Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy Tab 2 - automapa

zuzel2 27 Mar 2013 20:50 9084 11
    zuzel2
    Level 11  
    witam zainstalowałem AM jest ok tylko jak włączyć GPS ??? próbowałem i cały czas szuka
    uszkodzony moduł czy jest jakiś myk ?
    proszę o pomoc
    pozdrawiam
    zuzel2
    Level 11  
    nikt nie miał takiego problemu?
    co zauważyłem? kiedy w tablecie nie ma karty sim AM się uruchamia normalnie i łapie fixa wiec działa i uszkodzenie modułu odpada , ale czemu nie łapie fixa jak jest karta sim w slocie ???
    Pontikos
    Level 38  
    Prawdopodobnie wynika to z DWOCH roznych konfiguracji tego samego programu.
    Standardowo AM instaluje sie na pamieci wewnetrznej - odpalanie jej z SD wprowadzac moze tu bledy..
    Sprobuj uzyc opcji optymalizacji pamieci - "przenies AM na karte SD", a nastepnie sprawdz dzialanie!
    zuzel2
    Level 11  
    "przenies AM na karte SD"
    na galaxy tab tego się nie da zrobić niestety, ma podzieloną pamięć wewnętrzną 8G na 2x4G gdzie to drugie 4G system widzi jako SD :(
    Mimo włożenia karty SD 16 nie mogę na niej nic zainstalować działa porostu jako dysk do przechowywania plików.
    Gdzieś coś widziałem że można było instalować na karcie programy z poziomu PC-ta,
    ma ktoś może jakieś namiary?
    dzik9999
    Level 14  
    a jaka wersja androida stock czy CF ?
    a hardreset robiony? mam takiego samego tableta z kartą sim i bezproblemu mi dziala automapa
    zuzel2
    Level 11  
    Nie bardzo na tym się znam :)jeszcze nic nie grzebałem soft jest taki jak kupiłem póki co wszystko testuje
    wersja androida o ile dobrze pamiętam 4.0.3
    co do rootowania ? jeszcze się boje :)
    chyba że ktoś z doświadczeniem by mnie poprowadził :)

"wersja androida stock czy CF ?" jakby tak jaśniej dla laika :) sorry
    dzik9999
    Level 14  
    Juz odpowiadam: stock - wersja androida producenta
    CF-custom firmware
    ale skoro nie wgrywałeś innych to na pewno stock ;)
    Co do roota ja go zrobilem po tygodniu od kiedy kupilem taba bo jednym słowem zostałem wykiwany przez samsunga (zapewniali mnie ze najnowsza wersja androida to 4.0.4 a jak sie okazało był to 4.1.1 ) i w ten sposób musiałem zrobić downgrade za pomocą odina do 4.0.3 a z tej wersji do roota to raptem 30 sekund ;D
    Uwaga ! root w wersji 4.0.3 nie narusza gwarancji , bo w 4.0.4 i wyższych trzeba zmieniać bootloader co się wiąże z utratą gwarancji.
    Jeżeli jesteś zainteresowany rootem na 4.0.3 to daj znać :) pośle odpowienie materiały do tego.
    zuzel2
    Level 11  
    dzik9999 wrote:
    Juz odpowiadam: stock - wersja androida producenta
    CF-custom firmware
    ale skoro nie wgrywałeś innych to na pewno stock ;)
    Co do roota ja go zrobilem po tygodniu od kiedy kupilem taba bo jednym słowem zostałem wykiwany przez samsunga (zapewniali mnie ze najnowsza wersja androida to 4.0.4 a jak sie okazało był to 4.1.1 ) i w ten sposób musiałem zrobić downgrade za pomocą odina do 4.0.3 a z tej wersji do roota to raptem 30 sekund ;D
    Uwaga ! root w wersji 4.0.3 nie narusza gwarancji , bo w 4.0.4 i wyższych trzeba zmieniać bootloader co się wiąże z utratą gwarancji.
    Jeżeli jesteś zainteresowany rootem na 4.0.3 to daj znać :) pośle odpowienie materiały do tego.

właśnie sprawdziłem i jest na pewno 4.0.3
    może tak napisz mi w skrócie co da mi root
    jeżeli będzie coś lepszego od oryginału zaryzykuje jak mnie poprowadzisz :)
    dzik9999
    Level 14  
    root da Ci dostęp do plików systemowych przez co będą działać aplikacje wymagające dostęp do tych plików.(będziesz mógł np przenosić aplikacje na karte extsd)
    ale z tego co wyczytałem na pewnym forum jest też ryzyko posiadania roota i np karty sim z której się dzwoni, gdyż przy roocie niektóre aplikacje(niewiadomego źródła mogą samoczynnie dzwonić pod rózne numery ).
    a tak btw . ja mam roota ;) ale bez karty sim
    zuzel2
    Level 11  
    dzik9999 wrote:
    root da Ci dostęp do plików systemowych przez co będą działać aplikacje wymagające dostęp do tych plików.(będziesz mógł np przenosić aplikacje na karte extsd)
    ale z tego co wyczytałem na pewnym forum jest też ryzyko posiadania roota i np karty sim z której się dzwoni, gdyż przy roocie niektóre aplikacje(niewiadomego źródła mogą samoczynnie dzwonić pod rózne numery ).
    a tak btw . ja mam roota ;) ale bez karty sim

karta sim do neta, ale i dzwonić z niej można , wiec się wstrzymam :) aż tak bardzo na tym tablecie mi nie zależy, tz nie używam go ciągle, potrzebny mi do neta w podróży i teraz jako GPS wypróbuje
    jako zabawki rzadko używam, poczekam az tablety będą miały więcej zastosowań :)
    pierwszy był typowym chińczykiem z oporowym ekranem , całkowita porażka , samsung tez nic szczególnego (brak gniazda usb i hdmi ) bym nie kupił ale a opakowaniu głośniczki wyglądały jak gniazda usb hahaha
    ok dzięki z porady
    macgyver1590
    Level 10  
    Mam problem taki że mam zaistalowana mape d ziala ale co do nawigowania np prowadz do po wybraniu adresu nic nie robi co robic
    bandi999
    Level 9  
    Witam .
    Jak działa GPS bez wspomagania w tym urządzeniu ?
    Bo planuje kupić ten tablet i używać go głownie jako nawigacji automapa .