Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to jest alarm? Czy wymiana wyłącznika i mała regulacja pomogą?

21 Lut 2005 23:50 2040 17
  • Poziom 10  
    Wczoraj nudziłem o jakiś nowy alarm .
    Dziś dokładnie oblukałem ten co siedzi u mnie aktualnie.
    Są dwie skrzyneczki , na tej od czujników ruchu pisze tylko PYTHON
    i jest wibita data prod/mont. 11.95r.
    na głównej od alarmu nic nie pisze tylko jest data 11.95r.
    Instalacja sie składa z :2 czujników ruchu, wszystkie drzwi i klapy podłaczone/nie wiem jak to nazwać takie wyłączniki bolce/
    odcięcie zapłonu - przekaźnik.Syrena bez zasilania.
    Pilot do niego w kształcie tak to nazwe ucha posiada cztery przyciski: jeden duży trzy małe + dioda czerwona, zasilany dwiema bateriami 3v okrągłe płaskie.
    A więc może ktoś rozszyfruje co to za model???
    W czym rzecz:
    Jakieś trzy lata temu alarm zaczął sie sam włanczać w nocy .Po trzech takich sytuacjach już nie zazbrajałem alarma.Przez trzy lata było spoko a tu klops: dwa miechy i dwa włamska a wiec trza ponownie uruchomić alarma. Wczoraj myślałem o wymianie całości na nowy , dziś po dokładnym oblukaniu stwierdziłem że:

- wyłącznik przy klapie silnika jest cały zardzewiały.
    - po zazbrojeniu , uderzenie /nie lekkie nie silne/ w szybe bądź dach powoduje właczenie alarmu .

Czy może być tak że wymiana wyłącznika i mała regulacja pomogą mojemu staruszkowi???
    I jeszcze jedno : czy do tego ustrojstwa da sie podłączyć Centralny z tych tańszych ok 80pln.???

alem przynudził.
    (???) - ozdobnik? [h]
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    Wymiana guzika masowego pod maska powinna pomóc tylko musisz jeszcze go dobrze wkręcić żeby nie był za nisko. I na module od ultradźwięków jest potencjometr skręć czułość czujników wewnętrznych. Jak skręcisz to załącz alarm i włóż rękę przez lekko uchylona szybę i pomachaj w środku wtedy alarm powinien się załączyć potem zamknij szybę i puknij w nią i zobacz czy się załączy. Ja zawsze ustawiam tak ze na ruch ręką w środku reaguje a na uderzenia nie gdyż jak ustawisz jeszcze na uderzenia to może się wyzwalać nawet jak przejedzie obok jakaś np. ciężarówka albo jak latem zrobi się ciepło to ultra tez lubią wariować.
  • Poziom 10  
    Przemku dzieki za odpowiedź.
    A mógłbyś mi powiedzieć czy da sie do tego podłączyć centralny zamek???
    może uda mi sie dziś zrobić zdjęcia "skrzyneczki" to będziemy mądrzejsi.

po godz 19 jestem w chacie i ew. wysłał bym ci zdjątka.???
  • OptexOptex
  • Poziom 13  
    Nie potrafie odpowiediec czy da rade z centralem. z regóły wiekszosc starych alarmow miala wyjscia na central ale kiedys sie spotkalem z takim ktory niemial. twój ma dopiero i juz 10lat takze sadze ze bedzie mial takie wyjscia.
  • Poziom 20  
    według mnie to raczej nie jest python .prędzej jużlegend który w tamtym okresie wypuścił alarm o podobnym kształcie i czterech fioletowych przyciskach.ale bez dokładnego opisu np. złącz a najlepiej fotki ciężko powiedzieć.centralnu zawsze się da wysterować tylko jest to kwestia użytej sterówki
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    jest to legend stara wersja.chyba cs9218,ale nie jestem pewien.jak mi podasz jakiś numer faxu to mogę ci podesłać instrukcję .
  • Poziom 12  
    Ja mam taki sam alarm tylko u mnie siedzą piloty mże ktoś wie gdzie można je podreperować bo padły gumki i obudowy
  • Poziom 20  
    gumki można podkleić zestawem naprawczym od pilotów telewizyjnych /w zestawie gumki plus klej/ obudowy chyba już nigdzie się nie dostanie
  • Poziom 10  
    pelek doszło do mnie wielkie dzięki ,
    niestety grypa mnie dopadła i nie potrafie, nie moge nic pomyśleć/gorączka 41/.a wiec po niedzieli sie wezme za niego.
  • Poziom 12  
    Witaj pelek! Właśnie tak też pomyślałem i kupiłem taki zestaw tylko, że tak piloty działały lepiej, ale za to baterie teraz siadają po miesiącu i nie wiem, jaka jest przyczyna
  • Poziom 20  
    diux
    zanim przykleiłeś gumki /te nowe /trzeba było troszeczkę zedrzeć np. papierem ściernym lub żyletkom stare gumki .po doklejeniu być może że są za wysokie i powodują zwieranie
  • Poziom 12  
    pelek
    Stare gumki odciołem całkiem a nowe szukałem wmiare cieńkie
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.
    A wiec mam:
    Centralny Zamek, dwa wyłączniki/klapa+bagażnik/
    Wiadomo , wymieniam wyłaczniki na nowe - reguluje , reguluje czujki ruchu, sprawdzam alarm i jak gra zabieram sie za CZ.
    I tu: podpinam centralkę z CZ masa wiadomo , a czy + powinien iść przez bezpiecznik? /jak tak to czy 15 A nie bedzie za dużo?/ Czy można w tym celu wykorzystać bezpiecznik i + od alarmu???
    Następna sprawa : w alarmie są wyjścia:
    (-) załącz niebieski
    (-) wyłacz zielony.

