Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przesunięta częstotliwość tunera RTV

cichy757 27 Mar 2013 21:19 2139 7
    cichy757
    Level 8  
    Dlaczego tuner Harman Kardon zamiast stroić na automacie np. 88.4 łapie sygnał na 88.45 ? Przy ręcznym ustawieniu częstotliwości na 88.4 praktycznie nie łapie sygnału. To przesunięcie częstotliwości dotyczy wszystkich stacji.
    ssb.mixer
    Level 17  
    cichy757 wrote:
    Dlaczego tuner Harman Kardon zamiast stroić na automacie np. 88.4 łapie sygnał na 88.45 ? Przy ręcznym ustawieniu częstotliwości na 88.4 praktycznie nie łapie sygnału. To przesunięcie częstotliwości dotyczy wszystkich stacji.

Częstotliwość wzorcowa do pętli fazowej (PLL) się przesunęła. Możliwe że coś się stało z kwarcem, może kondensatory straciły pojemność. Trzeba sprawdzić te okolice, musisz znaleźć schemat i sprawdzić wszystko.

Oczywiście jeśli to tuner z syntezą.
    cichy757
    Level 8  
    Czy to będzie droga naprawa ? Powiem szczerze słowo "dyskryminator" jest mi zupełnie obce. Długo szukałem tego HK TU911 zewnętrznie wygląda jak nowiutki. Zaglądałem do środka nie dopatrzyłem się tam ingerencji żadnego kowala.
    sp6
    Level 23  
    Jest to obwód LC w demodulatorze FM.
    cichy757
    Level 8  
    Czy to będzie powodem tego, że pomimo mocnego sygnału cały czas lekko szumi w tle ?
    cichy757
    Level 8  
    Pytam czy szumy, które się pojawiają są wynikiem niedostrojenia stacji ? Jeżeli zamiast stroić na 88.40 łapie na 88.45 to to nie jest częstotliwość właściwa dla tej stacji. Czyli pojawiają się szumy. Czy to 88.45 to tylko przekłamanie w wyświetlaniu częstotliwości ?