Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drzwi na szyfr/karte - Objaśnienie tematu

Mati23414 27 Mar 2013 22:01 3306 9
 • #1
  Mati23414
  Level 9  
  Witam. Przejrzałem całe forum ale jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytania. Mianowicie chce sb zrobić drzwi na kod jak w temacie. Chce mieć klawiature na ścianie z czytnikiem kart zblizeniowych Link
  Zależy mi na tym żeby drzwi od zewnątrz działały tak ze wpisuje kod i dopiero wtedy drzwi mogę otworzyć normalnie klamką a od wewnątrz bez kodu tylko na klamkę. Jaki zamek będzie lepszy? Taki się nada? Link Czy lepszy będzie zwykły elektrozaczep jak np w furtkach Link itp? Czy potrzebne jest coś jeszcze pomijając zasilacz? Jakiś moduł, procesor czy coś w tym stylu? Proszę mi to wstępnie wytłumaczyć jak to działa i co jest dokładnie do tego potrzebne .

  Dla dokładnego obiasnienia chodzi mi o dokładnie coś takiego jak jest pokazane tutaj: Tylko z klawiatura na ścianie .
 • Helpful post
  #2
  electro_Nick
  Level 33  
  Najpierw powiedz ile masz pieniędzy na tego typu sprzęt, nie przestrasz się ale na tego typu wygodę trzeba wydać co najmniej 500PLN jeśli 70% wykonasz samemu. To wszystko co na youtube jest to rozwiązania komercyjne które mają działać i oszczędzać czas i pieniądze np. właścicielom banków, hoteli itp...
 • #3
  Mati23414
  Level 9  
  Pieniądze wiadomo ze jak najtaniej ale wydać mg dowolna kwotę . Chodzi mi o to co jest do tego potrzebne i czy ten zamek który podałem się nada pod tą klawiaturę . bo przy tej klawiaturze chce zostać i chce dostosować wszystko pod nią żeby działało na takiej zasadzie jak opisałem .
 • #4
  electro_Nick
  Level 33  
  Wypadałoby jeszcze zastanowić się co stanie się przy zaniku napięcia, poza tym co stanie się gdy "ewentualny złodziej, ktokolwiek" zmasakruje klawiaturkę...
 • #5
  suworow
  Admin of Property security
  Dobór odpowiedniego rozwiązania zależy od uwarunkowań funkcjonalnych technicznych i wymogów bezpieczeństwa czy przepisów ppoż.
  Aby moc Ci cos podpowiedzieć musimy wiedzieć jakie masz drzwi (nie na każdych da sie łatwo wstawic elektrozaczep)) , czy nie leżą one na drodze ewakuacyjnej, nie sa elementem ściany ogniowej, jakie masz wymagania odnośnie poziomu bezpieczeństwa ( zwykły elektrozaczep + zamek szyfrowy zarówno od strony elektronicznej jak i mechanicznej są dość łatwe do otworzenia)
  Pozdrawiam
 • #6
  Mati23414
  Level 9  
  Właśnie mi chodzi o to zeby nie było na gałko-klamke tylko na klamkę z obu stron . Najprościej mi odpowiedzcie na pytanie co jest potrzebne do tej klawiatury żeby to działało tak jak ja opisałem .
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  Mati23414
  Level 9  
  Szczerze mówiąc jakoś to jest rozwiązane bo tak jak opisuje sa zrobione drzwi wejściowe do domu u mojej dziewczyny właśnie na tej klawiaturze ale nigdy sie nie przyglądałem jak to jest rozwiązane . Na pewno nie było to zakładane samodzielnie tylko przez firmę która sie tym zajmuje i na pewno musi to być jakoś rozwiązane bez przeróbek . Z tego co zauważyłem to jest elektrozaczep i wideodomofon i możliwe ze elektrozaczep jest tylko do domofonu i nie jest wgl pod to podpięty . A wracając do tego zamka to nadał by sie do tej klawiatury .? Żeby nie wywalić kasy na coś co nie nada sie do tego .

  Mam tutaj coś co w większości rozwiewa kilka pytań i wątpliwości . Tutaj jest opisane dokładna zasada działania zamka i możliwość jego zastosowania oraz oferta zwykłych szyldów .
 • #9
  suworow
  Admin of Property security
  Mati23414 wrote:
  Szczerze mówiąc jakoś to jest rozwiązane bo tak jak opisuje sa zrobione drzwi wejściowe do domu u mojej dziewczyny właśnie na tej klawiaturze ale nigdy sie nie przyglądałem jak to jest rozwiązane .
  Szczerze to Ci się nie dziwię że zamek raczej nie jest pierwszy na twojej liście zainteresowań. Jeżeli pytasz o ten zamek który sugerował miłościwie nam panujący jego wysokość Sharp to oczywiście że się nada.
  Będąc człekiem z natury upierdliwym przypominam tylko o odpowiednim doborze zamka;
  1 wyjmij i pomierz obecnie posiadany zamek ( w osiach jak i gabaryty, rozstaw otworów montazowych itp
  2. sprawdź czy będziesz miał jak przepuścić okablowanie do zamka.
  3.Jeżeli chcesz to zastosować jako jedyne zamknięcie drzwi zewnętrznych to daj adres. Zawsze dobrze wiedzieć że jakaś chata stoi otworem.....
 • #10
  Mati23414
  Level 9  
  To ma być do pomieszczenia a nie do drzwi wejściowych do domu . I zamek i cała reszta ma być taka jak podałem linki a nie kolega o którym wspomniano ..