa odpada - brak miejsca i nie wiem, czy bez pozwolenia mógłbym to zrobić. Coroczna kontrola różnych kominiarzy - brak zastrzeżeń, jest tylko uwaga, że wskazane, aby wymienić w końcu to aluminium na rurę atestowaną. Chodzi mi o konkretny przepis, czy musi być ?, bo jeśli musi, to zostaje mi kucie komina, a znając realia tego bloku, to przy kuciu może zwalić się pół komina.
 • Poziom 31  
  1) Rozeta pełni funkcję estetyczną. Jeśli jej nie potrzebujesz nie musisz jej stosować
  2) Przy kominie nie stosuje się żadnego silikonu. Tylko się potrujesz toksycznymi oparami.
  3) Rura nie może być "zagipsowana" ! Owijasz ją na końcu sznurem kominowym i zamurowujesz zaprawą.
 • Poziom 10  
  Dzięki za cenną odpowiedz. Pozdrawiam