Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszczelki zaworow honda prelude bb9 2.0 16 v F20A4

27 Mar 2013 22:33 2793 1
  • Poziom 1  
    Wie ktoś może jak zmienić uszczelki na zaworach w Hondzie prelude V gen i jak ustawić potem odpowiednie luzy? Potrzebny jest do tego jakiś specjalistyczny sprzęt? Zdjęcia i schematy mile widziane, z góry dziękuję..
  • Poziom 16  
    Witaj,
    Jestem entuzjastą Hondy i właścicielem i serwisantem swojej BB9 2000r F20a4.
    Nie wiem jak Twoja "Pralka", czy już naprawiona, ale śpieszę z pomocą:
    Uszczelnienia trzonków zaworów, o które pytasz najlepiej wymieniać w zakładzie, wraz ze sprawdzeniem i planowaniem głowicy. Ubytki oliwy mogą niestety pochodzić z innych miejsc, (pierścienie, uszczelnienia wału korbowego, aparatu zapłonowego wycieki, spalanie przy ostrej jeździe).
    Jeżeli jesteś na 100% pewien że to spod zaworów, podaję info jak zrobić to domowym sposobem, na własne ryzyko :>
    1. Demontujesz pokrywę, dźwignie zaworowe razem z wałkiem, (uwaga ustawienie rozrządu! przy składaniu)
    2. Uginasz sprężynę zaworową, zdejmujesz zabezpieczenia zaworów (stożek przecięty na pół), zdejmujesz talerzyki
    3. Zsuwasz sprężynę i ostrożnie wydłubujesz uszczelnienie (zasada działania jak simmeringu), uważaj na trzonek zaworowy przy dłubaniu
    4. nasuwasz nowy uszczelniacz smarując zawór olejem, wciskasz w gniazdo, wysuwasz zawór na max do góry!
    5. Nasuwasz sprężynę, kładziesz talerzyk na niej i teraz najtrudniejsze:
    uciskasz sprężynę przez talerzyk tak, aby nie wcisnąć zaworu do środka, zakładasz zabezpieczenia (półstożki), zwalniasz ucisk, kontrolujesz czy siedzi jak na pozostałych zaworach.
    6. Powtarzasz pkt 1-5 kolejne 15 razy :)
    7. Zakładasz dźwignie zaworowe, przechodzisz do procedury regulacji zaworów (pdf) - dodatkowo zamiast pokręcać wał korbowy kluczem możesz dźwignąć samochód, wrzucić 5 bieg i kręcić kołem.

Radziłbym kupić oprócz uszczelniaczy oryginalnych!, uszczelki między dźwignie a głowicę, dać najlepiej nową uszczelkę pokrywy zaworów, albo stara i silikon.

W razie pytań pisz. Jeśli jesteś z mojej okolicy, możemy się dogadać, mam warunki i trochę czasu popołudniami.