Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NBox HDTV Recorder ITI 5720 SX - Jednoczesne wieszanie się telewizora i dekodera

heckler91 28 Mar 2013 12:14 2940 6
  • #1 28 Mar 2013 12:14
    heckler91
    Poziom 2  

Od paru dni mam problem. Mam dekoder z "Nki" to jest ten turbo box, podczas użytkowania pojawiają się zakłócenia, obraz robi się biały, pojawia się dość głośny sygnał dźwiękowy, telewizor wraz z dekoderem się zawieszają, to znaczy telewizor przestaje reagować, wyłącza się, trzeba go z powrotem podłączyć do sieci by zaczął reagować. Dekoder mimo ze jest cały czas włączony, aktywny to mimo to pojawia się komunikat o braku sygnału, także trzeba go z powrotem podłączyć do sieci. Dzieje się tak ciągle, o dziwo problem ten występuje tylko podczas podłączenia z użyciem kabla HDMI, gdy podłączyłem przez Euro to od wczoraj ten problem ani razu nie wystąpił. Jakieś pomysły co to może być?

Jeszcze dodam ze problem ten zbiegł się z premiera NC+ ale myślę ze nie powinno mieć to większego znaczenia, bo nigdzie się spotkałem by ktoś miał podobne problemy.

TV to Sharp Lc-32sh340e
    Kabel: http://allegro. Regulamin p 3.1.18.

0 6
  • #2 28 Mar 2013 12:36
    voitek1
    Poziom 39  

Najpierw sprawdź/zmień kabel HDMI: dekoder -> TV

0
  • #3 29 Mar 2013 18:49
    heckler91
    Poziom 2  

Tak więc. Nie mogłem sprawdzić innego kabla HDMI, ale znajomy sprawdzał go u siebie i nie ma u niego żadnych usterek, a to co pisałem o kablu Euro to się okazało nieprawdą, bo dzisiaj wystąpiły takie same problemy jak przy połączeniu przez HDMI.

Dodano po 43 [sekundy]:

Wina dekodera?

0
  • #4 29 Mar 2013 18:56
    voitek1
    Poziom 39  

Czy TV po Euro (po zawieszeniu się dekodera) też się zawiesza?

0
  • #5 29 Mar 2013 19:44
    heckler91
    Poziom 2  

tak, fakt że nie tak jak po hdmi, bo po hdmi to po jakiś 30 minutach od podłączenia, a po euro zajęło mu to trochę więcej czasu, ale jak już zaczęło to już robi się to częściej

Dodano po 1 [minuty]:

objawy takie same niezależnie czy euro czy hdmi.

0
  • Pomocny post
    #6 29 Mar 2013 19:48
    voitek1
    Poziom 39  

Więc podłącz dekoder u kolegi i będziesz miał pewność czy to TV...

0
  • #7 03 Kwi 2013 17:18
    heckler91
    Poziom 2  

Wina TV. Próbowałem z innym, problem nie występuje.
    Mimo wszystko dziękuje za pomoc. :)

0