Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy po zawodówce trudno zdać egzamin SEP ?

28 Mar 2013 09:21 6534 10
 • Poziom 7  
  Prawdopodobnie będę wybierał się do zawodówki na kierunek "Elektryk"
  Moje pytanie brzmi, czy po ukończeniu takiej szkoły zdanie egzaminu SEP w zakresie eksploatacji do 1 kV będzie dużym problemem ? Jeśli dobrze się orientuje to w zawodówce jest więcej praktyki, aniżeli teorii i stąd moje obawy.
  Z góry dzięki za odpowiedź.
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Witam,
  I tak przed egzaminem SEP będzie kurs. Ogólnie nie jest trudno go zdać.
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Wszystko zależy od tego jaki będzie poziom nauczania w tej szkole i jak pilnie będziesz się uczył.
 • Spec od sprzętu Unitra
  Ale tam się nie pytają o zawód i szkołę. Bynajmniej w moim przypadku.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Dokładnie, jak kolega wyżej napisał. Ich nie obchodzi twoje wykształcenie, nawet takowe nie jest wymagane. Dobrze jest mieć natomiast trochę praktyki, ale i bez tego się obejdzie. Ja na egzaminie dostałem tylko dwa pytania: w jakim układzie nie stosujemy RCD, i jak w układzie TNC, wygląda ochrona przeciwporażeniowa. Resztę to były pytania związane z pracą, mniej istotne.
 • Poziom 7  
  @riddyk Czy to prawda, że taki kurs jest płatny ? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

  Dobrze wiem, że tam ich nie obchodzi jaką szkołę skończyłem.
  Chodzi mi oto, że elektryk bez tego papierka zdziała dużo mniej niż inny z takowym uprawnieniem i chciałem się tylko dowiedzieć, czy wiedza którą zdobędę w zawodówce wystarczy mi by zdać ten egzamin.
 • Pomocny post
  Spec od sprzętu Unitra
  Nie wystarczy. Wcale nie jest powiedziane też jak ktoś wyżej napisał, że to prosto zdać. Wszystko zależy od egzaminatora.
 • Poziom 21  
  Też jestem po zawodówce ale to wszystko zależy od szkoły u mnie kiedyś było tak że ci co byli na profilu elektryk to byli bardziej lewi niż ludzie odemnie mechanik pojazdów więc jak miałbym ci doradzić to lepiej idź na coś bardziej ogólnego w mechaniku pojazdów nauczyłem się fachowego spawania, juz w pierwszej klasie bezproblemów potrafiłem pospawać cienką blache migomatem fachowo szybko się nauczyłem fachowego spawania a ci z elektryki to bardzo lewi byli jeśli chcesz isć do zawodówki to na mechanika nie opłaca się tracić czasu na elektryku jeśli poziom będziesz mieć zerowy dlatego że na mechanika idą ci co mają troche pojęcia z robotą a ci z elektryka to sami tacy co nigdzie by nie poszli to minimalnie wyższy poziom niż zawodowa budowlanka
 • Pomocny post

  Poziom 31  
  Ja miałem wczoraj egzamin, będąc w IV klasie technikum elektronicznego. 2 dni trwał kurs + 3 na którym był egzamin i nawet takie tępaki z klas informatyków i podobnych zdali bez problemu, pytając mnie wcześniej w jakich jednostkach podaje się moc i napięcie :/ I najśmieszniejsze jest to, że oni wszyscy dostali punkt 10, a ja z całą grupą nie :/
 • Pomocny post
  R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Po zawodówce bardzo trudno jest zdać egzamin, który pozwoli wstąpić do SEP.
  Odrębną kwestią jest egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, czyli Świadectwo kwalifikacyjne.

  Zamykam- udzielono odpowiedzi.