Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nieduże kolumny do Radmora A-5512B w sypialni 11m2

28 Mar 2013 00:10 1920 6
  • Level 12  
    Witam, urządzam powoli kolejne pokoje w domu. Przyszedł czas na moją sypialnię, planuję zakup wieży Radmora 5502B (jak pojawi się okazja w sensownej cenie). I szukam do tego zestawu kolumn, by wiedzieć ile miejsca i gdzie zarezerwować.

Troszkę danych niezbędnych do wybrania odpowiedniego modelu:
    1) Pokój ma powierzchnię około 11m2, nie jest on symetryczny
    2) Mebli jest sporo - segment, duże łóżko, fotel, biurko, szafki
    3) Wysokość pomieszczenia to 3 metry
    4) Wzmacniaczem będzie Radmor A-5512B
    5) Nie chcę stawiać kolumn podłogowych ze względu na ograniczoną ilość miejsca
    6) Kolumny chciałbym postawić na segmencie, lub w ostateczności powiesić na ścianie (niechętnie, ponieważ trzeba będzie wiercić i ciągnąć kable po całym pokoju). Wolna przestrzeń między segmentem a sufitem to 49cm
    7) Słuchana muzyka to: rock, trochę elektronicznej, a przede wszystkim audycje radiowe. Lubię mocniej podkręcić dźwięk, ale bez przesady. Prawdopodobnie, wieża będzie robić także za nagłośnienie dla telewizora.
    8) Planowany budżet: do 300-700zł, w zależności od tego za ile kupię Radmora 5502B, w ostateczności może być większy. Niestety, wiecie jak to jest z budową i remontem domu - wpadnie nieoczekiwany wydatek i nie ma zmiłuj, trzeba otwierać portfel
    9) Preferowane modele kolumn Tonsila, w ostateczności mogą być zagraniczne
    10) Nie chciałbym czarnej okleiny, podobają mi się kolumny orzechowe. Pasowałyby do mebli.
    11) Oczywiście, kolumny mogą być używane, nie boję się sprzętu z drugiej ręki. Kolumny mogą być nawet do regeneracji.
    12) W związku z tym, że dużo słucham Trójki, oraz wieczorami będzie nagłaśniać telewizor, preferowana jest czystość w średnich i wysokich tonach. Ale dynamiczna muzyka rockowa wymaga ładnie grającego basu.

Od razu mówię, że zmęczony jestem buczypudłami Altusami i wiecznie awaryjną Diorą SSL-500, a tego jest sporo w domu w innych pomieszczeniach. Chciałbym mieć też kultowy polski sprzęt, ale inny niż to co mam obecnie.

Myślałem o Tonsilach Perfect 150, ale musiałbym postawić je pionowo na segmencie, lecz mają 1cm za dużo i nie zmieszczą się. Na segmencie stoi mnóstwo pudeł, które są ciągle w użyciu, więc kolumny nie mogą ,,leżeć".

Przez myśl przeszły mi także Tonsil Space. Przeglądałem strony internetowe i znalazłem model '86 oraz obecnie produkowane. Nie mogę niestety dowiedzieć się, czy ,,nowy space" ma faktycznie GDM o średnicy 12cm, czy też 10 jak jego poprzednik, by ocenić rodzaj głośników. Nie wiem jak one grają, ale wymiarami zmieszczą się na segmencie.

Jestem zwolennikiem trójdrożnych kolumn, ale mogą być też zestawy dwudrożne. Brałem pod uwagę Tonsil Maestro 60, tyle że nie słyszałem tej satelity nigdy w akcji. Ale cena troszkę mnie zniechęca, im większa cena tym większy ból, zwłaszcza że niespodziewanych wydatków mam dość sporo.

Będę bardzo wdzięczny za podrzucenie propozycji,

pozdrawiam!
  • Level 12  
    Witam, pozwolę sobie napisać jeszcze jeden post z racji małego zainteresowania. Wpadły mi dzisiaj w oko kolumny Tonsil Blues 150. Szczerze mówiąc, podobają mi się. Niestety, nie potrafię znaleźć rzetelnej opinii na temat tego jak grają, mnóstwo bajek jest wypisywanych.

Proszę o radę.

Pozdrawiam
  • Level 22  
    Trudno coś Ci doradzić. Czyta się twój post jak przetarg jakiegoś urzędu napisany pod konkretny model. Jeśli chcesz urządzić mini muzeum Tonsila, to czemu nie, nawet zacny pomysł. Jeśli Bluesy będą "nie bardzo" zawsze znajdziesz kolejnego ich amatora, ale jeśli chodzi o brzmienie w tym budżecie to proponował bym się otworzyć na coś innego niż Made in PRL.
  • Level 12  
    Dobrze, pisałem że w pierwszej kolejności wolałbym polskie nagłośnienie, ale jeśli uda się coś w podobnych pieniądzach kupić zagranicznej produkcji, to jak najbardziej na to przystanę.

Jako tako znam się na polskim sprzęcie, ale jeśli chodzi o inne produkty, to już całkowicie zdaję się na Was ;)

Pozdrawiam
  • Level 21  
    Jeśli tak bardzo jesteś uparty na tego Tonsila to poszukaj kolumn Premium na GDN 13/50/9 (włókno szklane) i kopułce tekstylnej ( bądź jedwabnej, nie pamiętam). Można ewentualnie zmenić tą kopułkę chociaż wbrew obiegowym opiniom nie jest taka zła jak na swoją cenę. Ewentualnie jeśli lubisz podłubać to kup głośniki GDN 17/100 + do tego jakaś kopułka (na elektrodzie jest połączenie z szmacianym seasem). Ten GDN od dawna mnie intryguje, ale dopiero bardzo niedawno znowu jest dostępny (po paroletniej przerwie).
  • Level 2  
    Siema!
    Najlepszym wyborem z monitorów są radmory ls-10. Poczekać, dozbierać, znaleźć, kupić.
    Cena Cię odstraszy, więc powiem, że satelity maestro (ale pierwszej serii) są dobrym wyborem. Osobiście Cz@t 100 też spełniały zadanie tymczasowo z lepszym skutkiem niż altusy. Zdawać sobie sprawę, że to tylko satelity za ok 200-300zł.
    Space 86 dla mnie grają zbyt pusto, brakuje im czegoś... Już lepiej grają zg30c115(nie zg30c114, bo to wersja 4ohm!)
    Pewnym jest, że wymienione przeze mnie kolumienki grają przyjemniej niż wszelakie altusy i ustrojstwa.

P.S
    Pisze jako obecny użytkownik wieży 5502B i posiadałem wymienione kolumny, a raczej dużo kolumn Tonsila.
  • Level 12  
    Na PW doradzono mi kolumny B&W DM602 i to był dobry wybór. Dziękuję za okazaną pomoc. Temat zamykam