Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - Uszkodzona karta graficzna

28 Mar 2013 11:07 2721 6
  • Poziom 7  
    Witam.
    Gdy próbuje uruchomić jakąkolwiek grę na laptopie Lenovo Y580 to gry uruchamiają się ale po ekranie latają śmieci chyba tzw. artefakty, różne zielone, różowe itp. kwadraciki. Czasami przestają latać, ale po chwili znowu wracają. Gry chyba nie są jakieś mega wymagające, bo uruchamiałem np. The Sims 3 i Euro Truck Simulator 2. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty Nvidia Geforce GTX 660M, ale to nie pomogło. Klikając na pulpicie ppm panel sterowania nvidia, na logu 3d nvidia cały czas latają te śmieci. W menadrzeże urządzeń widoczne są dwie karty graficzne: Intel HD Graphic 4000 i wspomniany wyżej Nvidia Geforce GTX 660M. Przy uruchamianiu gier nie wiem z której karty graficznej dana gra korzysta. Można to jakoś ustawić lub sprawdzić? Być może tylko jedna z tych dwóch kart grafiki jest uszkodzona? Jak sprawdzić która jest uszkodzona, żeby mieć pewność na 100%? Proszę o pomoc, bo w razie czego chciałbym oddać laptopa do serwisu na gwarancje.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Spec od komputerów
    Jak masz gwarancję to korzystaj z niej.
    Prawdopodobnie uszkodzona GTX 660M.
  • Poziom 7  
    Wyłączyłem w menadrzeże urządzeń kartę graficzną Intel HD Graphic 4000 i obraz całkowicie zniknął, po ponownym uruchomieniu laptopa, ekran Windowsa 7 załączył się w podstawowej rozdzielczośći, nie korzystał z tej drugiej karty, bo panel sterowania nvidia zniknął. Dopiero po ponownym załączeniu karty Intel HD Graphic i ponownym uruchomieniu laptopa pojawił się, ale śmieci i tak nadal są.
  • Poziom 7  
    Od samego początku tak masz? Nie ma co się bawić i lepiej wysłać na gwarancję.
  • Poziom 7  
    Tak, od samego początku z tym, że nie grałem w żadne gry i dopiero teraz przy grach widzę co się dzieje.
  • Poziom 9  
    Miałem podobny problem (zielone kropki).
    Z serwisu chcieli mi zdalnie naprawić(aktualizować BIOS), ale nie mogli się połączyć - pewnie dlatego, że mam Ubuntu lub coś naknociłem w firewallu.

Jeżeli masz Win to aktualizuj BIOS. Jeśli to nie pomoże, to wyślij do serwisu.
    W moim przypadku poszło szybko: dałem w czwartek(18.04), a wrócił we wtorek(23.04). Wymienili mi płytę główną i zasilacz.

I teraz mi wszystko gra :)
  • Poziom 7  
    Laptop został wysłany do serwisu, wymienili kartę graficzną i teraz wszystko działa jak należy.

Dziękujemy za informacje.
    Wypadało by jeszcze zamknąć temat, co niniejszym czynię. [gsm_virus]