Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ruchu od alarmu załączajacy dzwonek

28 Mar 2013 02:13 3726 5
  • Poziom 8  
    Mam problem z podłączeniem czujnika ruchu do dzwonka - ma to działać w sklepie, jak się otworzą drzwi (od razu napiszę , że kontraktor odpada), to dzwonek na zapleczu zadzwoni. I tak - dzwonek 230v z transformatorem, co do czujnika - nie mam pojęcia co to jest - zastanawiam się, czy mogę wogólę próbować tego użyć - podam może skróty od wejść i wyjść na plytce w czujniku i prosiłbym o podpowiedź, czy mam kupić inny, czy mogę użyć tego? Mam ten czujnik ze zdemontowanego alarmu :

Załączam również zdjęcie płytki. Nazwy wyjść/wejść poniżej są spisane od lewej do prawej.

Zasilanie - nie mam pojęcia - strzelam, że 12V, ale może jakoś sprawdzę
    wyjścia / wejścia :

TEMP
    N.C
    +Vin
    GND
    RLY
    N.C
    EOLR
    D.L

Czy możn prosić o wskazanie do czego co tutaj służy? Domyślam się, że :

TEMP - TEMPER
    +Vin - zasilanie +
    GND - uziemienie ?

i dalej nie chcę zgadywać....

Może jakiś pomysł, jak to podłączyć i czy się wogólę da? Podejrzewam, że będę potrzebował oddzielnego źródła zasilania do tego czujnika.... Z góry dzięki.

Wszystko to jest przewodowe....

Zapoznaj się z ogłoszeniami w dziale i wstaw zdjęcie wg instrukcji!
    [Akrzy]
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    Czujnik jest od alarmu i działa tak że cały czas przepuszcza sygnał a w momencie gdy "zobaczy" człowieka to przerywa sygnał. Tobie potrzebny jest zwykła czujka do sterowania np. oświetleniem. Która po "zobaczeniu" człowieka przepuszcza sygnał. Koszt takowej niewielki. Czujka którą posiadasz służy do współpracy z centralami systemów alarmowych a nie do sterowania oświetlenia.
    Oznaczenia + - to zasilanie, oprócz tego czujka powinna posiadać dwa styki NO\NC oraz dwa styki do obwodu sabotażowego( temper lub TMP)
    Wpisz w wyszukiwarkę "schemat podłączania czujników systemów alarmowych" i wszystko Ci się rozjaśni.
    Można oczywiście kombinować, dać przekaźnik na zasilaniu itd ale to będzie taka młotkiem klepana samoróbka a koszt przewyższy koszt czujki w sklepie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 36  
    Tak jak powyżej, kup sobie lampę z czujką ruchu i zamiast żarówki podłącz dzwonek.
  • Poziom 18  
    Hmm tylko czy znajdzie czujkę gdzie "podtrzymanie" da się ustawić na 1-2 sek. bo 10 sekund dzwoniący dzwonek to może być za długo. Zapewne ma to tylko krótko "dyndnąć" że klient wszedł gdy pracownik jest na zapleczu.
  • Poziom 8  
    Hmmm, czyli poszukujemy czujki ruchu, gdzie podrtrzymanie będzie miało max 5s.. co do gotowego rozwiązania - baterie i bezprzewodowe patenty odpadają - spora odległość od drzwi do magazynu, dość często się to będzie załączać, a nie chcę polegać na bateriach. Poszukam czujki. Dzięki za podpowiedzi. Swoją drogą - oglądałem schematy w google, niestety nie znalazłem nic, co by mi pomogło w moim podłączeniu. Ma to sens, takie coś nie istnieje.