Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy po zawodówce trudno zdać egzamin SEP ?

MartinV009 28 Mar 2013 09:21 5994 10
  • #1 28 Mar 2013 09:21
    MartinV009
    Poziom 6  

Prawdopodobnie będę wybierał się do zawodówki na kierunek "Elektryk"
    Moje pytanie brzmi, czy po ukończeniu takiej szkoły zdanie egzaminu SEP w zakresie eksploatacji do 1 kV będzie dużym problemem ? Jeśli dobrze się orientuje to w zawodówce jest więcej praktyki, aniżeli teorii i stąd moje obawy.
    Z góry dzięki za odpowiedź.

0 10
  • Pomocny post
    #2 28 Mar 2013 10:03
    riddyk
    Poziom 20  

Witam,
    I tak przed egzaminem SEP będzie kurs. Ogólnie nie jest trudno go zdać.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Mar 2013 10:09
    remik_l
    Poziom 29  

Wszystko zależy od tego jaki będzie poziom nauczania w tej szkole i jak pilnie będziesz się uczył.

0
  • #5 28 Mar 2013 10:14
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Ale tam się nie pytają o zawód i szkołę. Bynajmniej w moim przypadku.

0
  • Pomocny post
    #6 28 Mar 2013 11:34
    ROSOMAK7
    Poziom 15  

Dokładnie, jak kolega wyżej napisał. Ich nie obchodzi twoje wykształcenie, nawet takowe nie jest wymagane. Dobrze jest mieć natomiast trochę praktyki, ale i bez tego się obejdzie. Ja na egzaminie dostałem tylko dwa pytania: w jakim układzie nie stosujemy RCD, i jak w układzie TNC, wygląda ochrona przeciwporażeniowa. Resztę to były pytania związane z pracą, mniej istotne.

0
  • #7 28 Mar 2013 13:09
    MartinV009
    Poziom 6  

@riddyk Czy to prawda, że taki kurs jest płatny ? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Dobrze wiem, że tam ich nie obchodzi jaką szkołę skończyłem.
    Chodzi mi oto, że elektryk bez tego papierka zdziała dużo mniej niż inny z takowym uprawnieniem i chciałem się tylko dowiedzieć, czy wiedza którą zdobędę w zawodówce wystarczy mi by zdać ten egzamin.

0
  • Pomocny post
    #8 28 Mar 2013 13:34
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Nie wystarczy. Wcale nie jest powiedziane też jak ktoś wyżej napisał, że to prosto zdać. Wszystko zależy od egzaminatora.

0
  • #9 28 Mar 2013 14:43
    zodiakmenda
    Poziom 21  

Też jestem po zawodówce ale to wszystko zależy od szkoły u mnie kiedyś było tak że ci co byli na profilu elektryk to byli bardziej lewi niż ludzie odemnie mechanik pojazdów więc jak miałbym ci doradzić to lepiej idź na coś bardziej ogólnego w mechaniku pojazdów nauczyłem się fachowego spawania, juz w pierwszej klasie bezproblemów potrafiłem pospawać cienką blache migomatem fachowo szybko się nauczyłem fachowego spawania a ci z elektryki to bardzo lewi byli jeśli chcesz isć do zawodówki to na mechanika nie opłaca się tracić czasu na elektryku jeśli poziom będziesz mieć zerowy dlatego że na mechanika idą ci co mają troche pojęcia z robotą a ci z elektryka to sami tacy co nigdzie by nie poszli to minimalnie wyższy poziom niż zawodowa budowlanka

0
  • Pomocny post
    #10 28 Mar 2013 14:53
    Brivido

Poziom 29  

Ja miałem wczoraj egzamin, będąc w IV klasie technikum elektronicznego. 2 dni trwał kurs + 3 na którym był egzamin i nawet takie tępaki z klas informatyków i podobnych zdali bez problemu, pytając mnie wcześniej w jakich jednostkach podaje się moc i napięcie :/ I najśmieszniejsze jest to, że oni wszyscy dostali punkt 10, a ja z całą grupą nie :/

0
  • Pomocny post
    #11 28 Mar 2013 15:27
    Akrzy74
    Poziom 39  

Po zawodówce bardzo trudno jest zdać egzamin, który pozwoli wstąpić do SEP.
    Odrębną kwestią jest egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, czyli Świadectwo kwalifikacyjne.

Zamykam- udzielono odpowiedzi.

0