w CZ mam biały i brązowy , który do którego????

i to by było tyle z mojej niewiedzy .
    z góry dzieki za odp.

Dodano po 28 [minuty]:

Chyba coś znalazłem jeśli chodzi o CZ:
    Biały do przewodu otwieranie. A brązowy do przewodu od zamykania
    Tak bedzie dobrze???

Dodano po 1 [minuty]:

a czy(-) załącz niebieski to zamykanie????
    a (-) wyłacz zielony to otwieranie????
  • Spec od samochodów
    niebieski z brazowym zielony zbialym
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.
    Wszystko podłączone i zamontowane:
    - centralny zamek działa oki i powiem wam że w Fiacie Tipo przy montażu siłowników nie trzeba stosować tych blaszek montażowych , akurat otwory w że tak powiem "żebrowanu" drzwi pasują idealnie do siłowników , wymieniłem tylko śruby na dłuższe i jest git.
    - wyłączniki w klapach silnika i bagażnika wymienione i ustawione .
    - czujki ruchu "przykręcone"- nie działają na uderzenie w szybe.
    - założone i działające sprawnie radiopowiadomianie /podłączyłem przy centralce od alarmu - czy dobrze??? -patrz niżej/

A teraz jeszcze jedna prośba :
    - Czy wymieniając syrene na taka z własnym zasilaniem nie lepiej podłączyć radiopowiadomianie do syrenki???/chodzi mi o to własne zasilanie, czy w razie odciecia alarmu/syreny ta wyje, i czy mi wtedy zadziała radiopowiadomianie?????/ A i jeszcze jedno z tej co mam teraz wychodzą dwa kabelki a te z własnym mają bodaj cztery - jak to podłaczyć??

DZIEKI WSZYSTKIM ZA POMOC!!!!

I jeszcze mi sie coś przypomniało:
    - Piloty "zregenerowałem" : wymieniając baterie , i przeczyszczając płytki i gumki benzyną ekstrakcyjną i działają jak nowe!!! tylko pasowało by obudowy wymienić na nowe.
    - Do czego jest ta śrubka regulacyjna na płytce od pilota??? Korci aby pokręcić!!!;)
  • Poziom 22  
    Syrena z własnym zailaniem wyje jeśli odetniesz od niej zasilanie, nic nie da podpinanie pod nią radiopowiadomienia bo akumulatorek jest w środku i nie podaje napięcia na instalację zewnętrzną, a nawet gdybyś się dostał do jej wnętrza to akumulatorek ten ma bardzo małą pojemność i zdecydowanie niższe niż 12V napięcie wiec... lepiej kup zewnętrzny akku żelowy o niewielkiej pojemności i z niego zrób awaryjne zasilanie systemu jeśli koniecznie chcesz je mieć.
    a co do kręcenia to moje nauczycielka elektrotechniki mawiała "kręć, kręć, może się urwie!!!", w twoim przypadku kręcąc trymerem w pilocie zmieniłbyś częstotliwość nadawania i sprawił, że niemożliwa stała by się jego komunikacja z centralką, jeśli działa to nie kreć bez potrzeby.