Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór słuchawek nausznych do komputera do 100 zł. Regulacja głośności na kablu

niemaloginawolnego 28 Mar 2013 11:49 1908 6
  • #1 28 Mar 2013 11:49
    niemaloginawolnego
    Poziom 12  

Witam

Rozglądam się na forum w poszukiwaniu słuchawek nausznych do komputera w cenie poniżej 100 zł. Znalazłem kilka ciekawych propozycji, w większości niestety nie ma regulacji głośności i/lub kabel jest za krótki co zapewne będzie niewygodne podczas użytkowania z PC, gdzie musiał bym klikać w zasobniku systemowym i ustawiać sobie głośność.

W związku z tym czy znajdę coś sensownego do komputera, czy jestem skazany na manty, esperanzy itp? Czy może lepiej kupić typowo muzyczny sprzęt w którym łatwiej wymienić kabel, wtyczkę itp a dodatkowo kiedyś kupić sobie analogowy regulator głośności osobno?

2 6
  • #2 28 Mar 2013 12:15
    vanissh
    Poziom 22  

Może wybierz najlepsze słuchawki i później zastosuj przedłużacz z regulacją za parę zł.

0
  • #3 28 Mar 2013 12:18
    AdreXxX
    Poziom 13  

Do tej ceny polecam, jeżeli zależy ci na kablu i regulowanym głosie to słuchawki Fatality HS-800, są to typowe słuchawki do gry w wbudowanym mikrofonem, który można odczepiac, lecz ty prawdopodobnie będziesz ich używał do słuchania muzyki, lecz i w tym przypadku sprawdzają się one bardzo dobrze, mają bardzo dobry bas, oraz wysoki dźwięk. Sam je mam i polecam.

Następnymi słuchawkami bardzo dobrymi (też długi kabel), lecz te są już bez regulacji są nimi: AMERICAN DJ HP 550

0
  • #4 28 Mar 2013 12:19
    514242
    Poziom 20  

Miałem kilka słuchawek z regulacją na kablu i to właśnie psuło się najszybciej. Regulację wyrzuciłem kable polutowałem, a słuchawki podłączam do wejścia słuchawkowego głośnika, gdzie jest również regulacja.

1
  • #5 28 Mar 2013 16:12
    niemaloginawolnego
    Poziom 12  

vanissh napisał:
    Może wybierz najlepsze słuchawki i później zastosuj przedłużacz z regulacją za parę zł.

Gdzie można dostać taki tani? W serwisach aukcyjnych takie przedłużacze kosztują tyle co połowa słuchawek :cry:

AdreXxX napisał:
    Do tej ceny polecam, jeżeli zależy ci na kablu i regulowanym głosie to słuchawki Fatality HS-800, są to typowe słuchawki do gry w wbudowanym mikrofonem, który można odczepiac, lecz ty prawdopodobnie będziesz ich używał do słuchania muzyki, lecz i w tym przypadku sprawdzają się one bardzo dobrze, mają bardzo dobry bas, oraz wysoki dźwięk. Sam je mam i polecam.

Następnymi słuchawkami bardzo dobrymi (też długi kabel), lecz te są już bez regulacji są nimi: AMERICAN DJ HP 550

Jakoś nie ufam tym słuchawkom z mikrofonem. Za dużo może się zepsuć, czas powiedzieć dość tym wynalazkom. Co do American DJ czekam na odpowiedź kolegi vanissh, można by do nich zastosować regulator na przedłużaczu.

514242 napisał:
    Miałem kilka słuchawek z regulacją na kablu i to właśnie psuło się najszybciej. Regulację wyrzuciłem kable polutowałem, a słuchawki podłączam do wejścia słuchawkowego głośnika, gdzie jest również regulacja.

Słuchawki będę podłączał bezpośrednio do karty dźwiękowej, gdybym posiadał taki głośnik jak kolega to bym nie robił z tej regulacji problemu.

0
  • #6 28 Mar 2013 18:27
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

niemaloginawolnego napisał:

Gdzie można dostać taki tani? W serwisach aukcyjnych takie przedłużacze kosztują tyle co połowa słuchawek :cry:
    Zrobić samemu. Zrobisz go poniżej dychy.
    Zależy Ci na słuchawkach otwartych czy zamkniętych? Ja na Twoim miejscu brałbym otwarte, ze względu na to, że w domu nie masz dużego hałasu i nie będzie Ci ona przeszkadzał w słuchaniu muzyki, poza tym słuchawki otwarte nie męczą uszu, można siedzieć w nich przez kilka godzin i zapomnieć że są na głowie.
    Ja bym Ci proponował zrobić taki układ. Philips SHP5401 (jakiś czas temu można było je kupić za 40 zł), na prawdę dobre słuchawki + dorobić do nich regulator głośności, ale nie na kablu bo to się zawsze łatwo psuje, a taki w małej obudowie, która może stać na biurku.

0
  • #7 01 Kwi 2013 14:32
    niemaloginawolnego
    Poziom 12  

A co powiecie na Superlux HD 681?

0
  Szukaj w 5mln produktów